reklama

przedszkole wrocław ;)

Temat na forum 'Wrocław' rozpoczęty przez patrynia, 29 Marzec 2012.

1. patrynia

patrynia Aktywna w BB

Czesc ;)

mam pytanie, ktore frapuje mnie juz o dluzszego czasu i nie wiem czy nie zmarnowalam dziecku zycia :D

czy do przedszkoli publicznych zapisy sa w okreslonych terminach i mozna zapisac tylko te dziecko, które skończyło 3 lata czy jak to wyglada? Bo ostatnio ktos mi powiedział, że jak chce zapisac dziecko do przedszkola to powinnam zapisac go na liste jeszcze przed urodzeniem ;/ Nie chce mi sie w to wierzyc ale kurcze juz sama nie wiem ;) czy jest jakis okres kiedy trwaja zapisy? I kto pierwszy ten lepszy?

A skoro juz mowa o przedszkolach..moze jakies polecicie? :) chce wyslac malego do publicznego bo po pierwsze mam warunki - zameldowana i pit we wroclawiu, samotna matka, praca na pelen etat wiec punkty sie nazbieraja ;) a ponadto bardziej 'ufam' takim przedszkolom ;)

chcialabym zeby mlody mial dwa jezyki i duzo zajec dodatkowych, ale nie 'nauczycielskich' tylko bardziej pilka, karate, gimnastyka, muzyczne zajecia w grupie aby wiedzial ze nie jest pępkiem swiata :D

Myslalam o nr 52 na łącznosci to niedalko poltegoru, sory, sky tower ;) ale zeby tam sie dostac to podobno cuda trzeba robic ;) jestescie zadowolone ze swoich przedszkoli?

buziaki

P.

2. Felidae

Felidae Mama_Misia

Witam
    wczoraj nie miałam jak odpisać bo coś mi BB szalało...

"Do rekrutacji przystępują dzieci zamieszkujące na terenie Wrocławia.

Elektroniczna rekrutacja do przedszkoli odbywa się do grupy wiekowej 3 latków (ur. 2009r.) i 4 latków (ur. 2008r.) w której liczbę miejsc do naboru określa dyrektor przedszkola.

Dzieci urodzone w roku 2007 (5 latki) i 2006 (6-latki) są obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne na zasadach kontynuacji w przedszkolach, punktach przedszkolnych i „zerówkach” szkolnych lub uczestnicząc w rekrutacji do oddziałów „zerowych” w szkołach podstawowych. Dzieci ur. 2006 (6-latki), które realizowały w roku szkolnym 2011/2012 przygotowanie przedszkolne mogą również uczestniczyć w rekrutacji do klas I szkoły podstawowej
    ."

Otóż nabór do przedszkola państwowego obwarowany jest warunkiem takim, ze oboje pracujecie...lub uczycie się dziennie ( lub jedno pracuje drugie sie uczy w systemie dziennym) Jest ciężko, ale Gdy 6 latki ruszą do szkół będzie (teoretycznie) łatwiej..
    Nabór odbywa się zwykłe w kwietniu. Drogą internetowa wypełniasz formularz potem drukujesz ( UWAGA: RAZ WYPEŁNIONEGO I WYSŁANEGO FORMULARZA NIE DA SIĘ POPRAWIĆ, poprawienie kosztuje wiele zachodu przynajmniej 2 lata temu) na stronie https://formico.um.wroc.pl/formico-parents/main.action JEST WSZYSTKO OPISANE...Najpierw wpisujesz pesel dziecka jako "login" i dostajesz hasło JEDNO NA CALE ŻYCIE EDUKACYJNE SWOJEGO DZIECKA w woj. dolnośląskim. Ale wszystko doczytaj i będzie jasne co i jak...

P.S. Samotna matka wg nowych zasad ???? typu ojciec pozbawiony praw rodzicielskich ? lub go nie ma ..? doczytaj wszystko dla swojego spokoju, a potem do boju :-) o miejsce... jeżeli jesteś samotnie wychowująca dziecko matką to myślę ,że temat trudnego dostanie nie bardzo Cię obchodzi chyba, że wygryzą was 4-latik,i a i tego pewna nie jestem :/

Ostatnia edycja: 30 Marzec 2012
  3. reklama
  4. malbertka

malbertka Fanka BB :)

o widze że jest wątek o przedszkolach.

No, to wszystko co wyżej Felidae napisała to wiem, tylko nie mogę dosc w którym miejscu mam LOGIN wpisac- no nie widze żadnej rubryczki, albo mi na oczy padło hehehe choć krople ostatnio biorę, bo aaaa... pochwalę się właśnei ospę przechodze jako stara baba i na oku mi się tez cos robiło- także kropelki są hehehe
    córa mnie tak załatwiła bo ze złoba przyniosła na same świeta:-p

5. Felidae

Felidae Mama_Misia

MY do 6 kwietnia składaliśmy wole kontynuacji. Teraz miesiac będą liczyć wolne miejsca...
    i Od 7 MAJA pojawi się możliwość pozyskania hasła do peselu dziecka

Data Zdarzenie
    1) 30.03.2012 Uruchomienie na stronach publicznych elektronicznego informatora o placówkach
    2) 02-13.04.2012 Potwierdzenie przez rodziców woli kontynuacji edukacji przez dziecko w roku szkolnym 2012/2013 w przedszkolu i zerówce szkolnej
    3)07.05.2012 Uruchomienie SYSTEMU dla rodziców, włączenie na stronach publicznych informacji o liczbie miejsc do rekrutacji
    4)07-17.05.2012 Wydawanie rodzicom haseł dostępu do indywidualnych kont dzieci
    5)07-18.05.2012 Elektroniczny wybór (zapis w SYSTEMIE) przedszkola/szkoły - wypełnianie i drukowanie podań
    6)do 15.05.2012 Złożenie przez rodziców wniosku do oddziałów integracyjnych do WED
    7)18.05.2012 godz.15.00 Blokada możliwości wprowadzania podań ze strony publicznej (blokada dla rodziców)
    8)07-18.05.2012 w godz. 8.00-16.00 Składanie podań pobranych z SYSTEMU do przedszkoli i szkół podstawowych
    9)28.05.2012 Ogłoszenie list uczniów zakwalifikowanych do placówki
    10)29.05-01.06.2012 w godz 8.00-16.00 Potwierdzanie woli podjęcia nauki / edukacji przedszkolnej w placówce, do której dziecko się zakwalifikowało
    11)06.06.2012 Ogłoszenie list dzieci przyjętych
    12)06.06.2012 Informacja o liczbie wolnych miejsc do II etapu rekrutacji ( w placówkach i na stronach publicznych)
    13)06-12.06.2012 w godz 8.00-16.00 Przyjmowanie podań do II etapu
    14)18-19.06.2012 w godz. 8.00-16.00 Potwierdzanie woli podjęcia edukacji przedszkolnej w placówce, do której dziecko się zakwalifikowało
    15)31.08.2012 Lista dzieci/uczniów przyjętych na rok szkolny 2012/2013 w podziale na grupy/klasy

Ostatnia edycja: 7 Kwiecień 2012
  6. me&baby

me&baby Początkująca w BB

Można zapisać dziecko do przedszkola Mali odkrywcy na Psim Polu-Pawłowicach. Trwa rekrutacja dla 2-, 3-, 4-latków. Otwarte 7-18, dobre jedzenie, angielski.

7. punktprzedszkolny

punktprzedszkolny Początkująca w BB

Witam! Proszę o pomoc i rzetelne opinie wszystkich rodziców. Zamierzając wyjść na przeciw potrzebom rodziców przedszkolaków mam następujące pytania:
    1) Czy przydałaby się placówka dla przedszkolaków na terenie Wrocławia jako punkt przedszkolny?
    2)Godziny otwarcia od 7.00-18.00 od pon.do piąt./ od 10.00 do 22.00 w soboty są zadowalające? Jeżeli nie to jakie są preferowane?
    3) Kwota czesnego w granicy 600zł-700zł za pełny wymiar pobytu w przedszkolu nie jest zawyżona?(biorąc pod uwagę pełną profesjonalną opiekę,wyżywienie,zajęcia muzyko-terapii, zajęcia ruchowe,plastyczne, zajęcia logopedyczne,wycieczki oraz j.angielski)
    4)Jakie mają państwo zdanie odnośnie wprowadzenia monitoringu internetowego przedszkola w celu zwiększenia zaufania do punktu przedszkolnego?
    5)Jakie zajęcia mogłyby być organizowane w punkcie przedszkolnym?
    6) Grupy dzieci od10do12?
    7)uwagi,porady dotyczące takiego punktu przedszkolnego?
    W jakiej dzielnicy Wrocławia brakuje takiej placówki??

Proszę o opinie i z góry dziękuję.

8. sylvanas

sylvanas Mamusia Kajtusia :)

1 tak
    2 ok - nasz zlobek oferuje nam takie same godziny z wyjątkiem sobot
    3 teraz płacimy 900 zł za zlobek więc ok
    4 może być ale niekoniecznie
    5 angielski rytmika logopeda
    6 jak dla mńie to nawet do 20 osób są ok
    7 ważne aby miał własny ogród z placem zabaw i aby dzieci przebywały dużo czasu na dworze.
    8 poswietne - okolice Marino - kamienskiego - żmigrodzka

9. Takhisis

Takhisis Fanka BB :)

Profesjonalna opieka, tzn? Pytam,bo szukając niedawno miejsca dla mojego synka często czytałam,że w danej placówce pracuje "wykwalifikowana" opiekunka, a np. pedagog jest raz w tygodniu. Dla mnie to bardzo istotne czy dzieckiem zajmuje się pedagog czy ktoś kto zrobił "studium" pedagogiczne i nie ma co ze sobą w życiu zrobić:) To co poprzedniczka napisała...własny plac zabaw. Monitoring jak dla mnie, świetna sprawa. Mając do wyboru placówkę bez i z monitoringiem wybrałabym tą z monitoringiem.

10. reklama
  11. punktprzedszkolny

punktprzedszkolny Początkująca w BB

Profesjonalna opieka czyli przedszkolanka po pełnych studiach pedagogicznych. Rozumiem obawy i również dla mnie jest to istotne.

12. Felidae

Felidae Mama_Misia

Poleć forum