reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przedszkole wrocław ;)

patrynia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Listopad 2009
Postów
65
Czesc ;)

mam pytanie, ktore frapuje mnie juz o dluzszego czasu i nie wiem czy nie zmarnowalam dziecku zycia :D

czy do przedszkoli publicznych zapisy sa w okreslonych terminach i mozna zapisac tylko te dziecko, które skończyło 3 lata czy jak to wyglada? Bo ostatnio ktos mi powiedział, że jak chce zapisac dziecko do przedszkola to powinnam zapisac go na liste jeszcze przed urodzeniem ;/ Nie chce mi sie w to wierzyc ale kurcze juz sama nie wiem ;) czy jest jakis okres kiedy trwaja zapisy? I kto pierwszy ten lepszy?

A skoro juz mowa o przedszkolach..moze jakies polecicie? :) chce wyslac malego do publicznego bo po pierwsze mam warunki - zameldowana i pit we wroclawiu, samotna matka, praca na pelen etat wiec punkty sie nazbieraja ;) a ponadto bardziej 'ufam' takim przedszkolom ;)

chcialabym zeby mlody mial dwa jezyki i duzo zajec dodatkowych, ale nie 'nauczycielskich' tylko bardziej pilka, karate, gimnastyka, muzyczne zajecia w grupie aby wiedzial ze nie jest pępkiem swiata :D

Myslalam o nr 52 na łącznosci to niedalko poltegoru, sory, sky tower ;) ale zeby tam sie dostac to podobno cuda trzeba robic ;) jestescie zadowolone ze swoich przedszkoli?

buziaki

P.
 
reklama
Witam
wczoraj nie miałam jak odpisać bo coś mi BB szalało...

"Do rekrutacji przystępują dzieci zamieszkujące na terenie Wrocławia.

Elektroniczna rekrutacja do przedszkoli odbywa się do grupy wiekowej 3 latków (ur. 2009r.) i 4 latków (ur. 2008r.) w której liczbę miejsc do naboru określa dyrektor przedszkola.

Dzieci urodzone w roku 2007 (5 latki) i 2006 (6-latki) są obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne na zasadach kontynuacji w przedszkolach, punktach przedszkolnych i „zerówkach” szkolnych lub uczestnicząc w rekrutacji do oddziałów „zerowych” w szkołach podstawowych. Dzieci ur. 2006 (6-latki), które realizowały w roku szkolnym 2011/2012 przygotowanie przedszkolne mogą również uczestniczyć w rekrutacji do klas I szkoły podstawowej
."

Otóż nabór do przedszkola państwowego obwarowany jest warunkiem takim, ze oboje pracujecie...lub uczycie się dziennie ( lub jedno pracuje drugie sie uczy w systemie dziennym) Jest ciężko, ale Gdy 6 latki ruszą do szkół będzie (teoretycznie) łatwiej..
Nabór odbywa się zwykłe w kwietniu. Drogą internetowa wypełniasz formularz potem drukujesz ( UWAGA: RAZ WYPEŁNIONEGO I WYSŁANEGO FORMULARZA NIE DA SIĘ POPRAWIĆ, poprawienie kosztuje wiele zachodu przynajmniej 2 lata temu) na stronie https://formico.um.wroc.pl/formico-parents/main.action JEST WSZYSTKO OPISANE...Najpierw wpisujesz pesel dziecka jako "login" i dostajesz hasło JEDNO NA CALE ŻYCIE EDUKACYJNE SWOJEGO DZIECKA w woj. dolnośląskim. Ale wszystko doczytaj i będzie jasne co i jak...

P.S. Samotna matka wg nowych zasad ???? typu ojciec pozbawiony praw rodzicielskich ? lub go nie ma ..? doczytaj wszystko dla swojego spokoju, a potem do boju :-) o miejsce... jeżeli jesteś samotnie wychowująca dziecko matką to myślę ,że temat trudnego dostanie nie bardzo Cię obchodzi chyba, że wygryzą was 4-latik,i a i tego pewna nie jestem :/
 
Ostatnia edycja:
o widze że jest wątek o przedszkolach.

No, to wszystko co wyżej Felidae napisała to wiem, tylko nie mogę dosc w którym miejscu mam LOGIN wpisac- no nie widze żadnej rubryczki, albo mi na oczy padło hehehe choć krople ostatnio biorę, bo aaaa... pochwalę się właśnei ospę przechodze jako stara baba i na oku mi się tez cos robiło- także kropelki są hehehe
córa mnie tak załatwiła bo ze złoba przyniosła na same świeta:-p
 
MY do 6 kwietnia składaliśmy wole kontynuacji. Teraz miesiac będą liczyć wolne miejsca...
i Od 7 MAJA pojawi się możliwość pozyskania hasła do peselu dziecka


Data Zdarzenie
1) 30.03.2012 Uruchomienie na stronach publicznych elektronicznego informatora o placówkach
2) 02-13.04.2012 Potwierdzenie przez rodziców woli kontynuacji edukacji przez dziecko w roku szkolnym 2012/2013 w przedszkolu i zerówce szkolnej
3)07.05.2012 Uruchomienie SYSTEMU dla rodziców, włączenie na stronach publicznych informacji o liczbie miejsc do rekrutacji
4)07-17.05.2012 Wydawanie rodzicom haseł dostępu do indywidualnych kont dzieci
5)07-18.05.2012 Elektroniczny wybór (zapis w SYSTEMIE) przedszkola/szkoły - wypełnianie i drukowanie podań
6)do 15.05.2012 Złożenie przez rodziców wniosku do oddziałów integracyjnych do WED
7)18.05.2012 godz.15.00 Blokada możliwości wprowadzania podań ze strony publicznej (blokada dla rodziców)
8)07-18.05.2012 w godz. 8.00-16.00 Składanie podań pobranych z SYSTEMU do przedszkoli i szkół podstawowych
9)28.05.2012 Ogłoszenie list uczniów zakwalifikowanych do placówki
10)29.05-01.06.2012 w godz 8.00-16.00 Potwierdzanie woli podjęcia nauki / edukacji przedszkolnej w placówce, do której dziecko się zakwalifikowało
11)06.06.2012 Ogłoszenie list dzieci przyjętych
12)06.06.2012 Informacja o liczbie wolnych miejsc do II etapu rekrutacji ( w placówkach i na stronach publicznych)
13)06-12.06.2012 w godz 8.00-16.00 Przyjmowanie podań do II etapu
14)18-19.06.2012 w godz. 8.00-16.00 Potwierdzanie woli podjęcia edukacji przedszkolnej w placówce, do której dziecko się zakwalifikowało
15)31.08.2012 Lista dzieci/uczniów przyjętych na rok szkolny 2012/2013 w podziale na grupy/klasy
 
Ostatnia edycja:
Można zapisać dziecko do przedszkola Mali odkrywcy na Psim Polu-Pawłowicach. Trwa rekrutacja dla 2-, 3-, 4-latków. Otwarte 7-18, dobre jedzenie, angielski.
 
Witam! Proszę o pomoc i rzetelne opinie wszystkich rodziców. Zamierzając wyjść na przeciw potrzebom rodziców przedszkolaków mam następujące pytania:
1) Czy przydałaby się placówka dla przedszkolaków na terenie Wrocławia jako punkt przedszkolny?
2)Godziny otwarcia od 7.00-18.00 od pon.do piąt./ od 10.00 do 22.00 w soboty są zadowalające? Jeżeli nie to jakie są preferowane?
3) Kwota czesnego w granicy 600zł-700zł za pełny wymiar pobytu w przedszkolu nie jest zawyżona?(biorąc pod uwagę pełną profesjonalną opiekę,wyżywienie,zajęcia muzyko-terapii, zajęcia ruchowe,plastyczne, zajęcia logopedyczne,wycieczki oraz j.angielski)
4)Jakie mają państwo zdanie odnośnie wprowadzenia monitoringu internetowego przedszkola w celu zwiększenia zaufania do punktu przedszkolnego?
5)Jakie zajęcia mogłyby być organizowane w punkcie przedszkolnym?
6) Grupy dzieci od10do12?
7)uwagi,porady dotyczące takiego punktu przedszkolnego?
W jakiej dzielnicy Wrocławia brakuje takiej placówki??

Proszę o opinie i z góry dziękuję.
 
1 tak
2 ok - nasz zlobek oferuje nam takie same godziny z wyjątkiem sobot
3 teraz płacimy 900 zł za zlobek więc ok
4 może być ale niekoniecznie
5 angielski rytmika logopeda
6 jak dla mńie to nawet do 20 osób są ok
7 ważne aby miał własny ogród z placem zabaw i aby dzieci przebywały dużo czasu na dworze.
8 poswietne - okolice Marino - kamienskiego - żmigrodzka
 
Profesjonalna opieka, tzn? Pytam,bo szukając niedawno miejsca dla mojego synka często czytałam,że w danej placówce pracuje "wykwalifikowana" opiekunka, a np. pedagog jest raz w tygodniu. Dla mnie to bardzo istotne czy dzieckiem zajmuje się pedagog czy ktoś kto zrobił "studium" pedagogiczne i nie ma co ze sobą w życiu zrobić:) To co poprzedniczka napisała...własny plac zabaw. Monitoring jak dla mnie, świetna sprawa. Mając do wyboru placówkę bez i z monitoringiem wybrałabym tą z monitoringiem.
 
reklama
Do góry