reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PRZEDSZKOLE ZA DARMO

makitoza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Grudzień 2005
Postów
548
Miasto
Górny Śląsk
W tym roku wysyłam córkę do przedszkola, przegladając różne strony znalazłam następujący zapis

Każde dziecko w wielu od 3 do 6 lat ma prawo do bezpłatnej opieki w przedszkolu przez pięć godzin dziennie (art. 6 i 14 ustawy z 7 września 1991r. o systemie oświaty, tekst jednolity: Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329, zmiana: Dz. U. Nr 106, poz. 496 i rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół, Dz. U. Nr 61, poz. 624);

Mam zamiar wysłać córkę od 8.00-13.00 czyli 5 godzin.

Czy ktoś korzystał już z tej ustawy. Może jest jakaś nowa .

Co o tym sądziecie
 
reklama
Wiem że jest taka możliwość, z moim Igorem chodził do grupy chłopczyk właśnie na takiej zasadzie .
Ale z tego co wiem to dziecko nie dostaje posiłków.
Przychodzi po śniadaniu i wychodzi przed obiadkiem.
 
martaglo,
To jet tzw. minimum programowe. Dziecko nie jada wtedy posiłków w przedszkolu (otrzymuje tylko napoje) ale płatny jest komitet rodzicielski - ok. 15 PLN/miesiąc. Dziecko można przyprowadzać do południa albo po południu - zależy to od przedszkola. Wiekszość przedszkoli w swoim statucie ma zapis, że dzieci z "minimów programowych" rekrutowane są na samym końcu - jeżeli są jeszcze wolne miejsca w przedszkolu - w tym roku ten punkt nie dotyczy tylko sześciolatków, które mają obowiązek szkolny.
Ustawa, o której piszesz nie dotyczy przedszkoli prywatnych.

Pozdrowionka :)
 
Dziękuję za informacje Agawa
W tej sytuacji raczej nie będę próbowała skorzystać z tej ustawy gdyż zależy mi na tym aby dziecko jadło posiłki. Poza tym do tego przedszkola bardzo trudno jest się dostać, dużo wniosków zostało odrzuconych. Także aby za rok się w nim znaleźć lepiej dokonywać opłat.
 
A w Szczecinie jest tak, że tylko kilka przedszkoli realizuje zapis z tej ustawy, pozostałe nie mają obowiązku przyjmowania takich dzieci. I akurat wszystkie te placówki są strasznie daleko od nas. Musisz po prostu się dowiedzieć w konkretnych przedszkolach jak jest w Twojej miejscowości.
 
W naszym przedszkolu była jedna grupa 5 godzinna i kosztowała około 40 zł za miesiąc + wyżywienie (sniadanie i obiad).
 
reklama
My płacimy pięćdziesiąt złotych abonamentu miesięcznie plus posiłki. Oczywiście dochodzą do tego pomoce naukowe i książki. Jeżeli zapisze się dziecku na zajęcia dodatkowe to też są płatne. za angielski płaciłam w zeszłym roku 23zł. miesięcznie. Ciekawa jestem ja będzie teraz, tzn czy za zerówkę też trzeba płacić abonament? No bo przecież jest obowiązkowa!
 
reklama
Do góry