reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

    A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

PRZEDSZKOLE ZA DARMO

makitoza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Grudzień 2005
Postów
548
Miasto
Górny Śląsk
Rozwiązania
0
W tym roku wysyłam córkę do przedszkola, przegladając różne strony znalazłam następujący zapis

Każde dziecko w wielu od 3 do 6 lat ma prawo do bezpłatnej opieki w przedszkolu przez pięć godzin dziennie (art. 6 i 14 ustawy z 7 września 1991r. o systemie oświaty, tekst jednolity: Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329, zmiana: Dz. U. Nr 106, poz. 496 i rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół, Dz. U. Nr 61, poz. 624);

Mam zamiar wysłać córkę od 8.00-13.00 czyli 5 godzin.

Czy ktoś korzystał już z tej ustawy. Może jest jakaś nowa .

Co o tym sądziecie
 
reklama

loli

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Marzec 2005
Postów
1 303
Miasto
Kraków
Rozwiązania
0
Wiem że jest taka możliwość, z moim Igorem chodził do grupy chłopczyk właśnie na takiej zasadzie .
Ale z tego co wiem to dziecko nie dostaje posiłków.
Przychodzi po śniadaniu i wychodzi przed obiadkiem.
 

Agawa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Lipiec 2004
Postów
603
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
martaglo,
To jet tzw. minimum programowe. Dziecko nie jada wtedy posiłków w przedszkolu (otrzymuje tylko napoje) ale płatny jest komitet rodzicielski - ok. 15 PLN/miesiąc. Dziecko można przyprowadzać do południa albo po południu - zależy to od przedszkola. Wiekszość przedszkoli w swoim statucie ma zapis, że dzieci z "minimów programowych" rekrutowane są na samym końcu - jeżeli są jeszcze wolne miejsca w przedszkolu - w tym roku ten punkt nie dotyczy tylko sześciolatków, które mają obowiązek szkolny.
Ustawa, o której piszesz nie dotyczy przedszkoli prywatnych.

Pozdrowionka :)
 

makitoza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Grudzień 2005
Postów
548
Miasto
Górny Śląsk
Rozwiązania
0
Dziękuję za informacje Agawa
W tej sytuacji raczej nie będę próbowała skorzystać z tej ustawy gdyż zależy mi na tym aby dziecko jadło posiłki. Poza tym do tego przedszkola bardzo trudno jest się dostać, dużo wniosków zostało odrzuconych. Także aby za rok się w nim znaleźć lepiej dokonywać opłat.
 

Goga

Fan(ka)
Dołączył(a)
23 Maj 2005
Postów
1 460
Miasto
Szczecin
Rozwiązania
0
A w Szczecinie jest tak, że tylko kilka przedszkoli realizuje zapis z tej ustawy, pozostałe nie mają obowiązku przyjmowania takich dzieci. I akurat wszystkie te placówki są strasznie daleko od nas. Musisz po prostu się dowiedzieć w konkretnych przedszkolach jak jest w Twojej miejscowości.
 

karola7

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Czerwiec 2005
Postów
5 462
Rozwiązania
0
W naszym przedszkolu była jedna grupa 5 godzinna i kosztowała około 40 zł za miesiąc + wyżywienie (sniadanie i obiad).
 
reklama

Anulka_

Aktywna w BB
Dołączył(a)
1 Czerwiec 2005
Postów
85
Rozwiązania
0
My płacimy pięćdziesiąt złotych abonamentu miesięcznie plus posiłki. Oczywiście dochodzą do tego pomoce naukowe i książki. Jeżeli zapisze się dziecku na zajęcia dodatkowe to też są płatne. za angielski płaciłam w zeszłym roku 23zł. miesięcznie. Ciekawa jestem ja będzie teraz, tzn czy za zerówkę też trzeba płacić abonament? No bo przecież jest obowiązkowa!
 
reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry