reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkole :)))

tez mam taki zamiar - otworzyc przedszkole - opiszcie dziewczyny Wasze doswiadczenia...od czego zacząć?????? Czy Chatka skrzatka to przedszkole czy po prostu miejsce zabaw dla dzieci. Pomysl jest GENIALNY!!!!!!!!!!!!!!
Madgage - jak to zrobilas? Ile potrzea funduszy??
 
reklama
PATISON,

Zaczynasz od lokalu. Aby znaleść właściwy potrzebujesz informacji od Sanepidu i Straży jakie są wymagania - musisz się przejsc do najbliższych tych instytucji miejsca w którym chcesz otworzyc przedszkole. Warto już teraz z nimi miec kontakt, bowiem jakieś osoby z tych właśnie instytucji będą odbierali Twoje przedszkole. Warto kilka domów obejrzec z inzynierem, który już miał do czynienia z tym tematem (robił projekt przedszkola) - może Sanepid poda Ci takiego arcjitekta (warto wziąć ten kontakt:)).
Jak znajdziesz właściwy lokal to podobno już jest z górki.
Ja szukam natomiast od prawie roku i nie mogę znaleść...

Co do Chatki Skrzatka, to chyba jest to klub, ale działający jak przedszkole. Myślę ze właścicielka nie przeszła tych wszystkich wymogów chorych i otworzyła klubik. Zresztą nie dziwię się jej.. Ja od jakiegoś czasu tez się nad tym zastanawiam.
Tyle ze klub nie dostaje dotacji od gminy - ok 400 zl/dziecko, to jest cos. Mozesz zaproponowac nizsze czesne.
No i kwestia samej świadomości rodziców, różnie reagują na klubu, uważają ze jak nie jest to przedszkole niepubliczne (nie podlega kuratorium) to znaczy ze nie jest dobre...

Ehh

Tak czy inaczej powidzenia!
 
Witam!Ja również chce otworzyć przedszkole,tzn klub małego dziecka.Mam bardzo ciężką sytuacje,w ogóle jestem załamana,że w Polsce może być lepiej,a to jest dla mnie jedyna szansa.Nie wiem od czego zacząć i jakie musze mieć na to środki,żeby były wystarczające.Bardzo prosze o rady
 
Witam! Ja mam pytanie trochę z innej beczki - jakie badania i gdzie trzeba wykonać by otrzymać pracowniczą książeczkę zdrowia? Ja od kilku dni pracuję w przedszkolu, jestem trochę przeziębiona wiec z badaniami muszę poczekać. Wiem tylko, ze mam je zrobić na własna rękę. Proszę o podpowiedzi:)
 
Dołączam do Was bo szukam info o otwarciu przedszkola:) wiem, ze jest to trudne. Same tam piszecie. Sanepid, straż i inne takie. Może rzeczywiście lepiej otworzyć coś na zasadzie klubiku. Np od 8 do 12 i dzieci przynoszą swoje drugie śniadanie. Myślę też o przedszkolu wiejskim. Słyszałam że jak nie ma go w gminie to jest dofinansowanie z UE, ale jak to załatwić????i jakie są wymogi??? nie wiem:(
Na pewno ma być to placówka w duchu Marii Montesorri.
 
Witam!Ja również chce otworzyć przedszkole,tzn klub małego dziecka.Mam bardzo ciężką sytuacje,w ogóle jestem załamana,że w Polsce może być lepiej,a to jest dla mnie jedyna szansa.Nie wiem od czego zacząć i jakie musze mieć na to środki,żeby były wystarczające.Bardzo prosze o rady


witam,

ja też pragnę coś takiego założy- ale na zasadzie opieki na godziny-np mama ma wyjscie do kosmetyczki a tata nie zdazył dojechać , to... dzieciaczek do klubiku i mama ze spokojna głową jedzie sie upiekszyć, ale od czego to wszystko zaczac ?????:-)
 
reklama
Dziewczyny po prostu genialne:-D. Każda mama chciała by takie warunki w żłobkach, przedszkolach dla swojej pociechy. Ale niestety są tacy, którzy zarabiają nie całe 1000zł.:crazy:, a tu propozycje wpisowego o takiej kwocie. Myślę, że takie niestety wypasione przedszkola są dla "bogaczy". I jeśli tak pomyśleć, że moje dziecko chodziło by do takiego przedszkola za taką kolosalną kasę, to w raz z wiekiem skończyło by się na prywatnych szkołach i uczelniach, itd.. Bo trudno przejść z takich luksusów na niższy poziom, zwłaszcza dziecku:-(.
Ja bym chciała, żeby nasz rząd się obudził i popatrzył realnie na potrzeby naszych dzieci.I stworzył w publicznych żłobkach, przedszkolach takie właśnie warunki jakie teraz mamy tylko w prywatnych. Aby nie było podziału na lepszych i gorszych:-).
 
Do góry