reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkole

eg16

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Czerwiec 2005
Postów
1 787
Miasto
Śląsk
Zapisałam Adasia do przedszkola, z nikłą nadzieją, że go przyjmą bo u nas miejsc mało a dzieci multum. No i dzisiaj bardzo się zdziwiłam widząc go na liście przyjętych :-)
Mam do Was pytanie czy jakoś specjalnie przygotowywałyście dzieciaczki do przedszkola, czy trzeba mieć jakąś "wyprawkę"?
 
reklama
Kapciuszki jakies ubranko na przebranie picie jakas przekąske , :-pMysle ze tp wszystko dla 4 latka:tak:
 
Adaś będzie miał 2 posiłki więc jedzenie i picie chyba odpada.
A co do ubrania, preferujecie coś konkretnego? Mam na myśli np. dresy?
 
Eg 16 takie ubranko zeby jak maly sie ubrudzi to będzie mial na przebranie;-)teraz idzie lato więc nie proponowalabym ci dresu bo malemu bedzie za gorąco:tak:
 
Adaś pójdzie dopiero od września :-) więc myślałam o dresach bo chyba najwygodniejsze, szczególnie w toalecie.
 
Eg16 - gratuluję dostania się do przedszkola. Mój Marcinek chodzi do przedszkola od września. Musiałam dla niego mieć kapcie, ubranie na przebranie, poduszkę. Widziałam, że inne dzieci miały pieluszki, jakieś kremy do pupy (ale teraz jest to najmłodsza grupa, więc takie rzeczy miały miejsce). Marcinek też ma posiłki w przedszkolu: rano śniadanie, potem drugie śniadanko (jakieś słodkości ), zupa, potem po spaniu drugie danie. Ale jako że mój mały jest troszkę niejadkiem więc bierze ze sobą swoją kanapkę, którą zjada z reguły w trakcie obiadu ;-) Co do ubioru, zdecydowanie preferuję dresy. Wygodnie dziecku zarówno w czasie szaleństw jak i w toalecie.

Najlepiej zapytaj się, jakie zwyczaje panują w Twoim przedszkolu, czego dziecko będzie potrzebować. Powodzenia :-)
 
eg ja polecam dresy i wszystko inne co wygodne, luźne, żeby dziecko nie miało problemów z rozebraneim czy ubraniem, u nas na drzemke dzieci przebierają sie w piżamkę,
a pozatym w przedszkolu ci powiedzą co i jak, Majka jeszcze musiała przynieśc szczoteczkę, paste i kubeczek
 
29 czerwca mam spotkanie organizacyjne więc pewnie się dowiem co konkretnie musi mieć ze sobą. Dzięki dziewczyny ! :-)
 
Eg gratuluję przedszkolaczka. Mój Kamilek chodził do przedszkola cały tamtem rok i mam trochę doświadczenia w tej kwestii. Bałam się bardzo bo poszedł nie mając jeszcze skończone nawet 3 latka, ale poradził sobie super.
Co do ubrań preferowane sa dresy, najlepsze w toalecie i podczas zabawy. odpadają u nas wszelkie jeansy i sztruksy z guzikiem. Chociaż były matki co stroiły w te cudeńka swoje pociechy. Co do pantofli to najlepsze takie zapinane na rzepy. Bluzy musiałam wymienić w trakcie , bo takie z kapturem co maja z przodu sznórki nie zdały egzaminu , bo dzieciaki sie za nie ciągnęły i zawe było dużo płaczu , więc pani poradziła, żeby takich nie ubierać. U nas był potrzebny worek z dodatkowym przebraniem; potrzebnym, gdy coś sie wyleje na stołówce , lub przytrafi sie coś w majtkach., który wisział na półeczce w szatni. kamilek nosi okulary , wiec dla takich dzieci dodatkowo etiu w szatni i szmatka do czyszczenia. ściągają w czasie snu czy biegania. Potrzebne jeszcze pizamko, na lezakowanie, ale u nas tylko 3 latki lezakują, 4- latki już nie.
pozdrawiam
 
reklama
i jak nasze 4-latki w przedszkolu?

Maja ok, poszła z usmiechem, jest zadowolona, prędzej chodziła do żłobka, a tam było spanie, co nie za bardzo sie jej podobało, ja tez jak jestem zadowolona, panie miłe, przedszkole fajne, jutro zebranie to dowiem się cos wiecej
 
Do góry