reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Przedszkole

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez sylwiawes, 29 Maj 2015.

 1. sylwiawes

  sylwiawes

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam wszystkie mamy :)
  Mój synek od września idzie do przedszkola a ja bardzo się tym faktem denerwuje :( Jak mam sobie poradzić jak nie będzie chciał chodzić i ciągle będzie płakał ? Bedzie miał 2,5 roku a jest na etapie " bez mamy nigdzie nie chodze " Jak wy sobie poradziłyście z pierwszym rozstaniem?
   
 2. Megami

  Megami Bóg jest szaleńcem ;)

  Najlepsze odpowiedzi:
  11
  Po pierwsze czy musi iść? Czy w przedszkolu są jakieś zajęcia adaptacyjne? Zostawał z kimś poza Tobą i tatą? Babcia, ciocia?
  Panie nauczycielki pewnie sobie poradzić, ale Ty też powinnaś go przygotować do rozstania. Jak jest na placu zabaw, też ciągle z Tobą czy próbuje bawić się z innymi?
   
 3. reklama
 4. annie123

  annie123

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Polecam Ci pójść na zajęcia adaptacyjne w przedszkolu, może Twojemu synkowi się spodoba. Poza tym mów mu często o tym jak to fajnie jest w przedszkolu, nie strasz go tym miejscem tylko zachęcaj. Jak go odbierzesz pytaj o to jak mu minął dzień itp.
  Jeżeli możesz to jakoś zorganizować spróbuj zostawiać dziecko na krócej, mów synkowi kiedy po niego wrócisz i spełniaj swoją obietnicę. Czasem dzieci nie chcą zostawać lub płaczą o określonej porze bo rodzic nie pojawia się wtedy kiedy obiecał.
  Nie przeciągaj pożegnań - wydaje Ci się że dziecko długo płacze po Twoim wyjściu? Inne dzieci i nauczycielki zwykle szybko pomagają mu przenieść swoje zainteresowanie na coś innego i łatwiej pogodzić się z nieobecnością rodzica. A jak pożegnanie wygląda jakby mama ostatni raz dziecko miała zobaczyć to nie ma się co dziwić że dziecko nie chce zostać w przedszkolu :)
  Postaraj się również by poranki nie przebiegały nerwowo i w pośpiechu - w wesołym nastroju łatwiej się pożegnać :)
   

Poleć forum