reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkolne formalności i opłaty

Ha, był błąd w sysytemie w 1 dzień i odwalało wszystkie 2007 - oczywiście to był zeszłoroczny błąd, bo ani w tekscie, ani w systemi nie zmienili z 2006, na 2007 - duh!

Z tym dostaniem się to liczymy na cud - w okolicy mam 3 przedszkola - 2 mają spora ilość miejsc a jedno mało. Ale punktów to dostaniemy z 30 pare - bo jesteśmy " tylko" pracujący i blisko przedszkola domu i mojej pracy są. Świetnie - a jak nie przyjmą to co? Nawet na razie nie chhe mi sie o tym myśleć bo się zdenerwuje.

Tja 200 p za rozwód, lub samotna matka - a 29p za 2 pracujących rodziców. Czy oni myśla że jak mi dzicko nie dostanie się, to zrezygnuje z pracy? Bez sensu jest ten system punktacji. ( wiem, niby ma "polepszyć" tym co mają gorzej - no ale załóżmy, że taka samotna mama bez pracy - w teorii, to tak naprawdę mama żyjąca w wolnym związku, pracująca na umowy o dzieło - no i gdzie tu sprawiedliwość ?)

w przedszkolu w którym jest moja córka nawet panie przedszkolanki mówią co to za kryteria że niby samotna matka a dziecko odbiera tatuś hmmmmm
natomiast w żłobku w którym jest młodsze to dyrektorka nie ma takich kryteriów powiedziałą ze każde dziecko ma takie same szanse

ja już wypisałam ankietę dla młodego i musiałam szybko do kadr moich dzwonić by mi szybko zaświadczenie o zatrudnieniu wypełniły więcej punktów jest jak są zaświadczenia
najlepsze ze ja wypisałam tylko to jedno przedszkola chcąc je mieć w jednej placówce bo niby jak jest jedno dziecko to 2 ma większe szanse dostania sie oby oby oby
 
reklama
Cześć dziewczyny.

Ja polecam ten portal ( jeżeli Któraś z Was o nim jeszcze nie wie ) :

Portal Edukacyjny miasta Krakowa

Powinnyście znaleźć tam wystarczające wiadomości.

Jak dla mnie chora jest ta punktacja zarówno jeżeli chodzi o przedszkola jak i szkoły.
Po co to wymyślili ??? Wcześniej zapisywało się dziecko do najbliższego przedszkola bądź szkoły i wszystko było ok., każdy miał równe szanse, a teraz ??? Dziecko nie dostanie dodatkowych punktów, bo np. jedno z rodziców nie pracuje, bo nie jest wychowywane przez jednego rodzica, bo nie ma starszego rodzeństwa :confused: ( tu piszę o naborze do "0" ,punktację znajdziecie właśnie na tym portalu jeżeli Was to interesuje ). Jak dziecko ma nadgonić te punkty ??? Przecież to jest jakaś paranoja. W innych miastach z wiadomych mi źródeł nie ma takich kryteriów :dry:.
Ja rozumiem, że chcą pomóc rodzicom samotnie wychowującym dzieci, ale powinni też wziąć pod uwagę, że są też rodzice, szczególnie matki niepracujące nie dlatego, że
"im się nie chce", tylko dlatego, że nie mają z kim dziecka zostawić. Jak taka matka ma szukać pracy ??? Z dzieckiem chodzić po firmach ???
Dla mnie to nie jest pomoc, to jest dyskryminacja :sorry2:.

Pozdrawiam :happy:.

 
Ostatnia edycja:
Ba, jeszcze lepie j - sama założyłam firmę jakiś czas temu - wcześniej byłam na umowach - i jakbym dalej była na umowach, to oni nie uznają tego jako matka pracująca :-) bo nikt nie nie moze zaświadczenia wystawić - i chociaż człowiek po nocach zasuwał bo w dzien dziecko, to w teorii " nie pracuje". Teraz firmazjada dodatkowy 1000 zł miesięccznia, ale mam "zaświadczenie" - tylko że teraz to mnie na nianię nie będzie stać jak mi dziecka nie przyjmą do przedszkola. Błędne koło. Bez sensu.

Ba - co do komentarza że dzieckiem szukac pracy - a jak ! Ja brałam młoda pod pache i jechałam do klienta na spotkanie - kocyk na ziemię i wio! Jak się chce to się da i wcale nie ma z tego powodu dyskryminacji.
 
dziewczyny zeby sie dostac do przedszkola trzeba miec około 43-45 punktów. decyzja nalezy do was jak to zrobic. Nas w zeszłym roku nie przyjeli (miałam 36 punktow - rodzice pracujący, przedszkole najblizsze miejscu zamieszkania)
 
no nieżle. Nie straszcie mnie. Muszę podjechać do tego przedszkola, gdzie chcę, żeby mój synek chodził i zapisać.
 
Ostatnia edycja:
Habcia, ty chyba nie chcesz zapisywać Maksia juz do przedszkola?
Załamałyście mnie tymi 43 punktami. Mam nadzieje, że to nie we wszystkich przedszkolach. Ja też będę mieć 36-7. Nie rozumiem w takim razie skąd się bierze tyle osób z tak dużą liczbą punktów. Wolne związki? Aż tyle ich jest? Ludzie się rozwodzą dla przedszkoli?
Ten system punktacji jest po prostu chory.
Głuszek i nie dostałaś nigdzie miejsca z odwołania? Co zrobiłaś?
 
Ostatnia edycja:
Habcia, ty chyba nie chcesz zapisywać Maksia juz do przedszkola?
Załamałyście mnie tymi 43 punktami. Mam nadzieje, że to nie we wszystkich przedszkolach. Ja też będę mieć 36-7. Nie rozumiem w takim razie skąd się bierze tyle osób z tak dużą liczbą punktów. Wolne związki? Aż tyle ich jest? Ludzie się rozwodzą dla przedszkoli?
Ten system punktacji jest po prostu chory.
Głuszek i nie dostałaś nigdzie miejsca z odwołania? Co zrobiłaś?


a jak sobie obliczyłas punkty????

znalazłam
o kuffa a czemu podstawowymi punktami są takie kryteria :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
u nas w przedszkolu dyrektorka powiedziała że mój syn ma większe pierszenstwo bo jego siostra tam chodzi oraz to że w żłobku to ostatnia grupa i musi być kontynuacja
punktów tyle samo bym miała porażka
 
Ostatnia edycja:
Habcia, ty chyba nie chcesz zapisywać Maksia juz do przedszkola?

Słyszałam, że jak dziecko ma roczek to już trzeba.... Ale puki co i tak go nie zapiszę, bo nie pracuję :( Tzn. od 3 miesięcy szukam :(

o znalazłam coś takiego
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35803,6329202,Rozpoczyna_sie_e_nabor_do_przedszkoli.html


Oto zasady punktacji:

Kryteria główne
1. Sześciolatek, odbywający roczne, obowiązkowe przygotowanie przedszkolne – 232 pkt
2. Dziecko ojca lub matki samotnie je wychowujące – 232 pkt
3. Dziecko matki lub ojca, u którego stwierdzono umiarkowany stopień niepełnosprawności lub niezdolność do pracy, lub samodzielnej egzystencji – 232 pkt
4. Dziecko z rodziny zastępczej – 232 pkt

Kryteria dodatkowe
1. Dziecko pięcioletnie odbywające roczne przygotowanie przedszkolne – 116 pkt
2. Rodzeństwo dziecka kontynuującego edukację przedszkolną w przedszkolu pierwszego wyboru – 58 pkt
3. Dziecko obojga rodziców pracujących lub studiujących w systemie dziennym – 29 pkt
4. Przedszkole najbliższe miejscu zamieszkania – 7 pkt
5. Dziecko z rodziny, w której znajduje się dziecko z orzeczoną znaczną lub umiarkowaną niepełnosprawnością – 6 pkt
6. Przedszkole najbliższe miejsca pracy jednego z rodziców – 5 pkt
7. Dziecko z domu dziecka, rodzinnego domu dziecka – 4 pkt
8. Dziecko zmieniające placówkę z powodu zmiany miejsca zamieszkania – 3 pkt
9. Rodzeństwo dziecka zmieniającego placówkę z powodu zmiany miejsca zamieszkania – 2 pkt
10. Dziecko uczęszczające wcześniej do żłobka – 1 pkt
 
Ostatnia edycja:
Słyszałam, że jak dziecko ma roczek to już trzeba.... Ale puki co i tak go nie zapiszę, bo nie pracuję :( Tzn. od 3 miesięcy szukam :(

o znalazłam coś takiego
Rozpoczyna się e-nabór do przedszkoli


Oto zasady punktacji:

Kryteria główne
1. Sześciolatek, odbywający roczne, obowiązkowe przygotowanie przedszkolne – 232 pkt
2. Dziecko ojca lub matki samotnie je wychowujące – 232 pkt
3. Dziecko matki lub ojca, u którego stwierdzono umiarkowany stopień niepełnosprawności lub niezdolność do pracy, lub samodzielnej egzystencji – 232 pkt
4. Dziecko z rodziny zastępczej – 232 pkt

Kryteria dodatkowe
1. Dziecko pięcioletnie odbywające roczne przygotowanie przedszkolne – 116 pkt
2. Rodzeństwo dziecka kontynuującego edukację przedszkolną w przedszkolu pierwszego wyboru – 58 pkt
3. Dziecko obojga rodziców pracujących lub studiujących w systemie dziennym – 29 pkt
4. Przedszkole najbliższe miejscu zamieszkania – 7 pkt
5. Dziecko z rodziny, w której znajduje się dziecko z orzeczoną znaczną lub umiarkowaną niepełnosprawnością – 6 pkt
6. Przedszkole najbliższe miejsca pracy jednego z rodziców – 5 pkt
7. Dziecko z domu dziecka, rodzinnego domu dziecka – 4 pkt
8. Dziecko zmieniające placówkę z powodu zmiany miejsca zamieszkania – 3 pkt
9. Rodzeństwo dziecka zmieniającego placówkę z powodu zmiany miejsca zamieszkania – 2 pkt
10. Dziecko uczęszczające wcześniej do żłobka – 1 pkt


oo dzieki czyli mój Maksik dostaje jeszcze 58 pkt ufff bo siostra w syarszej grupie na ankiecie tego nie ma
to mamy 94 pkt juz
 
reklama
Tja, no to pewnie nas nie przyjmą - bo TYLKO pracujemy i mamy blisko. Tragedia i paranoja z ta punktacją.

Przeliczyliśmy że taniej nas wyjdzie rozwód niż prywatne przedszkole...

mb
 
Do góry