reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkolne formalności i opłaty

Mamusie przedszkolaków.
Wczoraj Rada Miasta uchwaliła nowe stawki opłat za przedszkola.
każda godzina ponad podstawę programową będzie płatna 3,50 za godzinę .
Dla mnie to koszmar pracuję od 7 do 16 zanim dojadę po córę będzie 17.
Czyli ponad 380 opłaty stałej plus 140 wyżywienie do tego wyprawka, zajęcia dodatkowe i rada rodziców wyjdzie około 600, albo więcej:no:
 
reklama
Witam
Podpisałam nowa umowę w maju i myślałam że to są te podwyżki za dziecko maksymalna ilość godz 208zł czesne+wyżywienie, ale dwa dni temu poszłam do przedszkola poczytać informacje a Pani dyrektor zaczepiła mnie że są nowe umowy i teraz godz kosztuje 3,5 szczęka mi opadła, muszę wykupić 4godz dziennie. chciałam zostawić dziecko od 6,30do 15,30 to jest rozbój w biały dzień!! Koleżanka posyła dziecaki do prywatnego i płaci za jedno 480zł z wyżywieniem, muszę się jej dopytać gdzie, nie raz dzieci odbierała nawet o 17
 
Kurcze, właśnie dowiedziałam się o nowych stawkach, podpisałam umowę na 156 zł, a tu teraz będzie mi wychodzić ok 230 zł! Mały idzie dopiero od poniedziałku do przedszkola, to wtedy się coś dowiem. Ciekawa jestem jak to będzie wyglądać przy nieobecnościach dziecka, czy ta kwota nie będzie wtedy liczona, czy będą liczyć wg umowy? No i jak bedą u nas odnotowywać czas, czy bedzie lista, na którą się będą rodzice sami wpisywać, czy ktoś będzie stał i jak będą traktować odnotowania typu 16:05, bo jest tulu ludzi odbierających, że schodzi te 5 min. Ale paranoja! Jak ktoś ma dziecko w przedszkolu na maksa (ok 380 zł za przedszkole), to przedszkole prywatne wyjdzie niewiele drożej, ma o połowe mniejsze grupki i zazwyczaj ma już jakieś zajęcia dodatkowe w cenie.
 
Cześć
koleżanka ma dzieci w przedszkolu na os.Piastów w Hucie, płaci za jedno 380( ma dwoje w jednym dostała zniżkę) +10zł wyżywienie dziennie na dziecko, grupy 10osobowe, teraz tyle płaci ale sama się martwi że następna umowa może być droższa skoro przedszkola samorządowe podrożały.
 
No to wychodzi na to, że przedszkola prywatne są tańsze niż państwowe. Moja córka zaczęła właśnie drugi rok w przedszkolu prywatnym z wykładowym angielskim. Płacę ok. 550 zł miesięcznie (w tym obiady, drugie śniadanie przynoszą dzieci z domu) i ani złotówki nie dokładam za zajęcia dodatkowe, wyjścia np. do teatru itp. Nie kupujemy żadnych wyprawek.
 
witam sie i ja:) moze nie do końca w temacie, ale nie chcę zakładać nowego wątku, jeżeli juz przedszkolny jest:tak:

poszukuję opinii / informacji nt. przedszkoli:

1) samorządowe nr 179 na ul. Sanockiej
2) samorządowe nr 99 na os. Stalowym
3) prywatne nr 11 - Prywatne Przedszkole nr 11 w Krakowie w Hucie, przy Zalewie.

moze którejś z Was dziecko / dzieci uczęszczają do któregoś z tych przedszkoli i moze cos napisać?

będę wdzięczna za każdą opinię...

i mam jeszcze pytanie co do rekrutacji do samorządowych, bo jakoś nie do końca zrozumiałam - wskazujemy 3 przedszkola, wyniki rekrutacji dostajemy tylko z przedszkola "nr 1". Jeżeli dziecko nie dostanie się do przedszkola "nr 1", to co sie dzieje dalej? pozostałę dwa przedszkola wogóle "wiedzą" ze zostały wskazane jako rezerwowe? przekłada sie to jakoś na szanse dostania sie dziecka do nich, jeżeli nie dostało się do tego "pierwszego"?
 
Skad jest rozbierznosc w wysokosci oplat miedzy przedszkolami?

Wiem ze standardowo placi sie ponad 300zl za podstawowa opieke (5h?) a wczoraj dowiedzialam sie od znajomych ze na os. Kombatantow jest przedszkole ktore nie pobiera zadnej oplaty za pobyt dziecka w przedszkolu przez 5h, dopiero jak chce sie dokupic godziny i posilki to sie doplaca.\
Pod Krakowem takze istnieja przerdszkola calkiem bezplatne.
Skad az tak wysokie ceny w krakowie :(
Istne szalenstwo.
 
Skad jest rozbierznosc w wysokosci oplat miedzy przedszkolami?

Wiem ze standardowo placi sie ponad 300zl za podstawowa opieke (5h?) a wczoraj dowiedzialam sie od znajomych ze na os. Kombatantow jest przedszkole ktore nie pobiera zadnej oplaty za pobyt dziecka w przedszkolu przez 5h, dopiero jak chce sie dokupic godziny i posilki to sie doplaca.\
Pod Krakowem takze istnieja przerdszkola calkiem bezplatne.
Skad az tak wysokie ceny w krakowie :(
Istne szalenstwo.

W zeszłym roku weszła Ustawa, że zawsze pierwsze pięć godzin jest bezpłatna, w każdym przedszkolu. Oczywiście bez wyżywienia i zajęć dodatkowych. Obejmuje to czas zajęć edukacyjnych, które zazwyczaj odbywają się w czasie od po śniadaniu do obiadu. A każde dodatkowe godziny są płatne już według stawki, którą ustala zazwyczaj przedszkole.
 
reklama
Rekrutacja do przedszkoli odbywa sie w marcu?
Czy ktos wie, czy juz wtedy trzeba sie decydowac na to czy dziecko bedzie pozostawalo w przedszkolu na ponad 5h i czy doliczac wyzywienie?
Bo jeslibym miala na dzien dzisiejszy oddawac dziecko do przedszkola to raczej na perwno tylko na jeden z posilkow - sniadanie, albo obiad. Na oba posilki nie ma potrzeby.

Jednak co bedzie za rok tego nie wiem.... Czy w czasie pobytu w przedszkolu mozna zmieniac zasady na jakich dziecko tam przebywa i te dodatkowe oplaty?
 
Do góry