reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkolne formalności i opłaty

Z tego co pamiętam- mam starszego syna- kwestionariusz skonstruowany jest tak, że musisz określić czas przebywania dziecka w przedszkolu i ilość posiłków. Bo oni na podstawie tego wiedzą ile dzieci mogą przyjąć w danym czasie. Ale wiem też, że zazwyczaj można to zmienić w trakcie roku szkolnego- wtedy rozwiązuje się umowę i podpisuje nową. Ale to już chyba decyzja Dyrektora danej placówki.
 
reklama
Tak, rekrutacja jest w marcu, tam określasz godziny czasowe (jak dasz od 9 do 13 to mogą ci nie przydzielić przedszkola) Pamietaj jednak, że jak dasz w formularzu pobyt dziecka 8-15 a potem bedziesz chciała zmienić na 9-11, to kierowniczka może ci się nie zgodzić. U mnie była kwestia rezygnacji ze śniadania, a już były spore problemy. Godziny bezpłatne przedszkola 8-13 obejmuja czas śniadania, drugiego sniadania i obiadu.
 
Jestem wkurzona na maksa na naszą dyrektorkę (P130), bo ustaliła na ten rok bezpłatne godziny 7-12, w rezultacie czego zafundowała nam miesieczną podwyżkę 50zł. Jakie u was są godziny?
Druga sprawa to godziny ponadwymiarowe. Mam umowę do 15, odbieram dziecko 15:05 i doliczają mi całą godzinę, jakby dziecko było do 16. To jest chyba rozporządzenie miasta, u was też tak jest?
 
Do góry