reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkolne formalności i opłaty

masebi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Grudzień 2007
Postów
333
Miasto
Kraków
Jak to jest z tą legenda o zapisach w krakowie do przedszkoli - naprawdę jest tak ciężko się dostać? Czeka nas zapisanie córy do przedszkola, ale po tych punktaacjach widze, zę będzie problem - bo my ani po rozwodzie, ani "inni" , ani ze żłobka..itp
Tylko dwoje zapracowanych rodziców. Czy to mało, żeby się dostać?

Jak wasze doświadczenia ( zwłaszcza z terenów centrum i okolice)
 
reklama
Z tego co pamiętam było dość ciężko.My też nie po rozwodzie ani nic z tych "innych" rzeczy. Co prawda to było dwa lata temu ale myślę że wiele się nie zmieniło od tego czasu.U nas najwazniejsze było to żeby oboje rodzice pracowali i żeby dziecko w dniu 1 września miało skończone 3 latka.Potem brane było pod uwagę jak daleko przedszkole jest od miejsca zamieszkania i od pracy rodziców no i czas na jaki dziecko chcesz zostawiać w przedszkolu i czy będzie jadło wszystkie posiłki. Moja Majka się dostała ,więc jak pracujecie oboje z mężem to myślę że nie powinno być problemów z przyjęciem.
 
Oj pracujemy i dlatego ważne, żeby się dostało - bo niania zjada połowę mojej pensji. oza tym dobrze, żeby mała poszła do dzieci. Tylko straszą że nie mamy szans - nasi znajomi sie nie dostali - a potem było już za późno, bo prywatne pozajmowane na 2 lata w przód.
 
Ja też nie wiem jak to będzie, bo mój mały też ma iść od września do przedszkola. Niby oboje pracujemy, ale podobno to nie wystarcza, żeby się dostać. Druga sprawa, to do którego przedszkola składac podanie. Jak macie jakieś linki z opiniami, to dajcie. Ja zachecam mamy z Krakowa do wypełniania opinii na tym portalu, który dzisiaj znalazłam, bo z krakowskimi przedszkolami marnie, a może znacie inne takie portale?
 
No to nie wiem jak jest teraz,moze się pozmieniało,ale nam wystarczyło własnie to.Podstawa to skończone trzy lata i pracujacy rodzice.No ale to było 2 lata temu,może teraz jest inaczej.
Do tego przedszkola chodzi moja Maja www.przedszkole176.republika.pl ja tez chodziłam kiedyś do tego przedszkola ;-).
 
Ja jak trzy lata temu przeprowadziałam się do Krakowa,Kuba miał pół roku,,,ale ,że słyszałam własnie dziwne pogłoski ,że trzeba dziecko już dwa lata wcześniej na listę zpisać chodziłam od przedszkola do przedszkola w okolicach Prokocim, Bieżanów, Piaski i w żadnym mnie nie chcieli zapisać, dwa lata wcześniej,, heheheh,,, okazało się ,że to tylko taka fama,, być może w innych miastach tak jest ale w Krakowie, w przedszkolach publicznych nie ma takiej potrzeby, ba nawet możliwości,,,

Ale napewno jest bardzo dużo dzieci do zapisania, bo nie idą tylko 3-latki,,ale również 4, czy 5 więc zawsze pierwszeństwo mają te starsze, a dopiero później młodsze,,,,ale jesli rodzice pracuję to jest bardzo duża szansa, że dzicko zostanie przyjęta, jeszcze jak przedszkole znajduje się blisko domu,, czy zakładu pracy,,, oni biorą wszytskie te rzeczy pod uwagę,,,, więc nie ma co panikowac,,
JA zapisując małego do przedszkola wybrałam 150 na teligi, praktycznie wogóle nie miałam szans,ja nie pracowałam tylko mąż, do tego dalej od nas,,,, i nasza rekrutacja skończyła się na 8 punktach,, heheheh (bardzo mało),,,, ale akurat otwierali drugą grupę maluchów i tym sposobem udało nam się dostać,,,,,ale powiem wam ,że nie ma co szalec , jak nie dostanie się w pierwszej rekrutacji jest bardzo duże prawdopodobieństwo ,że dziecko przyjmą później,, jest wiele dzieci , któe przestają z różnych powodów chodzić do przedszkola zwalniając tym samym miejsce dla innych,,,, naszej grupie przyjęli 25 dzieci,, po dwóch - 3 mies kilka dzieci zrezygnowało,,, nie wiem dokłądnie ile ale jak jak patrzę na listę to jest 7 skreśleń,, co prawda na to miejsce przyjmowali nowe dzieci,,ale obecnie grupa liczy 22 dzieci i w tym 10 nie chodzi do przedszkola od dłuższego czasu,,,,, więc różnei to bywa, i nawet jeśli nie dostanie się w pierwszej rekrutacji, bo wiadomu wtedy najwięszky bumm to jest szansa na to że pójdzie później,,,,
ja nawet bym sugerowała jeśli to możliwe posłać dziecko później,,, bo wrześień jest najgorszym miesiącem,, zanim dzieci się zaadaptują, wszytkie płaczą chccą do mamy jest to trudne,,, bo jak jedno zacznie płakać płacze reszta,,,,,,, a jak już przejdzie ten pierwszy strach ,, to dzieci są spokojniejsze i temu co przysżło później łatwiej jest odnaleźć w grupie,,,,,
 
Czy wiecie co jest grane z zapisami do przedszkoli - w rekrutacji napisali, ze dzieci urodzone po 31.12.2006 nie moga brać udziału w rekrutacji - jakaś bzdura, bo to oznacza, ze dzicko ktore ma 3,9 itp roku nie moze się starać o przedszkole, choć w ustawie wyraźnie pisze, że może. Ustawa jest wyżej - więc co to za bzdury?
 
Mysmy sie akurat w wakacje do Krakowa przeprowadzaliśmy
Zuza jest z Kwietnia 2004 miałą wtedy 4 latka wiec tu było niby łatwiej
nie ma listy zapisu bo juz te 2 lata temu było tylko iwyłącznie komputerowe zapisywanie lub karta wypisu ale od 1 marca nie wiem czy dało by rdae meic taką karte szybciej wypisaną ja chciałam tydzień temu młodsze dzecko już zapiac pani drektor powiedziała ze nie ma takiej opcji bo dopiero o 01 03 mozna zapisac

myśmy się dostali dopiero do 3 z listy jesteśmy małżeństwem
ada 17 nie zawsze sie dostaje do najblizszego przedszkola
bo 3 z listy jest sporo dalej wiec róznie to bywa
w tych 2 przy samym domu miały pierszenstwo dzieci samotnych matek wiec my z pełnej rodziny przegraliśmy

teraz młodszy syn pujdzie do przedszkola w którym jest już córka bo choć chwilkę chce mieć je w jednej placówce
niby ma mieć większe szanse bo ze złobka jest i 2 dziecko ma łatwiej zobaczymy
 
agatulka- oczywiście ,że nie możan zagwarantować, że dziecko dostanie się do przedszkola, o które piszemy,,,ale np,, w tej deklaracji, co się wypełnia,są różne kryteria, i kazde z nich ma odpowiednie punkty,,i np, u nas w przedszkolu to była jedna z priorytetowych spraw bliskie miszkanie,,, ale masz rację różnie to bywa,,,,

masebi- chyba się im coś pomyliło,,bo pewnie miało byc po 31,12,2007,,,
bo ja pytałam dyrektorki u nas, bo chciałąm Julę zapisać,,ale mi powiedziałą ,że napwno system ją odrzuci więc nie ma sensu wypełniać dekalracji, tylko już po rekrutacji przyjść do niej i złożyć podanie,,,,

Ja mam nadzieję ,ze ją przyjma od grudnia,,,,,,
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ha, był błąd w sysytemie w 1 dzień i odwalało wszystkie 2007 - oczywiście to był zeszłoroczny błąd, bo ani w tekscie, ani w systemi nie zmienili z 2006, na 2007 - duh!

Z tym dostaniem się to liczymy na cud - w okolicy mam 3 przedszkola - 2 mają spora ilość miejsc a jedno mało. Ale punktów to dostaniemy z 30 pare - bo jesteśmy " tylko" pracujący i blisko przedszkola domu i mojej pracy są. Świetnie - a jak nie przyjmą to co? Nawet na razie nie chhe mi sie o tym myśleć bo się zdenerwuje.

Tja 200 p za rozwód, lub samotna matka - a 29p za 2 pracujących rodziców. Czy oni myśla że jak mi dzicko nie dostanie się, to zrezygnuje z pracy? Bez sensu jest ten system punktacji. ( wiem, niby ma "polepszyć" tym co mają gorzej - no ale załóżmy, że taka samotna mama bez pracy - w teorii, to tak naprawdę mama żyjąca w wolnym związku, pracująca na umowy o dzieło - no i gdzie tu sprawiedliwość ?)
 
Do góry