reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przedszkolne sprawy

Mogę śmiało stwierdzić, że mój 3-letni Jaś zaadoptował się w przedszkolu. Początki było trudne, płacz przed wyjściem z domu, w drodze do przedszkola, a na miejscu histeria. Teraz rzadko Jasiu marudzi, a w przedszkolu udziela mu się chyba atmosfera zabawy i przebywania z rówieśnikami, bo gdy otwieram drzwi od Sali, to nawet nie odwróci się aby się ze mną pożegnać.
 
reklama
Och, a ja dopiero znalazłam taki fajny wątek.

Witajcie.

Mój Pawełęk też ruszył do przedszkola od września. Obyło się bez płaczu, pene zrozumienie i zadowolenie :tak: Nawet śpi na leżakowaniu!
Chorował dwa razy - raz w połowie września i raz na początku października. Niestety wczoraj zatruł się czymś w przedszkolu i dziś też ma chwilę luzu w domu. No i rozstanie pierwszego dnia po pierwszej chorobie było ciężkie. Potem już bez bólu.
Nawet często słyszę że za wcześnie przyszliśmy i on się chce jeszcze pobawić!
Młody zadowolony, je w miarę, bawi się łądnie, nawet podśpiewuje nowe piosenki i opowiada wierszyki :-) Wspaniała rzecz takie przedszkole - rozwój dzieci jest błyskawiczny!!! No i mój synek ma swoją Madzię w grupie ;-) Która wyrywago z naszych objęć jak tylko przychodzimy :-D
Chodzi na 8.30 a odbieramy go ok 15.15-15.30.

Płacimy 112,60 opłaty stałej, 7 zł/dz za jedzenie, 23 za rytmikę i 23 za gimnastykę (2x w tyg każda), do tego co łąska za komitet.
No i we wrześniu było ubezpieczenie - 26 zł.
Inne zajęcia są ale nie dla maluchów, najpierw muszą się zaadoptować dobrze.
religia dopiero w starszakach.
A i u nas są książeczki - abc trzylatka - trzy książeczki i kolorowanka razem w teczce. Też trzeba było zapłacić - ok 32 zł za komplet.
No i składka na artykuły papiernicze - to już grupowo mama-skarbnik zebrała.
W sumie we wrześniu sporo tego wyszło. W październiku już na szczęście dużo mniej :tak:

Pozdrawiam wszystkie mamy i przedszkolaki!!!

PS - a to stronka naszego przedszkola
Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 288
 
U nas sie zaczely pierwsze wakacje. Jestem bardzo dumna z mojego synka, bo swietnie sobie radzi na zajeciach. Bardzo sie zmienil przez te 2 miesiace. Przestal byc taki niesmialy, lobuzuje z chlopakami :-) zaczyna coraz czesciej uzywac angielskich slowek. Tak slodko miesza zdania. I bardzo chetnie chodzi do szkoly. Ma swoja ulubiona pania, a druga okresla jako zlosliwa (bo mowi mu co ma robic, a niekoniecznie on ma na to ochote). Jak na razie obylo sie bez powazniejszych chorob, maly katarek nas ostatnio dopadl, ale nie bylo koniecznosci zostawania w domu.

A mam do Was pytanie. Dlaczego za takie zajecia jak rytmika i gimnastyka placi sie dodatkowo? :baffled:
 
U nas za rytmikę nie płaci się dodatkowo, jedynie za inne zajęcia (w tym i gimnastykę). Może to zależy od przedszkola, miasta, wysokości opłaty stałej... Jak widzę po tym co napisała AsiaKC, chyba słusznie mi się obiło o uszy, że w Warszawie jest ona najniższa - w Gdańsku płacimy ponad 100 złotych więcej...to z kolei ponoć najwięcej w Polsce. Z drugiej strony nie płacimy za rytmikę, i stawka żywieniowa też jest mniejsza, więc w sumie chyba się to wszystko wyrównuje.
 
no to nieźle każą Wam bulić :baffled:
Za rytmikę i gimnastykę trzeba płacić bo to są zajęcia dodatkowe. Przedszkole musi zatrudnić kogoś dodatkowego i musi mu zapłacić. A kasy dostają mocno mało więc normą jest że (prawie wszędzie) się płąci. Oczywiście można dziecka nie zapisać tylko co z nim wtedy> jak będzie się czuło jak cała grupa pójdzie na zajęcia a ono nie? A tam przygotowują piosenki i teatrzyki na przedstawienia itp itd.
u nas w grupie panie też przeprowadzają zajęcia rytmiczne i uczą piosenek ale to nie to samo...
 
u nas też rytmika, gimnastyka i angielski ( od października) sa płatne, nieobowiazkowe, ale rytmika chyba jednak obowiązkowa :tak::-D:tak:

kasia j. a czemu płatne, bo jak pisały dziewczyny, przychodzaą dodatkowi nauczyciele, i np. rytmika jest w sali z pianinem, jak mówi mój mały " pani grała na pianinku" :tak::-D:tak:

no i my juz zaliczylismy w przedszkolu pierwszą sesje zdjęciową, zdjęcie w podpisie ( troszke prześwietlone, bo to zdjęcie zdjęcia) :tak::-D:tak:

a kryzysowy poniedziłek był tylko jeden, kolejne juz obyły sie bez płaczu ..... :tak:
 
U nas rytmika jest obowiązkowa i niepłatna, a też w sali z pianinkiem i pan z zewnątrz dochodzi. Co ciekawsze on pracuje w dwóch przedszkolach, w poniedziałki i środy u nas a we wtorki i czwartki w drugim przedszkolu. Gimnastykę prowadzi pani z przedszkola i też nie jest odpłatna.
Ponieważ do drugiego przedszkola chodzi koleżanki córeczka to mam porównanie i tam płacą za rytmikę. Ten sam pan, ten sam program :sorry2:.
Wogóle niby opłata stała za przedszkole jest taka sama dla całej gminy, bo ustalana od górnie, a jak się dobrze przyjrzeć to każde przedszkole ma ją inną :baffled:.
Różnice są rzędu kilku złotych więc nie jakieś tragiczne ale są.

U nas płaci się za taniec towarzyski, logopedę, korektywę i angielski. Ale płatne zajęcia dodatkowe są od drugiej grupy.

Krystian też urządza nam koncerty po przedszkolne :-D.

jarzębinka śliczne zdjęcie. U nas były zdjęcia grupowe i kalendarze. Fotograf od portretowych ma się w innym terminie pojawić. Wybaczcie ale ja nie wklejam zdjęć na otwartych wątkach.
 
Ostatnia edycja:
Ja płacę w przedszkolu. Za rytmikę dopłacam 5 zł miesięcznie, a za w-f nic nie płacę, przychodzi pan 2 razy w tygodniu i ma z nimi zajęcia. Mały jest zadowolony. I jeszcze co miesiąc 12 zł na komitet.

Staś dzisiaj nie idzie do przedszkola, bo załapał zapalenie jamy ustnej, ale i tak sukces bo chodził całe 5 tyg. bez przerwy i bez chorób.Chodził bardzo chętnie, nawet nauczył się całego wierszyka i w kółko nam mówi, do tego jakieś pioseneczki, najbardziej mu się podoba jedzie pociąg z daleka:tak::tak:
 
reklama
A jak płacicie opłątę? W przedszkolu czy na konto biura edukacji?

Ja w przedszkolu i dostaję kilka rachunków co miesiąc, bo osobno za przedszkole, osobno za komitet itd :baffled:.
Właściwie fajnie jakby było konto, bo tak pani oficjalnie zbiera pieniążki 5 dni w miesiącu, z czego tylko 2 dni pracuje dłużej niż do 16 a przedszkole do 17.30, więc trzeba pamiętać o tych pieniążkach, żeby nie przegapić dnia, kiedy można spotkać panią.
 
Do góry