reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedwczesny poród i co dalej??

dziewczyny u mnie sie okazalo ze mam policystyczne jajniki obustronnie normalnie jajnik ma miec ok 25cm,a moje maja obydwa po 3cm7!!!...no i jakas bakteria jednak...wkoncu trafilam na lekarza ktory wie co i jak zrobic...wreszcie ktos sie za mnie wezmie...i stwierdzil ze przedwczesny porod byl spowodowany rowniez niewydolnoscia szyjki...bo przeciez wczesniej byly dwa lyzeczkowania..teraz czekam na wyniki badan:cytomegalia,toxoplasma,androstendin,testosteron,prolaktyna,progresteron,e2 estradiol,wymaz z cewki moczowej i z pochwy...wkoncu jakies badania!!!no i usg jajnikow mi robil...
 
reklama
gabrysiaa ty jak sie dowiedzialas o tej peknietej szyjce z usg przed porodem czy juz po porodzie?? nie wiem czego mam sie spodziewac na kontrolnym usg :zawstydzona/y:

aniołki fajnie ze sie ktos zabral za ciebie porzadnie:tak: bardzo sie ciesze... i dobrze ze te badania sie robi... moj pryw. gin mnie wkurzyl tym ze po tym incydencie nie chcial mi zadnych badan zlecic a dlacego?? pewnie dlatego ze to pierwsza ciaza byla... ja mu powiem juz 22 grudnia ze chce jakies zrobic i juz... i dlaczego on mi nie chce dac i powiedziec jakie moglabym zrobic niech sobie pomysli np ze to juz mi sie 2 raz tak zdarzylo i niech wtedy mi powie co byz robil. oby wyniki ci pomogly w rozwiazaniu problemu :tak:


a nie wiecie czy po przedwczesnym porodzie przed staraniami warto sobie zrobic poziom hormonow ?? nigdy nie robilam a moze warto zrobic??
 
missiiss ale upieraj sie bo to nie bylo "przypadkowe" poronienie(bo pierwsze faktycznie traktuja ot tak-moze sie zdarzyc) tylko porod przedwczesny wiec cos sie musialo dziac skoro urodzilas w 23 tc!!!przedciez tego nie mozna nazwac selekcjonowaniem natury bo to nie 4 czy 6 tc...ze jesli z plodem cos nie tak to organizm eliminuje...23tc to za pozny wiek zeby to olac....moim skromnym zdaniem uwazam ze powinnas zrobic jakies badania...
 
bede robila napewno jakies chocby nawet po to zeby wyszly dobrze i zeby stwerdzili ta niewydolnosc szyjkowa... choc to wcale nic pocieszajacego... no ale jak wyniki beda dobre to tylko to zostaje :-( ale myse ze z ta niewydolnoscia to jak sie zszyje i za duzo chodzic nie bedzie tylko wiecej lezec i odpoczywac to bedzie git bo tu chyba chodzi o to zeby ja zszyc zeby sie nie otwierala przy nacisku dzidziusia na nia wiec jak sie bedzie lezalo to dzidzius nie bedzie uciskal na szyjke wiec napewno polowe ciazy przeleze w lozku oby tylko pomoglo... no nic we wtorek ide na pierwsza kontrole i mam nadzieje ze sie wsio zagoio i nic podejrzanego tam nie ma w srodku ani z moim cyckiem bo na jednym mam zylki takie malenkie na tej otoczce i nie kumam o co kaman :eek: ale odkat pamietam to mialam juz tak w ciazy ale 100% nie daje glowy... zapyta sie o to jak bede u gina...
 
Zielone dostalam na styczen.czekam na @:) i potem do roboty:) wszystko jest ok.badania łozyska,przeciwciala antykardiolipinowe i posiew moczu. o ureaplasme pytalam ale gin powiedziala i nawet mnie przekonala ze to nie to. bo u mnie infekcji nei bylo dopiero po odejsciu wód wlazla:( wody czemu odeszly nie wiem,ale neistety to w ciazy blizniaczej sie zdarza i raczej to tego kwestia. troche mnie uspokoila i powiedziala ze w ciazy bedziemy bardzo uwazac i zapobiegac
 
reklama
Do góry