reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przejąć opiekę nad siostrą

Dołączył(a)
26 Sierpień 2013
Postów
1
Mam 24 lata i przed sobą ostatni rok studiów. Studiuję w miejscowości oddalonej o 500km od miejsca zamieszkania. Wynajmuję mieszkanie. Pracuję na pół etatu (studiuję dziennie), mam stypendium naukowe.
Mój brat pracuje w systemie zmianowym 24h/48h, wynajmuje mieszkanie w rodzinnej miejscowości, jest w czasie rozwodu.

Z matką mieszka moja 4 letnia siostra (ojciec nieznany, ale w akcie urodzenia wpisane jest takie samo imię jak w moim i brata).

Ostatnio coraz częściej zdarza się, że matka nie odbiera jej z przedszkola (wychowawczyni dzwoni wtedy po brata), lub pojawia się w przedszkolu pod wpływem alkoholu. Siostra jest zaniedbana. Przez mieszkanie matki przewija się tabun facetów.

Chcielibyśmy z bratem zająć się siostrą. Ponieważ ja mam perspektywę dobrej pracy po studiach, brat postanowił przenieść się do miasta, w którym studiuję. Razem poradzimy sobie z opieką nad siostrą.

Zupełnie nie wiemy jakie mamy opcje i jak to "ugryźć".
 
reklama
Do góry