reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przejście na zwolnienie chorobowe zaraz po u.macierz.i wypoczynkowym

kochająca_mama30

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Grudzień 2011
Postów
269
Witam,
zaraz po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego oraz części wypoczynkowego wracam do pracy w dniu w którym ma mi zostać przedłużona umowa o pracę. Czy tego samego dnia lub zaraz następnego mogę przejść na zwolnienie 80 % a potem w razie zajścia w ciąże z 80 % na L4 100 %?
Proszę o odpowiedź jak mogłaby wyglądać ta kwestia
 
reklama
zaraz po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego oraz części wypoczynkowego wracam do pracy w dniu w którym ma mi zostać przedłużona umowa o pracę. Czy tego samego dnia lub zaraz następnego mogę przejść na zwolnienie 80 % a potem w razie zajścia w ciąże z 80 % na L4 100 %?
Każdy ma prawo zachorować.
 
Czyli rozumiem że jeśli w chwili przedłużenia umowy zachoruję i przejdę na zwolnienie (80% płatne)a tym samym nie pojawię się w pracy pracodawca nie może mi nic zrobić? W sensie nagle wypowiedzieć umowy lub zwolnić?
I jeśli okazałoby się że podczas tego zwolnienia zajdę w ciążę to przechodzę nagle na L4? Jest taka możliwość?
I jeszcze jedno- teraz kiedy wykorzystam już u. macierzyński i część wypoczynkowego a zaraz po tym jak zostanie mi przedłużona umowa przeszłabym na zwolnienie chorobowe kto wypłaca mi pensję? ZUS czy pracodawca?
Mam jeszcze jedną wątpliwość. Rozpatrywałam opcję że skoro zostanie mi przedłużona umowa to od razu po powrocie do pracy będę chciała zmniejszyć wymiar pracy. Jednak gdybym najpierw zachorowała i przebywała przez jakiś czas na zwolnieniu chorobowym to czy później mogłabym wnioskować o zmniejszenie wymiaru pracy?
 
reklama
To żeby tylko kontrola z ZUS nie musiała cię interesować, bo ich kobiety ciężarne potrafią zainteresować i takie postępowanie również.
 
Do góry