reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przejście z Bebilon Pepti na zwykły Bebilon

benfica

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Luty 2011
Postów
2 157
Miasto
Łódź
Witam serdecznie,

Mój synek od 2mca był na Pepti, ze względu na alergię na białko mleka krowiego, co jednak nie zostało jednoznacznie stwierdzone. Od 2tyg (teraz ma trochę ponad 4mce) próbujemy przejść na zwykły Bebilon: mieszam te mleka, zaczynałam od około 20% zwykłego Bebilonu na porcję, teraz jesteśmy na etapie 50-60%. Zmiany skórne nie wystąpiły, jedyne, to kolor stolca zmienił się z żółtawego na lekko zielonkawy. Ponadto wydaje mi się, że od kilku dni synek jest bardziej poddenerwowany, ale raczej nie podkurcza nóżek tylko bardziej się napina. Czy jest możliwe, że on jednak ma alergię? Bo trochę mnie martwi, czy dobrym posunięciem była próba zmiany mleka. Generalnie lekarz bagatelizuje problem.
Dodam jeszcze, że na Pepti ulewał po 1-2godz po jedzeniu taką jakby wodą, a teraz serkiem.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:
reklama
witam, proszę spróbować podać sam bebilon i obserwować dziecko jeśli przez 24-48h nie pojawi się wysypka, ból brzucha lub biegunka to może Pani podawać nadal. Dobrym rozwiązaniem jest podawanie mleka HA które jest bardziej bezpieczne dla dzieci z podejrzeniem alergii.
 
Do góry