reklama
  1. Uwaga!

Dziś w nocy (z soboty na niedzielę) strona babyboom.pl nie będzie dostępna przez około 1 - 2 godziny. Musimy przenieść nasze serwery do innego budynku w serwerowni z której korzystamy od kilku lat. Zrobimy wszystko, żeby ten proces zajął jak najmniej czasu, ale wykorzystamy też tę okazję, żeby przyspieszyć serwery i zwiększyć bezpieczeństwo strony. Planujemy wyłączyć stronę o północy.

Zamknij powiadomienie

Przejscie z butelki na pierś jak?

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Corpse Bride, 27 Luty 2010.

1. Corpse Bride

Corpse Bride Początkująca w BB

Witam
    Moja mała jest wcześniakiem, więc nie miała odruchu ssania i w szpitalu i w domu przez 2 miesiące była karmiona butelką (moim odciągniętym pokarmem) teraz gdy chcemy odstawić butelke wydaje się to trudniejsze, wcześniej w nocy jadła równo co 3 godziny, teraz z piersi ssie bardzo krótko zasypia i znowu po godzinie się budzi, praktycznie nie śpie plus do tego bolą sutki, gdy zaczęłam z piersią, za nic nie chce wrócić do butelki, chociaż było wygodnie bo w nocy mąż karmił odciągnietym pokarmem albo mogłam ją zostawić z kimś sama wyjść . Ja sie przyzwyczaiłam do odciagania, sterylizowania i było ok. Pokarm ten sam czy jest róznica w podawaniu?

2. natasza-182

natasza-182 mama Kasieńki

Mi w szpitalu radzili, że jak mała je i zasypia to po policzku trzeba ją poruszać żeby się obudziła i ssała. Moja nie urodziła się wcześniakiem, więc dokładnie nie wiem jak to jest. Ze smoczka szybciej leci niż z piersi więc tutaj może być kłopot:-(

3. reklama
  4. NeSSi

NeSSi Nie cierpię cierpieć Moderatorka

Jeśli bola Cię sutki to znaczy, że dziecko zbyt płytko je chwyta stąd ból, ja na Twoim miejscu wybrałabym się do poradni laktacyjnej - nawet w Twojej przychodni powinna być, lub przy szpitalu i tam pokażą jak prawidłowo przystawiac dziecko do piersi ...ssanie dla dziecka to duży wisiłek, całkiem zupełnie inny od ssania smoczkowego ....wymaga dużo pracy od dziecka, wysiłku i wyrobienia sobie odpowiedniej techniki ssania, więc jesli teraz bolą Cię sutki to znak, że trzeba to zmienić bo Ci ''pypki'' ponadrywa i się nauczy takiego już ssania, więc potem będzie to większy problem . Co do zasypiania to budzić, budzić, i jeszcze raz budzić, a jak się nie daje to brac do odbicia i znowu do cyca.

5. NikaKika

NikaKika Aktywna w BB

Może zadzwoń do poradni laktacyjnej i umów się na wizytę, może warto, żeby ktoś zobaczył.
    Po pierwsze budzić, żeby się najadło dziecko, ale budzić skutecznie.
    Po drugie przed snem nakarm ją ile się da i budź do bólu, żebyś miała szansę trochę snu złapać.
    Faktycznie trudne zadanie przed Tobą, ale wierzę, że CI się uda i bardzo mocno trzymam kciuki!!!!!!

6. taszka74

taszka74 mama Maxa Alexa i Kacpra

maleństwo porostu chce bliskości mamy a w taki sposób najlepiej czuje tą bliskość , a na bolące sutki kup w aptece Bepanthen maść 5% pomoże

Poleć forum