reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przejscie z butelki na pierś jak?

Dołączył(a)
27 Listopad 2009
Postów
4
Witam
Moja mała jest wcześniakiem, więc nie miała odruchu ssania i w szpitalu i w domu przez 2 miesiące była karmiona butelką (moim odciągniętym pokarmem) teraz gdy chcemy odstawić butelke wydaje się to trudniejsze, wcześniej w nocy jadła równo co 3 godziny, teraz z piersi ssie bardzo krótko zasypia i znowu po godzinie się budzi, praktycznie nie śpie plus do tego bolą sutki, gdy zaczęłam z piersią, za nic nie chce wrócić do butelki, chociaż było wygodnie bo w nocy mąż karmił odciągnietym pokarmem albo mogłam ją zostawić z kimś sama wyjść . Ja sie przyzwyczaiłam do odciagania, sterylizowania i było ok. Pokarm ten sam czy jest róznica w podawaniu?
 
reklama
Mi w szpitalu radzili, że jak mała je i zasypia to po policzku trzeba ją poruszać żeby się obudziła i ssała. Moja nie urodziła się wcześniakiem, więc dokładnie nie wiem jak to jest. Ze smoczka szybciej leci niż z piersi więc tutaj może być kłopot:-(
 
Jeśli bola Cię sutki to znaczy, że dziecko zbyt płytko je chwyta stąd ból, ja na Twoim miejscu wybrałabym się do poradni laktacyjnej - nawet w Twojej przychodni powinna być, lub przy szpitalu i tam pokażą jak prawidłowo przystawiac dziecko do piersi ...ssanie dla dziecka to duży wisiłek, całkiem zupełnie inny od ssania smoczkowego ....wymaga dużo pracy od dziecka, wysiłku i wyrobienia sobie odpowiedniej techniki ssania, więc jesli teraz bolą Cię sutki to znak, że trzeba to zmienić bo Ci ''pypki'' ponadrywa i się nauczy takiego już ssania, więc potem będzie to większy problem . Co do zasypiania to budzić, budzić, i jeszcze raz budzić, a jak się nie daje to brac do odbicia i znowu do cyca.
 
Może zadzwoń do poradni laktacyjnej i umów się na wizytę, może warto, żeby ktoś zobaczył.
Po pierwsze budzić, żeby się najadło dziecko, ale budzić skutecznie.
Po drugie przed snem nakarm ją ile się da i budź do bólu, żebyś miała szansę trochę snu złapać.
Faktycznie trudne zadanie przed Tobą, ale wierzę, że CI się uda i bardzo mocno trzymam kciuki!!!!!!
 
maleństwo porostu chce bliskości mamy a w taki sposób najlepiej czuje tą bliskość , a na bolące sutki kup w aptece Bepanthen maść 5% pomoże
 
Do góry