reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przejście z mleka początkowego na następne

weronia_gw

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Październik 2008
Postów
38
Miasto
Gorzów Wlkp.
Drogie Mamy!

Mam problem, chcemy przejść na mleko następne (Bartek skończył 6 m-cy) i nie wiem jak to zrobić, czy odrazu przejść na mleko następne czy lepiej początkowo mieszać mleko początkowe z następnym?

Dziękuję z góry za pomoc:tak:
 
reklama
Drogie Mamy!

Mam problem, chcemy przejść na mleko następne (Bartek skończył 6 m-cy) i nie wiem jak to zrobić, czy odrazu przejść na mleko następne czy lepiej początkowo mieszać mleko początkowe z następnym?

Dziękuję z góry za pomoc:tak:

U nas było tak,ze zmieniając mleko mieszałam (pół na pół).Teraz bedę zmieniac na kolejne i tez zamierzam mieszac.:tak:
 
My podawaliśmy jeden posiłek na początku z nowego mleka, a i tak okazało się, że młodego boli po nim brzuch i lekarka kazała odstawić, wrócić do początkowego, tylko dodać trochę kleiku ryżowego. Dopiero po miesiącu wróciliśmy do mleka 2, ale z innej firmy. Młodego też wysypało na początku po tym pierwszym testowanym mleku nr 2, ale to dlatego, że podałam mu też malinę, bo nie potraktowałam zmiany mleka jako wprowadzenia nowości:confused: Otrzymał więc dwie nowości w ciągu jednego tygodnia:zawstydzona/y:
 
we wszystkich mądrych poradnikach piszą, żeby stopniowo zastępować jedną miarkę starego mleka nowym, chyba codziennie można kolejną zastępować, ale tego na 100% pewna nie jestem
 
Moja mała jest na bebilonie pepti 2 i jak zmieniałam z 1 na 2, to stosowałam się do zaleceń z opakowania...
A jest tam dokładnie napisane tak:

" Porady dotyczące przechodzenia z karmienia preparatem Bebilon pepti 1 na Bebilon pepti 2:
Zaleca się, aby zmianę przeprowadzać stopniowo, zmniejszając ilość proszku bebilon pepti 1 i zwiększając ilość proszku bebilon pepti 2 w każdej butelce wg poniższego schematu:
dzień 0 - 6 miarek bebilon1, 0 miarek bebilon 2
dzień 1 - 5 mairek bebilon 1, 1 miarka bebilon 2
dzień 2 - 4 miarki bebilon 1, 2 miarki bebilon 2...................... "

i tak do dnia 6-tego kiedy dajesz już samo mleko następne:-)
Ilości miarek podane na 180ml wody.

Ja stosowałam się mniej więcej do tego schematu, ale powiem szczerze troche przyspieszyłam proces, tak więc po około 4 dniach byłyśmy już na melku bebilon 2:-)
 
reklama
Myślę, że trzeba stopniowo wprowadzać nowe mleko, choć przyznam się szczerze, że ja się do tego nie zastosowałam. Od razu podałam 2. Na szczęście synkowi nic nie było. Dobrze je tolerował. Za to teraz za bardzo mleka pić nie chce i musimy nadrabiać jogurtami, twarożkami:tak:
 
Do góry