reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przejście z piersi na mleko modyfikowane .

Truskawka1233

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2018
Postów
241
Witam . Od kilku dni próbuje wprowadzać dziecku mleko modyfikowane i stopniowo odstawiamy syna od piersi . Obecnie skończył 6 miesięcy . Problem tkwi w tym że wypija bardzo mało mleka mm . Je już dwa posiłki stałe . Mleka mm około 40-60 ml w ciągu dnia dnia i raz 100ml maksymalnie w nocy. Nie wiem czy jest już tym najedzony bo w momencie gdy po butli podaje cyca jeszcze dużo potrafi wypić . Nie wiem też jak rozłożyć to wszystko godzinowo bo staram się przyglodzic go nawet 3h a on i tak po tym czasie wypije max 50..
 
reklama
Rozwiązanie
Ciężko też mi go wyczuć kiedy jest głodny a kiedy chce pociumkac cyca . Wiem że jeśli chodzi o butle to są odstępy czasowe a na piersi karmiłam go na żądanie ..nie mogę go przetrzymać zeby konkretnie zgłodniał, on po godzinie potrafi już marudzić bo jest zmęczony lub chce cycusia
Mój ma teraz też 6 msc. Dziecko w tym wieku powinno wypijać 600-700 ml mm na dobę. Wlicza się w to kaszki mleczne. Czyli to jest coś, do czego będziesz dążyć.
Co do celowego odstawienia dziecka od piersi to ci dużo nie pomogę, bo moje wybrało mm po 4 msc karmienia mieszanego, mimo moich usilnych starań wyeliminowania mm. Także z mojej perspektywy sprawa jest prosta, ale wiem że z perspektywy matki dziecka cycowego nie. Mogę ci tylko podpowiedzieć, że prawdopodobnie będzie to proces i przebiegnie stopniowo.
U mnie ostatecznie pożegnanie z piersią rozpoczęło się po 3 msc. Po prostu nie przeszliśmy kryzysu 3 msc. Ponoć taki jest. Ponoć potem pojawia się kolejny po 9 msc. Nie wiem ile czasu masz na odstawienie, czy np. już musisz iść do pracy, ale jeśli możesz poczekać, to w tym upatrywałabym szansy.
Powodzenia
 
Może nie potrafi.
Może podaj z kubka. I ja bym zastępowała stopniowo. Po jednym karmieniu. I jadnak tak jak robisz, jeśli wypije mało to podać pierś, bo jednak mleko w tym wieku jest niezbędne. Do roku to podstawa najadania się.
 
Uczyłam smoczka od małego więc raczej nie ma problemu ze ssaniem smoka , wodę chętnie pije z butelki , przyszło mi do głowy że może po prostu jest za leniwy i przy butli musi się więcej napracować jak przy piersi , z piersi pociągnie tylko kilka razy a potem tylko polyka bo pokarmu jest na tyle że samo leci . Może smok jest problemem że wypływ mleka jest wolny w związku z czym zamówiłam o trochę większym przepływie .
 
Ciężko też mi go wyczuć kiedy jest głodny a kiedy chce pociumkac cyca . Wiem że jeśli chodzi o butle to są odstępy czasowe a na piersi karmiłam go na żądanie ..nie mogę go przetrzymać zeby konkretnie zgłodniał, on po godzinie potrafi już marudzić bo jest zmęczony lub chce cycusia
 
Rozwiązanie
Do góry