reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przekręcanie się na brzuch

Dołączył(a)
22 Listopad 2012
Postów
1
Witam,

Jestem mamą 5 miesięcznego synka, urodzonego w 34 tygodniu ciąży. Dziś byliśmy u specjalisty rehabilitacji, która zaleciła nam ćwiczenia, m.in metodą Vojty. Rehabilitacja została zlecona ze względu na fakt iż synek, nie przekręca się z plecków na brzuch i stwierdziła że jest to napięcie mięśniowe. Synek mało był kładziony na brzuchu, ponieważ bardzo ulewał i ulewa nadal, w tej pozycji, i z tego względu nie lubi tej pozycji, aczkolwiek kładziony częściej przekonał się do niej, i bawi się zabawkami. Z brzucha na plecki przekręca się. Pani doktor stwierdziła, że dzieci w 3 miesiącu powinny się przekręcać z pleców na brzuch, więc już mamy opóźnienie. Nie wiem co o tym myśleć, bo wszędzie gdzie czytam, to jest to 5-6 miesią, i nie wiem co myśleć o tej metodzie Vojty. jakie są metody aby skłonić dziecko z refluksem do przekręcania się na brzuch. Będę wdzieczna za pomoc
 
reklama
Witam, dzieci zaczynają przekręcać się z pleców na brzuch i odwrotnie około 6 miesiąca, w 3 miesiącu potrafią ustawiać główkę w osi ciała, podciągają kolanka nad brzuch, podpór w leżeniu na brzuchu - łokieć jest pod barkiem. Pani dziecko urodziło się trochę wcześniej, trzeba odjąć od 5 miesięcy synka te 6 tygodni i mamy wiek rozwoju neurologicznego, oceniamy jego możliwości ruchowe jak u dziecka 4 miesięcznego. Moim zdaniem trzeba jeszcze trochę poczekać, ale nie wiem co doradzić z napięciem, nie widziałam dziecka. Ćwiczenia wg Vojty są bardzo dobre, tylko czy są niezbędne skoro wg obliczeń synek ma jeszcze trochę czasu:) Pozdrawiam.
 
Witam
Moja dzescio miesieczna corka nie potrafi jeszcze samodzielnie przekrecic sie na brzuszek. Kiedy podejmuje proby przekrexa tylko bioderka a raczka zostaje jej w tyle. Czesciej przrkreca sie w lewa strone. Nawet kiedy z prawej strony poloze zabawke Marysia woli siegnac raczka niz sie przekrecic. Cwicze z nia przewroty oraz kolyske zeby zorientowala sie w jaki sposob prawidlowo przekrecic sie na brzuszek. Nawet kiedy lezy na brzuszku niechetnie przekreca sie na plecy. Czesto rozklada rece i lezy jak zaba. Poza tym corcia nie podnosi glowki. Kiedy wyciagan do niej rece podnosi bioderka jakby robila mostek. Powinnam sie martwic? Kiedy zacznie przewracac sie swobodnie oraz podnosic glowke do siadu?
Pozdrawiam :)
 
Do góry