reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przekręcanie się z brzuszka i inne zabawy

reklama
Witaj, napięcie mięśniowe ma charakterystyczne objawy - dziecko prostuje nóżki lub krzyżuje, zaciska pieści i wygina się. Na pewno zaobserwowałabyś to wcześniej, a pediatra zaleciłby wizytę u neurologa.
 
czesc a ja mam pytanie moj 8 miesieczny syn czesto rusza rekoma smiesznie to wyglada jakby mu rece tanczyly zazwyczaj to robi jak sie denerwuje ale w innych momentach tez mu sie to zdarza. czy to jest normalne??
 
A ja na Twoim miejscu bym się przeszła do rehabilitanta żeby fachowym okiem spojrzał.
Popieram, moja córcia też jest rehabilitowana z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego i mając pół roku też nie potrafiła się przekręcac na brzuszek. A objawy nie są wcale takie oczywiste dlatego myślę,że na dzieciątko powinien spojrzec neurolog albo rehabilitant, po co gdybac?
 
Witam! Mój synek (7,5 m-cy) nie potrafi się przewrócić z brzuszka na plecy. Z plecków na brzuch to żaden problem. Sam umie już siedzieć i raczkuje już od ok. 3.tygodni. Problem w tym, że w nocy się kilka razy budzi, bo mu nie wygodnie na brzuchu. I ja wtedy biegam do niego i go przewracam na plecki. I tak z 4-5 razy.
sad.gif

Próbuję go nauczyć, kładę go na brzuszek żeby spróbował się odwrócić, a on hop i od razu na czworaka staje i raczkuje. :-)
Jak mogę go nauczyć przewracania na plecy? POMÓŻCIE!!
 
Witam :-) wiesz co wydaje mi się ,że nic na siłę tzn. dobrze ,że próbujesz go uczyć ale każde dziecko jest inne np. mój synek się przewraca z brzuszka na plecy i odwrotnie i siedzi ,ale jeszcze nie raczkuje... Widocznie twoje maleństwo opanowało inne umiejętności i woli raczkować niż się przewrócić - a w nocy jak ci się przebudza na brzuszku to może z nerwów płaczę albo wie ,że i tak go przewrócisz. Więc się nie martw to przyjdzie z czasem ,ale jak masz matę edukacyjną to połóż go na brzuszek i zachęć wiszącymi zabawkami ,żeby się przewrócił ;-)
Ale jeżeli nie daje Ci to spokoju to najlepiej powiedz o tym pediatrze!;-)
Pozdrawiam:happy:
 
Hej! Zobacz, moj ma 9 a dopiero miesiac temu nauczyl sie przewracac! Jak go posadze to siedzi stabilnie, ale sam nie usiadzie..eh Pytalam pediatry i powiedzial ze kazde dziecko ma swoje wlasne tempo rozwoju i wszystko jst w porzadku. Cierpliwosci, na pewno niedlugo sie nauczy, przede wszystkim niech duzo cwiczy. Ja tez sie martwilam, ale przyzwyczailam sie juz ze wszystko robi wolniej. Skoro lekarz mowi ze rozwija sie normalnie, to za rok kto bedzie pamietal kiedy zaczal siadac, lub sie przekrecac? :-)
 
Zgadzam się z dziewczynami i wydaje mi się, że to taki kaprys malucha. Możesz dla uspokojenia zapytać pediatry, bo jednak pewne normy na opanowanie różnych umiejętności są i zdarzają się zaburzenia napięcia mięśniowego. Ale jeżeli synek siedzi i raczkuje to na pewno wszystko jest w porządku i taka jego uroda, w swoim czasie się nauczy.

Akurat mój synek też należy do tych, co są w ogonie;-) Wszystkie umiejętności ruchowe opanował stosunkowo późno np. siedział stabilnie dopiero w wieku 9 miesięcy, a teraz ma ponad 13 miesięcy i jeszcze nie chodzi. Nie ma co zawracać sobie tym głowy, jeżeli nie ma ewidentnych nieprawidłowości, to trzeba tylko cierpliwie czekać.
 
nie ma się czym przejmować raczej, każde dziecko jest inne, dziewczyny mądrze mówią :))
Baw się z nim w turlanie, turlaj go po łóżku, podłodze, turlaj się z nim, przenoś jakąś atrakcyjną zabawkę nad jego głowę i kładź za nią, żeby zmusić go do pracy :)
Jeszcze chwilka i się uda :)
 
reklama
witam
może ktoś mi podpowie jak nauczyć mała tego tzn ma prawie 4 m-ce i nie przewraca się jeszcze z plecków na bok a może ma na to jeszcze czas czy mama sie martwić
jak stymulować jej rozwój fizyczny jakieś cwiczenia
 
Do góry