reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przekręcanie się z brzuszka i inne zabawy

anulkaq - mysle, ze nie masz sie czy martwic. kladz dzieciatko duzo na brzuszek zeby cwiczylo miesnie. moj synek zaczal sie przewracac w polowie 4tego miesiaca, i robil to sporadycznie [raz na 5dni] a tak naprawde sie "turlac" zaczal dopiero w polowie 5tego miesiaca.
pozdrawiam
 
reklama
a próbuje chociaż się przewracac? każde dziecko rozwija się inaczej i myślę,że nie ma co panikować, lepiej jest obserwować i tak jak pisze asheara jak najczęściej kłaść na brzuszek...są ćwiczenia na to aby dziecko lepiej sobie radziło z przewracaniem no ale nie da się tego opisac, może i się da ale jak coś źle napiszę to jeszcze gorzejmoże być.....
moja ma 4 miesiące i 2 tygodnie i już od od soboty sama na brzuszek się przewraca ale nie umie jeszcze wrócić na plecki :)
 
ja prowokowałam Julkę do takie odwracania się w taki sposób że kładłam jakąś zabawkę z boku i ją "drażniłam" tą zabawką żeby zechciała ją chwycić wtedy się odwracała na boki. Kładź też jak najczęściej na brzuszek, będzie ćwiczyć mięśnie i rozłóż zabawki po bokach i przed dzieckiem niech próbuje sięgać. Na moją to podziałało i bardzo szybko zaczeła śmigać na brzuch i z powrotem.
 
no i też zależy jak układasz dziecko, mój synek od samego poczatku potrafił zasnąc tylko lezac na boczku wiec jak go kladlam na pleckach to on sam sie zaczal odwracac na bok bo mu niewygodnie bylo.
 
Wydaje mi sie ze lada dzień zacznie ci sie przewracać mój to tak sie nie przewracał az 2 dni przed 5 miesiącem zaczął sie przekręcać od razu na brzuszek 2 dni później już sie turlał
 
To wszystko zależy od bobaska, każde dziecko rozwija się w innym tempie... mój synek ma ponad dwa miesiące i już przekręca się sam z plecków na boki :) no ale Filip od urodzenia jest bardzo ruchliwy - po mamusi :p
 
witam
może ktoś mi podpowie jak nauczyć mała tego tzn ma prawie 4 m-ce i nie przewraca się jeszcze z plecków na bok a może ma na to jeszcze czas czy mama sie martwić
jak stymulować jej rozwój fizyczny jakieś cwiczenia


Dziecko w tym wieku nie musi się umieć jeszcze przewracać....niektóre dzieci w ogóle tego nie chcą rtobić. Rozwój ocenia się na podstawie wielu wykładników a nie tylko przewrotów, poza tym dzieci rozwijają się w swoim tempie.
Moja pierwsz córka w ogóle się nie prtzekręcała,bo nie cierpiała leżeć ani na brzuchu a ni na plecach i nigdy tego nie robiła..
 
i ja mam ten problem, córcia kończy za 3 dni pół roku i ani mysli sie obracać z pleców na brzuch a odwrotnie to już nie mówiąc, sama ją przewracam stymuluję zabawkami ale ona leży na plecach i tak jej z tym dobrze, nie wiem czy jest leniwa czy może troszke za ciężka
 
Może i leniwa i trochę za ciężka. Kładź na podłodze na brzuszku i rozrzuć zabawki. Można robić takie ćwiczenie że przeciwległą nóżkę do kierunku obrotu przekładasz ale to najlepiej jakbyś sobie zobaczyła na jakimś wideo w internecie. generalnie już mogłaby się przewracać bo to troszkę późno ale pewnie niedługo zacznie. :) najlepiej podpytaj lekarza przy nastepnęj wizycie
 
reklama
Do góry