reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przekręcanie się z brzuszka i inne zabawy

Moja Majeczka jest kładziona na brzuszek również od dawna, jak odpadł jej kikut z pępka, teraz już sama przewraca się z plecków na bok i na brzuszek, musimy ją pilnować. Gdy leży w swoim łóżeczku to potrafi się na nim obrócić dookoła.
 
reklama
raczej z pleców na brzuszek najpierw. w drugą stronę później. Wynika to z ciekawości świata na brzuszku znacznie więcej widać. Kładź jak najwięcej na podłogę i co chwila na troszkę na brzuszek. Jak się mięśnie wzmocnią to polubi. Jak nie będziesz kładła bo nie lubi to się nie wzmocnią :)
Maks też nie lubiał z początku (w pierwszych miesiącach) potem nawet w wózku jeździł na brzuszku:)
 
Nie urażając nikogo to czasami zastanawiam się dlaczego niektóre mamy chcą by ich dzieci rozwijały się książkowo...one mają własne tępo a nie takie jakie chcą rodzice!
Mój się obrócił na brzuszek w wieku 5 miesięcy i tragedii z tego nie robiłam i nie szukałam co robić by mu pomóc,ingerowanie w rozwuj dziecka jest bardziej szkodliwe!
każda specjalistka czy specjalista to powie!
Znam osobę która sadzała dziecko od 4-5 miesiąca,siedzieć potrafiło ale nie wiedziało jak to się robi (bo mama sadzała) teraz ma 9 miesięcy i nawet raczkować nie potrafi,a stać potrafi bo mama stawiała...

Córa koleżanki jest o 17 dni młodsza od Kuby a dopiero 2 tygodnie temu obróciła się na brzuszek,Kuba 7 lipca będzie miał 8 miesięcy
 
Moj maly od samego poczatku nie lubil na brzuszku lezec,no chyba ze u mnie na piersi:)ale jak go samo kladlam to niechetni.
No a teraz od dwoch dni smiga jak szalony z pleckow na brzuszek i nawet na brzuszku nie protestuje:)
takze sadze ze na wszystko przychodzi odpowiedni moment:)
pozdrawiam.
 
mój urwis, choć ruchliwy dopiero teraz zaczął się sam przewracać,a ma 6 miesięcy,problem pewnie miał,bo raz nie lubi na brzuchu leżeć,a dwa jest po prostu za ciężki,za to teraz szybko nadrabia,bo jest silny i strach pomyśleć, co będzie dalej:)
A od mojej koleżanki córka jest tydzień starsza i o niebo lżejsza, od małego na brzuszku leżała i kreci się na wszystkie strony!
 
Moja Majeczka też nie spieszyła się z obrotami ale zachęcałam ją zgodnie z instrukcją na tym filmiku [video=youtube;mDGTrXr5j5s]http://www.youtube.com/watch?v=mDGTrXr5j5s"]http://www.youtube.com/watch?v=mDGTrXr5j5s[/video] - dało świetne rezultaty. Codziennie przez około tydzień tak się bawiłyśmy, po tym czasie Maja sama zaczęła kombinować i szybko potem sama się przekręcała z plecków na brzuszek i odwrotnie.
 
a moje baby jak mial dwa miesiace z pleckow atakowal na bok i brzuch i to czesto kilka razy na dzien a teraz juz tak nie robi hehe teraz ma szal na swiat oglada dziwi sie i gadaaaa po swojemu mnoogoo
 
Takie wczesne obracanie się wynika z napięcia mięśniowego, które utrzymuję się gdzieś do końca 3 miesiąca. Gdy dziecko mocno odchyli głowę to bach i już niechcący jest na pleckach. Świadome turlanie pojawia się znacznie później i już nie zanika:) a potem to umiejętności już idą lawinowo. Dziś patrzę a mój Maks sam stoi :-)heh rosną dzieci.
 
reklama
Do góry