reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przekręcanie się z brzuszka i inne zabawy

reklama
Cześć,
jak to jest u Waszych dzieci? Moja Zosia (4,5 miesiąca) już kilka razy (jakis miesiąc temu) przeturlała się z brzuszka na plecy samodzielnie. Ale to był mam wrażenie incydent. Teraz chętnie leży na brzuszku i w ogóle mocno się kula na boki (bardzo lubi), ale jakoś na brzuszek samej jej się nie udaje. Z powrotem tym bardziej. Mam wrażenie, że się Panienka nie kwapi, a zabawki wcale jej nie zachęcają? Wiem, że w końcu się jej uda i sama w swoim rytmie do wszystkie dojdzie, ale jak można stymulowac jej rozwój ruchowy? Jak bawicie się z niemowlakam w tym wieku? Będę wdzięczna za podpowiedzi jakie akrobacje wyczyniać?:-) Nie chce popaść w rutynę:-D
 
Mój synek ma 5 miesięcy, przekręca się z plecków na brzuszek już od jakiegoś czasu, ostatnio nauczył się wracać na plecki, poza tym tak kombinuje że już czasami staje na czworaka i buja się do przodu i do tyłu. Ale przecież każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Nie ma co zmuszać maluszka do akrobacji, to po prostu samo przyjdzie. Jak będzie dzidzia gotowa to sama będzie się przekręcać w każdą możliwą stronę. Ani sie obejrzysz a dzidzia będzie raczkować :)
 
Dziecko samo sie nauczy w swoim czasie. Mozesz troche stymulowac ja do obracania - lekko trzymaj za dupke a reszte ciala niech diecko juz przekreca.

Swoja droga moj pierwszy synek wogole sie nie przekrecal- przypadkowo z 4 razy przekrecil sie z brzuszka na plecy ale odwrotnie to ani razu. Moj 2-gi synek widze ze juz podobnie zaczyna jak starszy wiec nie oczekuje tego ze bedzie sie obracal. Jak narazie lezy na brzuchu i jak juz nie chce to ryczy w nieboglosy :mamo pomocy!!!!

Nie przejmuj sie jak nie bedzie sie obracac z plecow na brzuszek to nic sie nie sanie ;-)
 
Moja Maja przekręca się z plecków na brzuszek w jedną i w drugą stronę, natomiast nie potrafi z brzuszka na plecki, myślę że kiedyś sama się tego nauczy :)
 
Hej:) ja z moją córcią lubimy turlać się na łóżku, kładę ją na mój brzuch(pleckami do mnie) i kulamy się w lewo i prawo, albo kładę ją na macie i robimy tzw ćwiczonka:) rozkładam jej rączki na boki, potem w górę i w dół, nóżki podciągam jej ku brzuszkowi, wyma****e jej przed noskiem, a teraz podłapała i sama łapie się za tyłek i podciąga do góry żeby znowu zobaczyć swoje nogi:) lubimy tańczyć razem i śpiewać w tedy Igusia ma największy ubaw z mamy:)))))) lubi jak się ją podrzuca do góry, albo samolocik, a największy ubaw ma jak udaję że ją upuszczam i przy tym daję buziaka i narazie to tyle co robimy, sama tez już nie wiem czym ją zająć bo pomału to wszystko robi sie dla niej nudne:) podsuwajcie inne pomysły. Pozdrawiam
 
reklama
No i dziewczyny, nie upłynęło dwa dni od mojego ostatniego postu gdzie pisałam że maja się nie umie przekręcić z brzuszka na plecki a tu dzisiaj od rana turla mi się w te i nazad :p hihihi to jest niesamowite jak z dnia na dzień nasze Maluszki zdobywają nowe umiejętności :)
 
Do góry