reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przemijajace zapalenie stawu biodrowego

kinga30

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Czerwiec 2016
Postów
15 240
Witam. Mój synek 19 miesięcy złapał katar, który ciągnął mu się dwa tygodnie, pomimo domowych sposobów infekcja zeszła na gardło do kataru doszedł kaszel, gorączka synek dostał antybiotyk. Po podaniu antybiotyku gorączka zeszła, niestety katar utrzymywał się dalej, antybiotyk miał dostawać 7 dni i tyle też dostawał. Niestety dwa dni po skończeniu, córka przyniosła kolejny katar z przedszkola infekcja się wróciła tym razem przyszlo zapalenie uszu i kolejny antybiotyk na 7 dni, na 7 dzień kiedy był już całkowicie zdrowy zaczął utykac na nogę, nie chciał chodzić, płakał, nigdzie się nie uderzył ponieważ był to piątek wieczór, w sobotę rano podałam mu ibufen 3 razy w niedzielę też, w niedzielę już chodził normalnie. Poszliśmy w poniedziałek do pani doktor obejrzała nozke stwierdziła przemijajace zapalenie stawu biodrowego, podawać ibufen pezez tydzień i oszczędzać nozke, co już jest trudne bo synek biega ile tylko może ciezko go ograniczyć. I tu moje pytanie czy kogoś spotkało coś podobnego? Czy może to wrócić? Ile czasu mieliście oszczędzać nozke? I czy też tak długo podawaliscie lek przeciwzapalny? Dodam że nie mieliśmy zrobionych żadnych badań, morfologie miał robiona 2 miesiące temu przy infekcji była prawidłowa, zdjęcia rtg też nie mieliśmy
 
reklama
Mój najmłodszy synek w wieku ok 2,5 roku miał zapalenie stawu biodrowego,u niego objawiało się tym że mówił ze boli go brzuszek a potem utykał na nóżkę.Lekarz pediatra zlecił morfologię i rtg stawu badania wyszły dobrze dostaliśmy tez skierowanie do ortopedy.Ortopeda zalecił podawanie ibufenu tylko przez trzy dni,po czym synkowi przeszło do dzis nie mieliśmy powtórzeń objawów a synek ma juz prawie 5 lat.A i jeszcze u nas nie było zadnych infekcji.
 
ANEK dziękuję za odpowiedź, u nas Pani doktor stwierdziła, że to powikłanie po przedłużającej się infekcji, morfologii nie kazała robić bo miał niecałe 2 miesiące temu, a do ortopedy stwierdziła, że da jakby się nawrócilo albo nie przeszło. Ale mam nadzieję, że tak jak u Was już nie wróci nigdy, bo naprawdę się wystraszylam. U nas infekcje są częste, córke mam pierwszy rok w przedszkolu i co chwilę mi coś przynosi a młodszy łapie od niej:/
 
Nie kazda infekcja kwalifikuje sie na antybiotyk musicie jak najdłuzej wytrzymac bez bo po antybiotykoterapii organizm jest osłabiony łatwo łapie infekcje i koło sie zamyka.
 
Nie kazda infekcja kwalifikuje sie na antybiotyk musicie jak najdłuzej wytrzymac bez bo po antybiotykoterapii organizm jest osłabiony łatwo łapie infekcje i koło sie zamyka.
Ja ogólnie nie jestem za antybiotykami i staram się najpierw domowymi sposobami bo wiem, że to takie błędne koło potem. U nas jest ten problem, że małemu szybko na uszy schodzi:(
 
reklama
Zapalenie ucha leczyliśmy u laryngologa mieliśmy 2 razy za każdym razem po katarze, który mimo, że mu oczyszczalam nosek siedział gdzieś w środku. Po 2 tygodniowym leczeniu przychodziła gorączka, oczywiście w tym czasie był badany i sprawdzany przez lekarza pediatre i jak już się lapal za uszy i trafialismy do laryngologa to się okazywało że ostre zapalenie ucha z ropą i trzeba antybiotyk. Do nosa krople a do ucha dodatkowo atecortin. Szczerze mówiąc z problemem z uszami spotkałam się dopiero u synka. Wcześniej jak córka nie chodziła do przedszkola to synek też nie chorował. A córka nigdy mi nie chorowała na uszy, ona do 4 lat to nam w ogóle nie chorowała.
 
Do góry