reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Przemoc w związku. Tej rozmowy musisz posłuchać. Może komuś pomożesz.

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
Wydaje się początkowo, że w tej historii nie ma niej spektakularnych, ani dynamicznych zwrotów akcji, ale powolne narastanie przemocy pokazuje, że czasem dużo trudniej nam podjąć decyzję o zakończeniu związku.

mow_mi_przemoc.png

Jestem ogromnie wdzięczna mojej rozmówczyni, że zdecydowała się podzielić własnym doświadczeniem. Odbyłyśmy podróż od momentu, kiedy miłość wydawała się wirować w powietrzu, do chwili, kiedy moja bohaterka znalazła w sobie siłę, żeby odejść. I o konsekwencjach jej decyzji.

Sprawia mi radość, kiedy myślę, gdzie jestem teraz - mówi bohaterka rozmowy. Ona przez 8 lat zbierała siłę, żeby odejść z przemocowego związku. Później uczyła się jak wyjść z roli ofiary.

Rozmawiamy o tym:
•Jak buduje się relacja przemocowa.
•Jakie sygnały powinny nas zaniepokoić.
•Jak tłumaczymy partnera, nie chcąc przyjąć, że jesteśmy ofiarami.
•Dlaczego tak trudno jest szukać pomocy.
•I co mojej bohaterce dało siłę.
•I dlaczego odejście bywa dopiero początkiem

W Polsce 90 tys. kobiet rocznie doświadcza przemocy domowej. W jej efekcie 400-500 kobiet rocznie ginie. To statystyki policji. A ile z nas ją ukrywa, bo się wstydzi? Bo nie wie co ma zrobić? Przemoc to nie tylko nękanie fizyczne, to przemoc ekonomiczna i psychiczna.

Jestem pewna, że wśród twoich znajomych są osoby w takiej relacji, a może dotyczy to ciebie. Udostępnij ten podcast. Powiedz o nim koleżankom. Może da tobie lub im siłę, żeby poszukać rozwiązania. Ja też jestem i trzymam w ręce jakieś drogowskazy. Wszyscy zasługujemy na dobre życie.

Posłuchaj MówMi
Ten podcast trwa prawie 2 godziny, ale uważam, że są rozmowy, którym trzeba dac wybrzmieć

Ostatnia edycja:
reklama
Podobne tematy
Autor Tytuł Forum Odpowiedzi Data
D Toksyczna rodzina Pytanie tygodnia 22
Madziołek. Przemoc porada na już Potrzebuję porady 17
L Przemoc psychiczna Zwierzenia 21
Nadulina Klaps to też przemoc Rodzinne porady 6
M 10 tygodni na odbudowę bliskości w związku Relacje rodzinne 0
Y Brak seksu w związku a starania o dziecko Rozmowy o seksie 25
aleksandrala Odejsc czy nie? Potrzebuję porady 51
Y Pragnę mieć dziecko,ale jestem w toksycznym związku Potrzebuję porady 25
O Problem z ojcem dziecka - Czy on musi się wyszaleć? Potrzebuję porady 32
H od samodzielności do związku Archiwum Samodzielnych rodziców 2
Z Boje sie i mam pytanie w związku z tym Przyszłe mamy 15
aniaslu Czy pojawienie się dziecka jest zagrożeniem dla związku? Pytanie tygodnia 89
P Intymność w związku (z dziekiem) :) Rozmowy o seksie 3
aluska9102 Dziecko z poprzedniego związku Relacje rodzinne 12
A Brak związku emocjonalnego z ciążą za to zakochana w narodzonym dziecku... Ciąża, poród, połóg 10
B Brak tematów do rozmowy w związku. Wypalenie? Relacje rodzinne 2
The_devil Wasza wizja nowego związku i marzenia o nim ... Archiwum Samodzielnych rodziców 273
Malwinka89 ile czasu jest na wysłanie papierów do ZUSu w związku z macierzyńskim? Porady prawnika 1
M W związku z planowaną ciążą a nową pracą....Kilka pytań, gdybanie... Porady prawnika 5
N Uznanie dziecka ze związku pozamałżeńkiego Porady prawnika 9
Inja Ile lat jesteśmy w związku? Roczniaki i dwulatki 63
N Prosze o porade w związku z LUTEINĄ! Dzieci urodzone w sierpniu 2007 0
Suzie_suzanna Wsparcie w tej trudnej sytuacji Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 3
Marynia88 Zastoje ciągle w tej samej piersi Potrzebuję porady 7
ninawieczorem Co sądzicie o tej suszarce? Ładna mama 0
mkarolka0 Co sadzić o tej kupce?:(. (Uwaga - zdjęcie!) Niemowlaki 7
A Co zamiast butelki z dzióbkiem tej z biedronki dla 2 latki Jedzeniowe ABC 3
M Czy zajście w tej sytuacji zajście w ciąże jest możliwe? Ciąża, poród, połóg 2
M PCOS - co wiecie o tej chorobie? Zdrowa mama 3
R Dorosłam do tej decyzji - ale potrzebuje pomocy! Staramy się 1
R Dorosłam do tej decyzji - ale potrzebuje pomocy! Staramy się 0
asiulka271 Maciek 34/35 tc.2950/53cm, w tej chwili ma 11 la. Wcześniaki 2
T Proszę o pomoc- co zrobić w tej sytuacji?PILNE!!! Porady prawnika 5
D jest szansa na rozszerzenie tej listy mamus kwietniowych o miejscowosc? Dzieci urodzone w kwietniu 2006 3