reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przemoc w związku. Tej rozmowy musisz posłuchać. Może komuś pomożesz.

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 644
Miasto
Warszawa
Wydaje się początkowo, że w tej historii nie ma niej spektakularnych, ani dynamicznych zwrotów akcji, ale powolne narastanie przemocy pokazuje, że czasem dużo trudniej nam podjąć decyzję o zakończeniu związku.

mow_mi_przemoc.png

Jestem ogromnie wdzięczna mojej rozmówczyni, że zdecydowała się podzielić własnym doświadczeniem. Odbyłyśmy podróż od momentu, kiedy miłość wydawała się wirować w powietrzu, do chwili, kiedy moja bohaterka znalazła w sobie siłę, żeby odejść. I o konsekwencjach jej decyzji.

Sprawia mi radość, kiedy myślę, gdzie jestem teraz - mówi bohaterka rozmowy. Ona przez 8 lat zbierała siłę, żeby odejść z przemocowego związku. Później uczyła się jak wyjść z roli ofiary.

Rozmawiamy o tym:
•Jak buduje się relacja przemocowa.
•Jakie sygnały powinny nas zaniepokoić.
•Jak tłumaczymy partnera, nie chcąc przyjąć, że jesteśmy ofiarami.
•Dlaczego tak trudno jest szukać pomocy.
•I co mojej bohaterce dało siłę.
•I dlaczego odejście bywa dopiero początkiem

W Polsce 90 tys. kobiet rocznie doświadcza przemocy domowej. W jej efekcie 400-500 kobiet rocznie ginie. To statystyki policji. A ile z nas ją ukrywa, bo się wstydzi? Bo nie wie co ma zrobić? Przemoc to nie tylko nękanie fizyczne, to przemoc ekonomiczna i psychiczna.

Jestem pewna, że wśród twoich znajomych są osoby w takiej relacji, a może dotyczy to ciebie. Udostępnij ten podcast. Powiedz o nim koleżankom. Może da tobie lub im siłę, żeby poszukać rozwiązania. Ja też jestem i trzymam w ręce jakieś drogowskazy. Wszyscy zasługujemy na dobre życie.

Posłuchaj MówMi
Ten podcast trwa prawie 2 godziny, ale uważam, że są rozmowy, którym trzeba dac wybrzmieć
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry