reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przemoczone ubranko w nocy!

Krzyś często zasikuje ubranko pod prawą paszką. No i ostatnio doszłam czemu tak sie dzieje. Jego siusiak jest skrzywiony na prawo :-D. Staram się zawsze układać GO prosto w dół ale i tak od czasu do czasu moczy się.

Co do kupy na plecach to też mu się to zdarzało jak używaliśmy pieluch firmy pampers. Teraz jedziemy tylko na Happy Belli i jest dobrze. Mają ściągacz z tyłu i z przodu więc kupa nie brudzi plecków (no chyba,że gigant będzie).
 
reklama
Hej. Mojemu synkowi tez zdarzały sie takie mokre noce. Pampers w miare suchy , a caly on mokruśki ...... Mocniej zapinalam pieluchę i nic, zaczęłam układac siusiaczka swobodnie w dół i zadziałało. Po prostu w nocy zbiera sie więcej płynów i boczne ulożenie siusiaka [a nie daj Boże w górę] powoduje przeciek .
 
eh:-D
u nas problem z przeciekaniem czasem jest ale zeby bylo śmieszniej w ciągu dnia :baffled:, w nocy jakos nic sie niedzieje, staram sie tylko zeby pieluszki niebyly zamałe, a co do kupki czasem jak późno zauważę ze cos zrobił to tez ma troche na plecach, na szczescie do opanowania , używałam juz kilku rodzajów pieluszek i bella maja jeden duży plus sa szerokie i maja dużo materialu po bokach :happy2:
 
nam tez mielismy mokre ubranka - stwierdzilismy ze zle zakładalismy pieluszke ( siusiak zawsze byl u dól) tzn tam gdzie sa gumeczki i te falbanki.
Co do kupek to niestety nie wiem jakim sposobem tak sie zdazało dopóki pediatra nie powiedział ze maluszki jak roboa kupke to moga nia strzelac i stad niespodzianki na pleckach :). Miałam nadzieje ze jak zaczniemy podawac zupki to sie zmieni bo przeciez teraz beda tzw klocuszki i co.... kupka na plecach brryy.

Nasz mały tez moczy pieluszki ze ok 24-2 trzeba mu zmieniac pieluszke dzis załozyłam 4 zobaczymy :)
 
Moj synek uzywa Pampersow i nigdy nie zdarzylo sie mokre ubranko:no:.
ja uzywam tylko pampersow i co noc to samo.siusiak antka zawsze jest w dół,ale mysle,ze poprostu jak lezy za dlugo na jednym boku to mu sie przekreca i mokre ubranko gotowe.ale juz mam dosc tej sytuacji.kupie mu dzis 4 maxi+,bo teraz mam 5,ktore w dzien sa dobre,moze to cos zmieni,bo juz wymiekam:no:
 
justynka1 wydaje mi się, że 5 sa poprostu za duże i tu jest problem, mój mały waży 12 kg i używamy 4+ Pampersów. Raz się zdarzyło, że miał w nocy zmoczone ubranko, ale okazało się że źle mu zapiełam pieluszkę, bo z jednej strony była odpięta ...oprócz tego incydentu nigdy nie miałam z tym problemów.
Jelsi chodzi o kupke na plecach, to owszem zdarzyło się, gdy zrobił bardzo rzadką, ja zbyt późno to "wywachałam", o on już zdążył posiedzieć na pupie, poskakac na niej, i trochę się górą wycisneło ... tak bywa ...
Na układ siusiaka jakoś specjalnie nie zwracałam nigdy uwagi, ale z tego co pamiętam to faktycznie zawsze jak zakładam mu pieluszkę to siusiak jest skierowany na dół.
 
reklama
Justynko, a ile waży twoje dziecko? bo widze że młodszy od Filipa, a używasz już pampersów 5:confused:
u nas Filip przesikiwał sie na wylot, ale jak był maleńki. najbardziej chyba przy pampersach 2 i na początku 3. przy 4 zdarzyło się raz. generalnie zapinam mu dośc ciasno, tak że przypelce się stykają na środku pampersa (ale nie uwiera go to) i ZAWSZE po załozeniu pampersa poprawiam te gumeczki przy nóżkach,szczególnie te wewnętrzne. siusiakim jakos nie manupuluję, ale generalnei ułożony jest do dołu. myśle ze znaczenie ma też to, że Filip nie śpi na boku, ale wyłącznie na brzuszku.
 
Do góry