reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przenoszona ciąża - wywoływanie porodu po terminie

reklama
Cudnie, że lekarz polecił ci olej zamiast oksytocyny podanej w kroplówce, prostaglandyny na szyjkę czy przebijania pęcherza. Dobry lekarz!

Olej od setek lat jest znany jako środek pobudzający do porodu i na 100% bardziej przyjazny i kobiecie i dziecku od wielu inwazyjnych i nowoczesnych metod medycznych.

Inne przyjazne metody to stymulacja piersi (naturalne pobudzanie wytwarzania oksytocyny), stosunek seksualny (naturalne zaaplikowanie prostaglandyny, którą zawiera sperma), schodzenie ze schodów (to rusza akcję porodową dzięki sile grawitacji - sposób sprawdzony i polecany przez wiele doświadczonych położnych).
 
Słyszałam,że poród wywoływany kroplówką jest bardziej bolesny oraz,że skurcze trwaja dłużej niż naturalne,a z olejem jeszcze nie eksperymentowałam:no:Wiem,że mnie to nie ominie,ale strach jest duży.Wolałabym,żeby bóle zaczęły się w nieoczekiwanym momencie,bo czekanie aż zacznie się poród siedząc pod kroplówką pewnie nie należy do przyjemnych:tak:
 
Ja jestem dopiero w 7 tygodniu ciaży tak że do porodu mi daleko ale tak czytam wasze posty o wywoływaniu porodu i ja nawet znam szpital gdzie płaci sie połoznym za to zeby podala kroplówke jak juz skurcze się zaczynaja żeby szybciej urodzic. Nie wiedziałam ze to moze byc niebezpieczne:szok:
 
Mój lekarz wyznaczył termin na 11.03,na ostatniej wizycie(tj 3.03) stwierdił,że wszystko przygotowane jest do porodu.Dzisiaj powiedział,że jeśli chcę uniknąć wywoływania porodu,to powinnam napić się oleju i czekać na skurcze,które mają pojawić się po ok dwóch godzinach.Co wy na to???
dokladnie olej rycynowy - u nas tzw. castor oil - jedna z najpopularniejszych naturalnych metod wywolania porodu stosowana przez wiele poloznych promujacych naturalne, domowe porody.Warunkiem oczywiscie jest pelna gotowosc do porodu bo jesli dziecko nie jest jeszcze przygotowane na urodzenie sie metoda moze niestety nie poskutkowac. Sama stosowalam przy drugiej przenoszonej o 3 tygodnie ciazy, wypity przed snem olej zarezultatowal niespelna dwugodzinnym porodem wczesnym porankiem kolejnego dnia.
 
Ja równiez miałam wywoływany poród z powodu zatrucia ciążowego (nie chciałam cesarki, a moja ginka stwierdziła, że damy radę). Byłam w 38 tc, od miesiąca szyjka przepuszczała opuszek. Poród trwał ponad 11 godzin, skurcze parte miałam prawie 4 godziny (zaczęły sie przy 6cm rozwarciu), a potem przy 10 cm trzymali mnie jeszcze godzinę i czekali, żeby dziecko się dobrze wstawiło główką. Nie był to jeszcze czas na moja niuńkę, dlatego poród był tak bolesny i wykańczający (do tego przez to, że mała musiała wstawiać sie główką musiałam leżeć tak, żeby najbardziej mnie bolało, bo to był znak, że mała sie wstawia.) Oczywiście ciągle na łóżku, jak już wyłam z bólu to położna się zlitowała i dała mi piłkę, skurcze zelżały i znów kazały mi sie położyć... no ale mój poród to jedna z gorszych mozliwości.
Znajoma miała również wywoływany poród i po niecałej godzinie córka juz z nią była :tak: tylko u niej mała szybko chciała wyjść, i znajoma brała aż leki na powstrzymanie skurczy...
 
Witam! Ja pierwszy poród miałam wywołany - podano mi prostaglandyny do szyjki. Skurcze rozpoczęły się po ok. 3 godzinach i były od samego początku koszmarnie bolesne. Gdy później pojawiły się skurcze parte, były zbyt słabe, więc podano jeszcze oksytocynę. Wkrótce małemu zaczęło spadać tętno i skończyło się na kleszczach :baffled:
Natomiast drugi poród zaczął się bez wspomagaczy (6 dni po wyznaczonym terminie porodu) i nic mi nie podawano w trakcie. Skurcze były na początku o niebo łagodniejsze, spokojnie narastały - tak, że na początku (mając porównanie z pierwszym porodem) aż zastanawiałam się, czy to aby już poród, a może tylko przepowiadające ;-)
Wywoływanie porodu tylko dlatego, że "już po terminie" czy "szybciej pani urodzi" to naprawdę bez sensu. Poród bez wywołania wspominam naprawdę zupełnie inaczej, mniej bolało, ja byłam bardziej świadoma i lepiej mogłam współpracować z położną.
 
Witam wszystkich,

czy ktoras z was probowala wywolac skurcze pijac olej rycynowy? Ja przed godzina wypilam 1/4 szklanki oleju z 3/4 soku pomaranczowego i juz czuje efekty.Mam nadzieje,ze dzisiaj sie zacznie akcja...
 
reklama
olej rycynowy jest na przeczyszczenie

przeczyszczając siebie możesz wywołac skurcze ale przeczyszczasz też dziecko wiec musisz uważac na zielone wody
 
Do góry