reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przenoszona ciąża - wywoływanie porodu po terminie

jest gdzies temat wywolywanie porodu:tak:na mnie osobiscie nic nie dzialalo:no:a prawie wszystkiego próbowałam:-pale w pewnym momencie dalam sobie spokoj i dalam maluszkowi czas na przygotowanie sie do wyjscia:tak:zaufaj mi ze warto poczekac,a sam poród to nic przyjemnego:-D
 
reklama
kira domyslam sie ze to nic przyjemnego :-) heheh ale ja juz bym chciala go tulic niby termin mam na jutro jakies skurcze juz mam ale juz mi ciezko toczyc sie z brzuszkiem a najgorzej jest spac ;-)
 
Ja rozsypywałam zapałki i zbierałam je na prostych nogach schylając się po każdą jedną zapałke. Mi pomogło, bo na drugi dzień zaczełam rodzić. Ostatnio mojego znajomego zona była w ciąży i mu to powiedziałam i wiesz, że pomogło. Chociaż może poprostu nadszedł czas i tyle. Powodzenia
 
Ja urodziłam 2 tyg po terminie, oczywiscie poród wywoływany był sztucznie, mały sie nie kwapił na ten swiat.

Położna radziła mi na wywołanie porodu:
-wziąść ciepłą kąpiel w wannie //wzielam chyba ze 6
-wypic odrobinkę czerwonego winka //wypilam i nic
-ruszac się, spacerowac //spacerowalam z mezem codziennie po kilka godzin i nic
-kochac się //tez bylo ;) i nic
-pobudzić jelita do dzialania, które to z kolei pobudzaja skurcze macicy, co z kolei przyspiesza porod, poradzila wypic lyzke stolową olejku rycynowego //wypilam w jednym dniu 2 lychy i ani sie jelita nie pobudzily ani macica ....

W koncu oksytocyna dala rade, ale i to z trudem bo po 6 godzinach pod oksytocyna, postepy w porodzie byly mizerne i skonczylo sie cesarka.
 
Witajcie wszystkie mamusie!Ja też nie mogę doczekać się porodu .Mój pierwszy termin minął 05.10 i .nadal nic się nie dzieje.Kolejny-bardziej prawdopodobny na 10.10.też nie zapowiada przyjścia mojego syneczka na świat a to już koniec 40 tygodnia.W ten czwartek idę do szpitala i zobaczymy co będzie. Prawdopodobnie czeka mnie cc bo moje dziecko nie obróciło się główką w dół.Mam pytanie czy któraś z Was miała cc jako zabieg planowany bez rozpoczęcia się akcji porodowej?Pozdrawiam gorąco wszystkie oczekujące dziewczyny.
 
Posprzataj porzadnie mieszkanie.Ja tak zrobilam i akcja porodowa zaczela sie 7 tygodeni przed terminem.Na szczescie w szpitalu wstrzymali ja.Jezeli jest blisko terminu to polecam,mimo,ze ja osobiscie jak sie zdecyduje na trzecie dziecko juz tego nie zrobie.;-)
 
plyn nie musi wyplynac... go sie odsysa podczas operacji... a skurcze wywolje sie miedzy innymi po to, aby macica troche popracowala i postresowala dziecko - wtedy latwiej sie adaptuje do zycia pozamacicznego
a na wywolanie... hmmm herbata z suszonych lisci malin
 
reklama
Do góry