reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepiśnik

reklama
Ja już wcinam leczo, nie moge w ciąży nawet myslec o spaghetti czy zapiekance z mięsem mielonym które bardzo lubilam wczesniej.

Na szybki obiad polecam udka w sosie maślano-śmietanowym :)
 
u mnie dzisiaj były pierogi z pieca
a8d9f0e9-ee53-4cbe-a7d8-2e5f6bb503f5.jpg


ciasto zrobiłam z 250g mąki, 30g drożdży, 3 łyżek oliwy i po pół łyżeczki soli, cukru i majeranku, potem stopniowo dodawałam letnią wodę, żeby wyrobić elastyczne ciasto i zostawiłam do wyrośnięcia pod ręcznikiem

połowę pierogów nadziałam kaszanką podsmażoną z cebulką (i ta wersja była lepsza), a połowę serem mozarella i przesmażonymi pieczarkami, ułożyłam na blaszce, posmarowałam jajkiem, kaszankowe posypałam słodką papryką, a pieczarkowe bazylią i piekłam 30 minut w 200 stopniach
 
a u mnei dzis melone, ziemniany z koperem, czerwona kapustka zasmazana, fasolka szparagowa z wody i kompot :-)

włala w morde jeża :-):-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
 
reklama
Do góry