reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisownik, czyli nasze pomysły na ...

reklama
Pumelova robiłaś te bułeczki z nadzieniem czy bez?Kusi mnie opcja z czekoladą i chyba bym dziś zrobila;)
 
pumelova jest łatwe tylko w czasie się rozchodzi bo trzeba uwazyć serek, a tak przy okazji to jak gotuję mleko, na minimum kuchenka i go warzę tak z pół godziny, później na sitko ale takie o najmniejszych oczkach. a później to już z górki :) moja kolezanka robiła z borówkami i borówki dawała do tej masy :) a i masa po utarciu jest rzadka, ale później w lodówce twardnieje :)
 
Zuza89 z tego co pamiętam pumelova robiła i tak i tak, ale chyba bez nadzienia bardziej smakowały (na głównym wątku była o nich rozmowa)

Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Emol dzięki za odpowiedź. Podczytuję wątek główny ale tak dużo piszecie że raczej nie znajdę posta o bułeczkach;) Zrobię i tak i tak:) Pozdrawiam
 
Zuza87 robiłam bez bo tylko raz i nie wiedziałam czy wyjdzie. Daj znać jak wyszło z czekoladą jakbyś robila:-)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
To któraś z dziewczyn robiła z nadzieniem, bo pamiętam, że właśnie bez nadzienia niby lepsze wyszły.

Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zrobiłam wreszcie bułeczki;) I faktycznie są mięciutkie i puszyste:) Smakowały nam i te bez nadzienia i te z czekoladą chociaż myślę że z gorzką byłyby smaczniejsze niż z mleczną:)
W każdym razie polecam i napewno do tego przepisu nie raz wrócę;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
@ewella90
1498527227-aaaaaa.jpeg

Tam brakuje info żeby dodać proszek ale jest w skladnikach:D
Piec w kwadratowej dużej formie
160stopni 30-40 minut

Za pierwszym razem miałam tortownicę 28cm i piekłam godzinę a za drugim razem wzięłam większą prostokątną blachę j piekłam pół godziny i był suchy patyczek ale niskie to ciasto. Następnym razem wezmę kwadratowe

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry