reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy dla alergika

Dołączył(a)
30 Czerwiec 2022
Postów
7
Hej Mamusie Alergików!

Chciałam Was podpytać o jakies fajne przepisy 6+ na obiadki, śniadania ale z wykluczeniem tych składników: KURCZAK, INDYK, SOJA, MARCHEW, OGÓREK, JAJA, MLEKO KROWIE, JABŁKO
Czym zastępujecie jajka i produkty mleczne typu masło, jogurt?

Pozdrawiam!
 
reklama
Mleko krowie zastąpiłam mlekiem owsianymi. Nie wszystko trzeba zastępować. Trzeba tylko bogato w warzywa uczuć jeść. Mięsa nie możesz i nie musisz podawać. Zacznij używać kaszy jaglanej. Ja w domu nie smaruje. Chyba, że humus, czy inne pasty. W ogóle chleba mało jemy. Zwróć uwagę na skład produktów, bo skoro mleka krowiego nie wolno, to i przetworów typu kefir, maślanka. Często są one dodawane do innych produktów typu wędliny, pieczywo.
Syn przez chwilę miał mleko kozie, córka jogurty z mleka baraniego. Jednak głównie króluje mleko owsiane. Syn nie mógł jajek kurzych, ale mógł z przepiórki. Więc trzeba sprawdzać co wchodzi w grę, a co nie. Jest dużo zastępnikiem. Poczytaj alantankowe blw, albo mama alergika gotuje. Jest wiele stron. Trzeba szukać, bo też nie wszystko dzieci chcą jeść.
 
Mleko krowie zastąpiłam mlekiem owsianymi. Nie wszystko trzeba zastępować. Trzeba tylko bogato w warzywa uczuć jeść. Mięsa nie możesz i nie musisz podawać. Zacznij używać kaszy jaglanej. Ja w domu nie smaruje. Chyba, że humus, czy inne pasty. W ogóle chleba mało jemy. Zwróć uwagę na skład produktów, bo skoro mleka krowiego nie wolno, to i przetworów typu kefir, maślanka. Często są one dodawane do innych produktów typu wędliny, pieczywo.
Syn przez chwilę miał mleko kozie, córka jogurty z mleka baraniego. Jednak głównie króluje mleko owsiane. Syn nie mógł jajek kurzych, ale mógł z przepiórki. Więc trzeba sprawdzać co wchodzi w grę, a co nie. Jest dużo zastępnikiem. Poczytaj alantankowe blw, albo mama alergika gotuje. Jest wiele stron. Trzeba szukać, bo też nie wszystko dzieci chcą jeść.
Dlaczego nie moge miesa? Kaszy jaglanej nie lubi
 
Do góry