reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy dla mam na diecie

slonko

Październikowa Mama'06 Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
1 Luty 2006
Postów
240
Hej dziewczęta. Z tego co czytam to mam na diecie bezbiałkowej jest całkiem sporo. Nie wiem jak wy, ale ja mam już serdecznie dość jedzenia chleba z dżemem (ew. jakąś wędlinką) na okrągło. Może powymieniamy się przepisami i pomysłami na ciekawsze nieco dania? Ja na razie załączam linka do fajnych przepisów - są one wprawdzie dla dzieci alergików ale my też mozemy z nich skorzystać. Piszcie.
Gazeta.pl : Forum : Alergie
 
reklama
super stronka!! a co do mojej diety to jest uboga bo nie mialam pomysłów... czyli szynka i indyk, kurczak. Choc zauważyłam poprawe u Olusia. Teraz do diety wprowadziłam ser żółty... sprawdzam reakcję

Czym wam sie objawiaja alergia u waszych dzieciątek? Bo u mnie nie ma żadnych wysypek, tylko pojawia sie na nowo ciemieniucha.... takie pryszczyki i łuski na główce, posmaruje to kremem ze sterydami (uwazam z nim by nie przesadzic) i przechodzi. Ale ma to po zwykłym mleku, ktore leje do kawy. A te odparzenia na zgieciach (raczek, nozek, szyji i za uszkami) to ma, bezwzgledu na moja dietę :confused: musze o to poprostu dbac, przemywac i smarowac kremkiem kosmetycznym.
 
Milkshake u Pauli reakcja na alergen sa krostki za uszami, w zgieciu pod kolanami i na policzkach. Kiedy skonczyla 3 miesiace za namowa pediatry sprobowalam wprowadzic jogurt. Niestety zareagowala pozno, bo dopiero 4 dnia, ale za to porzadnie: oprocz standardowych zmian dostala brzydkiej wysypki na nozkach- chropowate, czerwone krostki zlane w plamy. Jakis tydzien pozniej zjadlam bialko kurze i takie samo paskudztwo wyskoczylo jej na brzuszku i raczkach. Wygladala, jakby byla poparzona:no: Walcze z tym do dzis. Pani alergolog stwierdzila, ze to atopowe zapalenie skory:-( . Jesli masc, ktora uzywam (ELIDEL) nie pomoze, konieczne beda sterydy.

Siostrzenica meza nie miala wysypki, tylko podobne objawy jak Olus (cos jak ciemieniucha- luski i krosteczki, ktore pekaly, z czasem zrobily sie strupki) i to tez byla alergia.

Mialam Ci poradzic, zebys poszla do alergologa, bo on najlepiej rozrozni ciemieniuche od zmian alergicznych, ale skoro uzywasz masci ze sterydami, to z pewnoscia juz u niego bylas.
 
Tak kajenka, bylam u alergologa bo ciemienucha była juz masakryczna i sie okazało, że to alergia. Ta maść na sterydach jest super. Uzywałam jej przez 4 dni i wszystko zeszlo. Teraz jak widze jakies mocne zaczerwienie to posmaruje tylko raz i juz schodzi (tak poleciła alergolog) - na szczescie zdarza sie to rzadko. Teraz probuje jesc ser zółty i juz 3 dzien jest wsio w porządku :-) oby tak dalej...
 
OOO to ja tez sprobuje zoltego sera i zobacze jaka bedzie reakcja :-)mam nadziej,ze wszytko bedzie ok.A u Oliwki alergia wyglada tak,ze na buzce ma krosteczki i sa takie suche okropnie to wygladalo...uzywalam syropu clemasrinum i pomogl bardzo i masci zrobionej w aptece niestety skladu nie znam i jak tylko zobacze,ze jej cos tm wyskakuje to uzywam tej masci i znika wszytko bez problemu:-)na szczescie zdzaza to sie bardzo zadko na szczecie:)))Zobacz załącznik 27213
 
PS.Dolaczylam zdjecie tak to wygladalo jak miala 1,5 miesiaca i na szczescie juz nigdy sie nie powtorzylo...mam nadzieje,ze cos zobaczycie na tymzdjeciu.
 
o faktycznie, wygląda to ała ała.
a to jak mój Oluś miał zaczerwienioną szyjke, tak samo wyglądały jego zgiecia rączek, nóżek, paszki i za uszkami (moze sie dopatrzycie)
 
I jak tam dziewczyny z wprowadzeniem zoltego sera? Dzieci nie zareagowaly? Ja od dzis zaczelam jesc surowe jablka. Ale mi smakowalo!!

Ponizej podaje kilka zwyklych, prostych przepisow. Nic nadzwyczajnego, ale sa fajna odskocznia od rosolu i ryzu z jablkami. Ze sprawdzonym przeze mnie miesem, warzywami i przyprawami. Oczywiscie kazda moze cos dorzucic, lub zamienic. Wg uznania i ... tolerancji dziecka;-)

Kruche ciasto:
proporcje:
100g margaryny Flora
1 pelna szklanka maki
1 gotowane zoltko
1 lyzka cukru
szczypta soli
Wszystko miksuje i schladzam.
Najczesciej robie potrojna porcje i czesc wykorzystuje na spod do szarlotki, a z reszty robie kruche ciasteczka z cukrem.

Gulasz z indyka
porcja piersi z indyka
marchewka
pietruszka
kukurydza z puszki
oliwa z oliwek
sol
maka
natka pietruszki
Mieso kroje w kostke, warzywa w grube plastry. Do rondelka z oliwa wrzucam mieso, lekko podsmazam (tylko tyle, zeby bialko sie scielo, bez rumienienia), dorzucam warzywa, sol, mieszam i po minucie wlewam szklanke wody. Gotuje pod przykryciem do miekkosci. Pod koniec gotowania dorzucam kukurydze. Zageszczam woda z maka. Posypuje natka pietruszki. Najbardziej mi smakuje z brazowym ryzem.

Pasztet z indyka
podwojna porcja miesa z indyka
marchewka
pietruszka
2 kromki suchego chleba
sol
majeranek
zielony koperek
oliwa z oliwek

Mieso gotuje z warzywami i sola. Przestudzone 2x przepuszczam przez maszynke razem z warzywami i namoczonym w rosole i odcisnietym chlebem. Dodaje przyprawy (pamietajac, zeby troche "przedobrzyc") i oliwe. Nakladam do sloiczkow i pasteryzuje ok. 30 min. Uzywam do chleba i jako farsz do uszek i pierogow.
Jesli doda sie jajek, to mozna pasztet upiec. Niestety ja bialka kurzego nie moge a przepiorczych jeszcze nie testowalam.
 
reklama
Milkshake to kiepsko:baffled: . Jesli teraz zolty ser uczulil, to chyba wszystkie mleczne odpadaja na dlugi czas.
Monka przeszlo:tak: . Troche to trwalo, bo ta masc zaczela jej jeszcze bardziej wysuszac skorke (alergolog mowila, ze dopiero drugi raz spotkala sie z taka reakcja) i musielismy na pare dni przerwac kuracje. W tym czasie smarowalam ja LINOMAGIEM. Od niedzieli znow uzywam masci ELIDEL i juz prawie wszystko zniknelo- zostalo drobne zaczerwienienie na brzuszku i kilka lekko chropowatych miejsc na nozkach, ale tyle, to nic:-) .

Ja od poczatku uzywam emulsji OILATUM. Skorka Pauli nie jest po tym jakos rewelacyjnie nawilzona, ale... nie wiem, jaka by byla bez tego. Tylko raz- w ostatni poniedzialek- kapalam ja w czyms innym. Zabraklo mi OILATUM i tesciowa poradzila mi, zeby wykapac Paule w krochmalu. Troche sie balam, ale nieslusznie, bo miala po nim bardzo fajna skorke. Postanowilam raz w tygodniu robic jej 'walke w kisielu';-)

Szukajac info o atopowym zapaleniu skory natrafiam na to BALNEUM HERMAL. Teaz mam 0,5L OILATUM, ale jak mi sie skonczy, to chyba je wyprobuje:tak:
 
Do góry