reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy dla naszych pociech.

reklama
Poproszę jakieś danie z cukinią dla dzidziucha.

Aaaa... zrobiłam krupnik wg przepisu Ilony. Super nawet mi smakował a myły zjadł ją calutką tylko za mało wody dałam i nie wiedziałam jak wrzywa pokroić ale jakoś poszło.Także się cieszę,że udało mi sie za pierwszym razem coś upichcić młodemu.
 
Wyjatkowa a moze cos sama pokombinuj ?? maly co je/lubi?? moze cukinie w kostke <ja kroje w wieksza bo ona zmieknie i jak male kawałki to papka wychodzi a tak to przynajmniej czuc smak :)> do garnka ciut oliwy podusic, pozniej marchewka w kawałki wieksze/mniejsze i inne warzywa co je? podusic wszytsko z pomidorkiem ... <pomidor pusci sok i bedzie taki sosik> ? takie cos ala leczo ;-)
 
Wiesz ja pierwszy raz widze na oczy cukinie :p To dam marchewki, pomidorka, cukinie, troszkę pietruszki i miecho jakiekieś, do garka z wodą i juz :D A kluski tez wrzuciłabym te spaghetti (lubelli)ale chyba to za dużo :/
 
Wiesz ja pierwszy raz widze na oczy cukinie :p To dam marchewki, pomidorka, cukinie, troszkę pietruszki i miecho jakiekieś, do garka z wodą i juz :D A kluski tez wrzuciłabym te spaghetti (lubelli)ale chyba to za dużo :/
wyjatkowa ja np jak robie leczo to wody nie daje bo warzywka puszczaja swoja :) wiec bym nei dawala wody :) pomidorki ladny sosik zrobia i przepis jak piszesz pycha :) ala leczko dla maluszków :)
 
Wyjatkowa: Maly ziemniaczek pokroic w kosteczke, marchewke w talarki, uparowac ok. 15 min. Cukinie (mozna obrac ze skorki jesli wolisz, choc skorka zawiera duzo korzystnych skladnikow) pokroic w talarki, na kazdy posypac koperek swierzy i dodac do parowara na ok. 5 min.
Zblenderowac warzywka, dodac lyzke soku jablkowego i plaska lyzeczke maselka.
 
Wyjatkowa: Maly ziemniaczek pokroic w kosteczke, marchewke w talarki, uparowac ok. 15 min. Cukinie (mozna obrac ze skorki jesli wolisz, choc skorka zawiera duzo korzystnych skladnikow) pokroic w talarki, na kazdy posypac koperek swierzy i dodac do parowara na ok. 5 min.
Zblenderowac warzywka, dodac lyzke soku jablkowego i plaska lyzeczke maselka.
Ja bym jeszcze wyskrobała miąższ z nasionami (środek) w tej cukinii - bo są bardzo gorzkie. Skóre zdejmuje z tych samych powodów i takich, ze na skórce teraz jest więcej chemikalii, niż korzystnych składników.

A co do przepisu z cukinią, to moja Marysia je ją samą. Mniejsze ryzyko, że coś spapram. Oczywiście cukinia jest wtedy tylko dodatkiem- przekąską np do obiadku ze słoiczka.
 
Ostatnia edycja:
Ja bym jeszcze wyskrobała miąższ z nasionami (środek) w tej cukinii - bo są bardzo gorzkie. Skóre zdejmuje z tych samych powodów i takich, ze na skórce teraz jest więcej chemikalii, niż korzystnych składników.

A co do przepisu z cukinią, to moja Marysia je ją samą. Mniejsze ryzyko, że coś spapram. Oczywiście cukinia jest wtedy tylko dodatkiem- przekąską np do obiadku ze słoiczka.

U nas sa chyba inne te cukinie:) Prawie nie widac pestek (jak wybierzesz taka cienka). No i nie ma gorzkiego posmaku. No i akurat moja mala samej cukinii nie lubi.
 
reklama
Do góry