reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy dla naszych pociech.

Macie jakies pomysly na makaron ze szpinakiem dla dziecka? Bo tak sobie dzis wymyslilam, a moja mala uwielbia szpinak. Moze ktoras robila jakis sosik? Co dodac do tego szpinaku?
 
reklama
my dzis wlasnie po zupce szpinakowej jestesmy, bardzo sie cieszę ze Olis lubi szpinak. Ostatnio zrobilam ze smietaną, tymiankiem i bazylią i mialam inny smak dzis z kurczakiem i pepti na koncu dodalam do papki, Olis zjadł bardzo duzo.
Pianistka moze podsmaż na czosnku jeżeli mozecie, dodaj szpinak plus smietankę albo do tego wszystkiego sos beszamelowy i na makaron, tak jak dla dorosłych. Jak nie wiesz jak sie robi sos beszamelowy to daj znaka. ja robie danie takie dla nas, plus wedzony smazony boczek, teraz mam malego na kolanach ale jak bedziesz chciala jasniej potem napisze
 
Tak na ok 1,5 litra wody (tak jak na zupę, włoszczyzna, ziele ang, liść laurowy) wrzuciłam małe pulpeciki z cielęciny (zmieliłam mięso i wyszło mi ich z 20). Pulpeciki tylko lekko przyprawiłam pieprzem, nie dodawałam jajka ani bułki bo fajnie się lepiły same z siebie. Jak już trochę się pogotowały, wrzuciłam brokuły i znowu trochę się pogotowały, pod koniec dorzuciłam makaron świderki, dość sporo i wyszło super smakowite danie :tak: można też mniej makaronu, jak pisała Iza, i wychodzi zupa ;-)


A ze szpinakiem nie przesadzajcie za bardzo;-)
 
Bo to szczawian, tak jak szczaw, rabarbar, dużo szczawianu jest w botwince. Wypłukuje wapń, jest przeciwwskazany przy schorzeniach nerek, wątroby, u osób starszych i coś tam jeszcze, teraz nie pamiętam. ALE to wszystko w nadmiarze. Więc od czasu do czasu można jeść i fajnie jak inny posiłek tego dnia jest bogaty w wapń.
 
chyba to zależy czy występuje ryzyko alergii. Nasze alergiki jeszcze nie próbowały. ALergolog mówiła, ze po 3 r.ż ale ja smrodu szpinaku nie znoszę więc jeszcze jakis czas Kubie daruję

Kiedyś panował taki mit, ze dzieci musza jeść mnóstwo szpinaku by być zdrowe. A wziął się z tego, ze ministerstwo zdrowia pomyliło się w publikacji zawartości zelaza o 2 miejsca po przecinku!
 
szpinak smietana do tego albo serek wiejski, odrobina soli i czosnek i gotowe:) igi to uwielbia i jeszcze podjada z mojego talerza;)
 
reklama
ja się chyba nie przemogę, sama szpinaku nie cierpię i nie spróbuję szykując dla Ali.
no chyba, ze macie jakiś przepis na zapiekankę makaronową ze szpinakiem - kiedyś jadłam u koleżanki i była pyszna, szpinak miał zupełnie inny smak niż znam...


Ale pulpety z cielęciny z brokułami chyba jutro machnę :)
 
Do góry