reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy dla naszych pociech.

a ja nie machnę :(((, bo w mojej mieścinie nigdzie nie spotkałam się z cielęciną i aż się dziwię, ze wy tak wszystkie kupujecie. Muszę się bardziej w centrum rozejrzeć. Z reszta u mnie nawet o wołowe cięzko a jak juz jest to "nieokreślone" widać, ze wolowe, bo ciemno czerwone ale z jakiej części to nawet w sklepie nie wiedzą.
 
reklama
ja kiedys poszłam do sklepu po mięso i sobie o cielęcinie przypomniałam. Pytam sie kobiety czy mają jakieś extra mięsko np cielęcine to ona na mnie gały wywaliła jak na świra i mówi "przeciez to takie drogie mięso!!!!" [tak jakbym była debilem i nie wiedziala ile kosztuje] i mówi dalej " tutaj mamy np schab....." i tam mi wymienia. To ja jej powiedzialam ze tyle to ja widze i podziękowałam.
 
U mnie chyba tez cięlęciny nie mają, ale zamawialam kiedys w mięsnym i mi baba przywiozła 1,5 kg..no nic musialam wziąć, kupę pieniedzy zaplaciłam, ja nie wiedzialam ze taka droga wczesniej, Olis byl wtedy malutki i ja to ugotowałam, zblenderowalam, powkladalam w pojemniczki do lodów i mialam kosteczki do zupki. Potem Olis zrobił bunt zywieniowy i kosteczek mi zostało bardzo duzo - rozmrazam i daję je siersciuchowi :) bo boję sie ze moze za dlugo polezały. Teraz kupujemy gulaszowe z indyka, albo na kurczaku cos robię, ale OLis to niejadek i on tego mało zje, tyle co do zupki zblenderowanej mu wrzucę, a wczesniej na tym zupkę ugotuję.
Szpinak moj Oli bardzo lubi, o ile mozemy w jego przypadku mowic bardzo :) lubi zielone zupki brokulową tez. Bylyby one o wiele lepsze gdybym mogla smietanki dac, wczesniej dawalam troszkę ale u nas te poliki takie marne sie zrobily i te plamki suche strupki na ciałku ze teraz nic z nabialu nie daję.
Kira a wy smietanowo juz? Jaaaak ja zazdroszczę!!!
Tak na marginesie nie wiem skad taka szpinakowa ohyda sie u ludzi wzięla, mi jako malej dziewczynce tego nikt nie wciskał a w domu mama tego nie robila wiec ja nie mam takich doswiadczen, a odkąd zjadłam w restaruracji Kredens w Jastrzębiej Górze a potem w Kredensie w W-wie makaraon ze szpinakiem itd kocham go i w domku bardzo lubimy to jesc. Robię makaron z szybką/bekonem/boczkiem ze szpinakiem i beszamelem pyszne! Teciowa robi nalesniczki ze szpinakiem, pierożki itd ja go bardzo lubię tylko musi byc koniecznie z masełkiem, czosnkiem mozna smietankę dodać bo inaczej to zielona trawa jest bez smaku.
 
Co do tej ceny to u nas koło 40 zł kg cielęciny, a łopatka taniej - tyle że na łopatce się naciełam niesamowicie, same ścięgna. Drogo ale dla samych dziewczyn,a właściwie Joasi starczy na długo i nie żal mi ;) dla nas danie wyszłoby baaaardzo drogo biorąc pod uwagę apetyt A....


A Kiragold synek tez miał skazę czy coś ? Nie wiedziałam?
 
w almie cielecina od wyboru do kolru. Ceny zaczynaja sie od 23 zł (mostek cielecy- wygladał nieciekawie;taki tłuszcz i sciegna) do 42 za inne czesci. Ale tez nie zawsze jest
 
Koło mnie jest na szczęście rewelacyjnie zaopatrzony leklerk :)
Jest cielęcina, jest nawet królik. Z cielęciny przeważnie tylko łopatka, ale calkiem niezła - zrobiłam dziś te klopsy z brokułami i makaronem - rzeczywiście bardzo smaczne i łatwo sie robi :)
Alutka znowu alarmu narobiła jak lepiłam kulki przez parę minut, ale udałam że nie słyszę. Zmeczyła się awanturą i zasnęła potem na 1,5 godziny :)
A z obiadku wyjadła brokuły, marchewki i kluski - cielecinkę olała :)))))))))
 
reklama
Do góry