reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy kulinarne czerwcówek

ramari

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Listopad 2009
Postów
1 523
Miasto
dolnośląskie
Dziewczyny widzę, że dużo z Was dzieli się przepisami. W związku z tym postanowiłam założyć nowy wątek, tak abyśmy miały wszystkie przepisy w jednym miejscu. Myślę, że naczelną naszego nowego wątku będzie Luisiana, a ja pierwszą korzystającą z przepisów bo z gotowania to ze mnie noga :-D
SMACZNEGO!!!
 
reklama
SZYBKA SAŁATKA

1 puszka kukurydzy
1 puszka fasoli czerwonej
1 puszka ananasa (ja kupuje pokrojony w kostkę)
1 słoik selera marynowanego
3 jajka ugotowane na twardo pokrojone w grubą kostkę
3-4 łyżki majonezu (ja mieszam z jogurtem naturalnym, jest mniej kaloryczny) żeby wszystko się "skleiło"

niektórzy dodają gotowaną pierś z kurczaka pokrojona w kostkę, mi wystarcza wersja z jajkiem :)

Całość wymieszać i gotowe do spożycia ;)

JAJKA FASZEROWANE Z SOSEM TATARSKIM

6 jajek na twardo
6-7 dużych pieczarek
1 cebula
1-2 łyżki bułki tartej
1 łyżka majonezu
sól, pieprz
łyżka oleju (ja używam z pestek winogron)

jajka ugotowane przekroić na połówki wzdłuż, wyjąć żółtka. Pieczarki zetrzeć na tarce, cebulę pokroić w kostkę, razem usmażyć na łyżce oleju, dodać tę "masę" do żółtek, połączyć z majonezem, solą i pieprzem, zmiksować. Jeśli masa jest za rzadka dodaje bułkę tartą. Nakładać kopczyki papki pieczarkowo-żółtkowej na połówki jajek.

SOS TATARSKI
3 ogórki kiszone
4-5 pieczarek konserwowych
pół cebuli
szklanka majonezu rozrobionego z jogurtem (pół na pół)

Wszystkie składniki pokroić w kostkę, zmieszać z sosem majonezowo - jogurtowym przyprawić do smaku :) (jak nie mam pod ręką marynowanych pieczarek używam samych ogórków kiszonych)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
SAŁATKA

- puszka czerwonej fasoli
-ananas
-ser żółty starty na grubych oczkach
-cienko pokrojony por
+majo i przyprawy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Pamietajcie ! nie miesza się ogórka zielonego z pomidorem ! a dlaczego ? .. obojętnie czy jemy surówke z ogórkiem i pomidorem, czy też dajemy na kanapke. taka kombinacja jest niestrawienna ! :) więc radze unikać ;P

SURÓWKA Z KAPUSTY PEKIŃSKIEJ

Kapusta pekińska
pomidory (300g)
majonez (200g)
szczypior

Pokroić, wymieszać :-)

PAPRYKA NADZIEWANA.. na 3 porcje

papryka 500g
marchew 100g
pietruszka
cebula 100g
koncetrat pomidorowy
olej, sół, pieprz , cukier,
nać pietruszki.

Papryke umyć. wyciąć ostrym nożem końcówke i oczyscic z nasion.
Nadzienie: wszystkie warzywa pokroić w kosteczke i posmażyć na oleju. Do podsmażonych warzyw dodać koncentrat pomidorowy, przprawy i krótko poddusić. napełnić nimi papryke . dać do brytffany podlać wywarem z duszenia warzyw.. dusić pod przykryciem do miękkości.

Smacznego :-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
KROKIETY Z SEREM ŻÓŁTYM I PIECZARKAMI

naleśniki: mleko, woda gazowana, mąka, jajko, sól, olej (nigdy nie pamiętam proporcji bo robię na oko) olej dodaję do ciasta i na patelnię już nie wlewam.

Zostawiamy trochę ciasta do posmarowania zawiniętych krokietów.

nadzienie:

1/2 kg pieczarek
30 dkg sera żółtego
2 cebule
sól, pieprz

ser zetrzeć na tarce z grubymi oczkami, podobnie pieczarki. Cebulę pokroić w kostkę. Przesmażyć cebulkę z pieczarkami, dodać do startego sera, przyprawić solą i pieprzem. Zawijać w naleśniki, posmarować pozostałym ciastem, obtoczyć w bułce tartej i usmażyć :)

DOMOWY ŻUREK NA ZAKWASIE


Do słoja wrzucamy 4 łyżki mąki żytniej (najlepiej razowej) 0,5 l letniej wody i 2-3 ząbki czosnku przekrojone na 2-3 części. Kisimy taki żurek minimum tydzień a im dłużej tym lepiej.


biała kiełbasa 2-3 szt.
3 jajka gotowane na twardo
ziemniaki
cebula
chrzan tarty, sól pieprz, ziele angielskie, liście laurowe

Jak już jest gotowy kupujemy białą kiełbaskę i gotujemy z pokrojonymi w grubą kostkę ziemniakami. Dodajemy liść laurowy, pokrojona w paski cebulkę, 3 kulki ziela angielskiego, solidną łyżkę chrzanu tartego, doprawiam solą i pieprzem. Jak się ziemniaki zaczynają dogotowywać wyjmuje kiełbaskę i kroję w talarki i dodaje z powrotem do zupy, wlewam zakwaszony żurek i jeszcze raz zagotowuję. W osobnym garnku gotuje jajka na twardo. Kroję w ćwiartki na talerze, nalewam gotowy żur :) smacznego
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
RACUCHY

Składniki:


  • 2 jajka
  • sól
  • 250 ml kefiru
  • 280 ml śmietany 30%
  • pół łyżeczki proszku do pieczenia
  • mąka pszenna* (wyjaśnienie ile dodać - niżej)
  • 3 jabłka
Przygotowanie:


Do miski rozbić 2 jajka, posolić. Ubić trzepaczką (nie mikserem). Dodać kefir i śmietanę, ponownie ubić (zamieszać, rozmieszać). Dodać proszek do pieczenia i mąkę. *Tu wyjaśnienie ilości: mąkę trzeba dodawac porcjami (np. łyżkami), aż do uzyskania ciasta bez grudek, z pęcherzykami powietrza i o konsystencji lejącej gęstej śmietany. Ja dodawałam po 1 łyżce, wyszło mi jakieś 9 - 10. Gdyby ciasto po dodaniu mąki było za gęste, trzeba dodać jeszcze trochę kefiru i zimnej wody. Kiedy będzie miało odpowiednią gęstość, jabłka obrać, powykrajać gniazda nasienne, pociąć na krążki, cząstki lub płatki i wrzucić do ciasta, żeby nim oblazły. Smażyć porcje na rozgrzanym oleju na złoto. Posypać cukrem pudrem.

Wiem, wiem, powiecie, ze śmietana 30% tucząca, ale za to w tym przepisie nie ma cukru (ja tam nawet na koniec nie posypuję cukrem pudrem). No i są po prostu pyszne!!


 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
BARSZCZ

przepis mojej babci ;-)

wywar z kości 2l
buraki 1kg
cebula 150g
kwas buraczany 300ml (do kupienia w kazdym sklepie w buteleczce nazywany również koncentratem buraczanym )
cukier 10g
czosnek (1 lub 2 ząbki)
ziele angielskie,liście laurowe,pieprz ziarnisy, sól

bukarki i cebule pokroić w plastry. dodać do wywaru z kości razem z liściem laurowym, pieprzem ziarnistym,czosnkiem i zielem angielskim.
gotować jakieś 10 minut.
odcedzić uzyskany wywar (żeby nam te warzywa nie latały, bo po co? ;-) )
wywar z buraków połączyć z z kwasem buraczanym.
doprawic solą i cukrem.

USZKA Z GRZYBAMI

ciasto:
mąka 200g
woda 80ml
zółtko

nadzienie:
grzyby suszone 50g
cebula 25g
smalec 25g
jaja 1/2 sztuki (moze poprostu małe zwykłe jajko )
bułka tarata
sół, pieprz.

Wyrobić ciasto (dobrze wyrobione ciasto po przerrojeniu bedzie miał dziurki, tu rózwnież proponuje przesiać mąke przez sitko )
nadzienie:
grzyby ugotować w małej ilości wody.cebule porkoić i zrumienic na smalcu. przestudzone grzyby zmielić z cebulą przez maszynke, dodać jajko,bułke tartą,pieprz, sól.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
NALEŚNIKI

przepis agabre naleśniki: mleko, woda gazowana, mąka, jajko, sól, olej (nigdy nie pamiętam proporcji bo robię na oko) olej dodaję do ciasta i na patelnię już nie wlewam.

co do proporcji to 1:1 litr mleka litra wody kg mąki tylko ze tego wyjdzie dużo jakieś 40-50 naleśników :)


więc proponuje pól litra mleka, pól litra wody, i poł kilo mąki .. choc to chyba obiad na dwa dnie heh :)

zrobione ciasto warto odstawić tak na 30min żeby sobie odpoczeło a będzie lepsze :-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
PASZTECIKI
a skoro o świętach mowa, to może przepis na paszteciki kogoś zainteresuje ;)

farsz do pasztecików:

1/2 kg kapusty kiszonej
1/2 kg pieczarek
2-3 cebule
1 jajko surowe
sól, pieprz

kapustę ugotować, odcedzić (a nawet odcisnąć) pieczarki zetrzeć na tarce o grubych oczkach, cebulę pokroić w kostkę, i z pieczarkami przesmażyć na patelni na łyżce oleju. Dodać kapustę, zmiksować. Doprawić solą, pieprzem, wbić jajko, żeby masa się skleiła.

Farsze można robić z różnych składników: mięsa mielonego, grzybów leśnych, warzyw gotowanych i sera żółtego. Wszystko wedle uznania i gustu :D


zaczyn drożdżowy:
5 dkg drożdży, szklanka ciepłego mleka, łyżka mąki, łyżka cukru. Wszystko wymieszać, odstawić do wyrośnięcia.

Dodać 2 jajka, 3 łyżki oleju, i mąkę (ja dodaje po 1 szklance aż ciasto nabierze odpowiedniej konsystencji. Musi być lekko ciągnące, im więcej mąki, tym twardsze paszteciki. Ostatnio dodałam około 2 szklanek mąki i było ok.

Ciasto wygnieść, podsypać stolnicę mąką, rozwałkować na paski o szerokości około 10 cm. na środku paska wzdłuż nałożyć farsz, zawinąć, skleić brzegi i kroić w 4-5 centymetrowe paszteciki. Ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia, piec na złoty kolor w temp około 160 stopni (ja włączam termoobieg)

na ciepło są wspaniałe, ale na zimno tez smakują. Można je mrozić i odgrzewać w mikrofalówce.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
SAŁATKA Z TUŃCZYKIEM

- puszka tuńczyka
- woreczek ryżu
- puszka kukurydzy
- ogórki konserwowe (wedle uznania,ale ja zwykle daję 3-4)
- jajka
- majonez
-sól, pieprz

Tuńczyka odcisnąć z oleju lub sosu własnego, ogórki pokroić w kosteczkę, ryż ugotować, wszystko razem wymieszać, przyprawić do smaku.

Smacznego :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry