reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy kulinarne czerwcówek

reklama
BAKŁAŻANY W POMIDORACH

przepis z głowy, wszystkie składniki na oko :)
1 bakłażan
kilka pomidorów (objetosciowo podobnie do bakłażana)
koncentrat pomidorowy, albo sos pomidorowy
zioła
ser żółty

bakłażana myjemy, okrawamy końcówki i kroimy na plasterki grubości ok 0,5cm (nie za grube). Plasterki porządnie solimy z dwóch stron i zostawiamy na durszlaku (talerzu) na ok godzinę. Bakłażany są gorzkie, sól wyciąga z nich gorzki sok, który powinien z nich wypłynąć.
Blaszkę smarujemy oliwą i kładziemy plasterki bakłażana. Na to pokrojone w plastry pomidory.
Robimy sosik: pół słoiczka koncentratu mieszamy z ulubionymi przyprawami - ja daję oregano, tymianek i czosnek + sól i pieprz. Tym smarujemy pomidory, fajnie jak sosu jest wiecej niż mniej. Na górę można zetrzeć odrobinę żóltego sera, polecam parmezan.
Wstawiam do piekarnika na ok 30-40 minut na 180C, trzeba sprawdzic czy bakłażany są już miekkiei zaczynają się leciutko rozpadać.
To taka przekąska, raczej nie na obiad ale super do kolacji. Uwielbiam!
 
pasta do chleba z bakłażanów


2-3 bakłażany
1 mała cebula
majonez
sól
pieprz

Piec bakłażany ok. 1,5h w 180 st. Po wyjęciu ściągnąć skórę, posiekać bakłażana drobno i odsączyć na sitku. Cebulę posiekać, posolić i zostawić aż zmięknie. Wymieszać wszystko z majonezem. Doprawić solą i pieprzem. Pyyycha
 
Deser wg Larvuni zmodyfikowany przez Aestimę

Trasia, robię budyń czyli gotuję mleko - ilość na oko, w kubeczku mieszam trochę zminego mleka z łychą mąki ziemniaczanej i to do gotującego się mleka wlewam i mieszkam, a wcześniej do mleka wrzucam łychę cukru i łyżeczkę masła. I na koniec łychę kaszy mannej jak chcę mieć deser z jej dodatkiem. tym zalewam owoce ( dziś np porzeczki i maliny i na wierzch też owoce i biszkopty, można kakaem posypać.]

Miesiowi robię bez cukru i na mm.
 
moon ogromniaste dzięki za linka do polędwiczek!!!:-) zrobiłam z ziemniaczkami z piekarnika (gotowe by Biedronka:-p) nawet dzieciakom smakowało a one wychowane na kuchni francuskiej, więc zapunktowałam u nich;-) na deser wspomniane wcześniej Tiramisu Brownies (zajebiaszcze, polecam:tak:) i muffinki zrobione specjalnie z myślą o dzieciach, bo bez cukru Muffiny mocno owocowe
 
Najszybsze ciasto świata;-) czyli biszkopt z jabłkami/śliwkami bez tłuszczu

6 jajek
3/4 szkl. cukru
2 szkl. mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 cukier wanil.
3/4 szkl. letniej wody
owoce(ja skroiłam na kawałki 6 średnich papierówek)

Nagrzać piekarnik do 180st. Oddzielić białka od żółtek. Do białek dodać szczyptę soli i ubić na sztywną pianę. Żółtka utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym. Dodać do nich proszek do pieczenia. Później na zmianę dodawać wodę i mąkę(cały czas miksując). Na koniec dodać łyżką pianę i wymieszać delikatnie(też łyżką). Blachę wyłożyć papierem do pieczenia. Wylać połowę ciasta i zapiec 5 min w piekarniku. Wyciągnąć, wyłożyć owoce, wylać drugą połowę ciasta i wstawić do piekarnika. Piec ok.20-25 min(biszkopt nie może się mocno zarumienić, bo będzie suchy). Sprawdzić wykałaczką czy ciasto się upiekło.
Pyszny jest też biszkopt z węgierkami(śliwki trzeba przekroić na pół)
Nie otwierajcie piekarnika w trakcie pieczenia, bo biszkopt opadnie

 
Ostatnia edycja:
reklama
mrsmoon for You :biggrin2:

Rafaello
2 szklanki mleka + 1 szklanka cukru zagotowac
1 szklanke mleka + 3 łyżki mąki pszennej + 3 łyzki mąki ziemniaczanej + 1 cukier waniliowy wszystko to wymieszac i dodac do tego mleka i cukru wczesniej ugotowanego zeby powstał "budyń"

1,5 kostki masła utrzec i dodac powstały wystudzony budyń, wymieszac i dodac 2 paczki wiórek kokosowych.
3 duze paczki krakersów układac na blaszce na przemian z kremem (trzy warstwy krakersów żeby wyszły, na wierzch krem)
posypac wiórkami i schłodzic
smacznego :-)

jeszcze wu znalazłam przepis ale nie wczytywałam sie w szczegóły
Rafaello
 
Do góry