reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy kulinarne - dotyczy dzieci ze skazą

ANIK78

Marzec 2006 i Luty 2009
Dołączył(a)
20 Lipiec 2005
Postów
1 817
Miasto
Grodzisk Mazowiecki
Dziewczyny, ponieważ co chwila szukam przepisów na naszym marcowym forum i co chwila tracę na to dużo czasu, postanowiłam założyć dla nas wątek w którym będą przepisy na jedzonko dla mamuś, które mają dzieci ze skazą. Podawajcie proszę przepisy, bo chociaż w ten sposób będziemy mogły urozmaicać naszą dietę. :laugh:
 
reklama
SZARLOTKA SYPANA

Składniki:
- szklanka mąki,
- szklanka kaszy manny,
- szklanka cukru,
- 25 dag margaryny bezmlecznej
- 1,5kg jabłek,
- 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia,
- cukier wanilinowy winiary.

Wykonanie:
Wymieszaj mąkę, kaszę, cukier i cukier wanilinowy, proszek do pieczenia. Jabłka zetrzyj na tarce do jarzyn. Dno i boki tortownicy wysmaruj grubo tłuszczem i posyp kaszą. Podziel wymieszane produkty na 3 części, pierwszą część wysyp równomiernie na blachę, przykryj połową jabłek, ponownie wysyp sypkie produkty i znowu na to jabłka, znowu sypkie produkty i na koniec przykryj wszystko kostką margaryny. Szarlotkę wstaw do piekarnika nagrzanego do 180°C mniej więcej na 50 minut. Wyjmij ją, gdy wierzch jest zrumieniony, a boki odstają od formy.
 
Moze nie do konca przepis, ale ostatnio moja pediatra podsunela pomysl, zeby diete stopniowo uzupelniac o produkty dla dzieci alergikow, kaszki, kleiki.
Ostatnio w ramach szybkiego 2 sniadania jadam kleik ryzowy na wodzie (mozna bebilon pepti) z musem jablkowym.
 
CIASTECZKA OWSIANE - zmodyfikowany przepis :)

1/2 kg płatków owsianych
1,5 margaryny zwykłej
3/4 szkl. mąki
3/4 szkl. cukru
2-3 jajka przepiórcze
zapach śmietanowy

Wszystkie składniki wrzucamy do miski, wygniatamy. Robimy cieniutkie placuszki i układamy je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Pieczemy do uzyskania złocistego koloru, około 20 minut w temperaturze 180 stopni.

Z podanych proporcji wychodzi około 25-30 ciasteczek.
 
RYŻOWE CIASTECZKA

składniki:
- paczka kleiku ryżowego (200g)
- 1 szkl cukru pudru - mozna mniej,
- cukier waniliowy
- łyżeczka proszku do pieczenia,
- kostka margaryny
- 3 jaja kurze

Kleik wysypujemy na stolnicę razem z cukrem pudrem, cukrem waniliowym i proszkiem do
pieczenia, dodajemy margaryne i siekamy nożem na drobne kawałeczki, potem robimy dziurkę na
jaja i zagniatamy ciasto. Następnie odrywamy małe porcje i robimy kulki a na środku palcem
dziurkę na ewentualny dżem, który kładziemy w dziurkę po upieczeniu. Piieczemy około 25-30 minut w temp 180 stopni.
 
zaciekawil mnie przepis na ciasteczka owsiane anik-a one wychodza takie dosc chrupiace czy tak sie kleja
 
sylwia532 pisze:
zaciekawil mnie przepis na ciasteczka owsiane anik-a one wychodza takie dosc chrupiace czy tak sie kleja

Sylwia, zależy od piekarnika, bo robiłam w elektrycznym i w gazowym i muszę przyznać, że z elektrycznego są dużo lepsze, bo bardziej chrupiące. Ale ogólnie są chrupiące :) i dobre.

Dzisiaj upiekłam drugi raz szarlotkę sypaną - pycha! Dałam jednak 2 kg jabłek i masy sypkiej o 1/3 więcej niż w oryginalnym przepisie, wyszła mi cała blacha 25 na 30cm. :)
 
sylwia532 pisze:
zaciekawil mnie przepis na ciasteczka owsiane anik-a one wychodza takie dosc chrupiace czy tak sie kleja

Widzę, że nie tylko ja podpatruję i używam Waszych przepisów :)

Ostatnio co dwa dni piekłam takie ciasto z jabłkami, na które kiedyś któraś z Was zostawiła przepis (6 jabłek, szklanka cukru, 2 szklanki, mąki, 6 łyżek oleju i łyżeczka sody oczyszczonej) - faktycznie chwilka roboty i tylko jedno naczynie brudne :) Troszkę go zmodyfikowałam -bo dodałam ostatnio cynamon :)
 
reklama
Anian, ja zawsze muszę się ścigać w jego zjedzeniu z mężem, bo jak nie upilnuję blachy to pół ciasta nie ma po 10 minutach ;D ;D ;D
 
Do góry