reklama

Przepisy kulinarne kwietniówek

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2009' rozpoczęty przez didi, 2 Wrzesień 2008.

1. didi

didi Fanka BB :)

Tak jak w tytule..tu zamieszczamy same przepisy bez zbednych komentarzy aby było łatwiej nam je zawsze odszukać ..możemy np. przy dodaniu przepisu na samym dole dodac..ze przepis tej i tej .mniaamm palce lizać:-D

2. Niktosiaaa

Niktosiaaa Gość

Placki po cygańsku Placki ziemniaczane na ostro, z gęstnym sosem mięsno-paprykowym.

SKŁADNIKI

• 5 dużych ziemniaków
    • 30 dag mięsa mielonego
    • 2 cebule
    • 1 czerwona papryka
    • 1 zielona papryka
    • 3 pomidory
    • 2 ząbki czosnku
    • koncentrat pomidorowy
    • 1 jajko
    • pół szklanki mąki
    • papryka ostra
    • sól, pieprz, oregano

SPOSÓB PRZYRZĄDZANIA
    Ziemniaki zetrzeć, dodać jajko i mąkę, wymieszać całość. Na patelnię wrzucić mięso, smażyć, aż zbrązowieje, dodać poszatkowaną cebulę, popieprzyć, posolić, posypać papryką. Na patelnię nalać odrobinę wody i wrzucić pokrojoną paprykę czerwoną i zieloną. Kiedy zacznie mięknąć, dorzucić pokrojone w kostkę pomidory. Posypać bazylią, dosolić i dopieprzyć do smaku. Na usmażone placki nakładać gęsty sos z patelni. Danie super, naprawdę polecam :)

3. reklama
  4. Niktosiaaa

Niktosiaaa Gość

Tortilla z kurczakiem
    5Skomentuj

Składniki

pół filetu z piersi kurczaka (60g)
    liść sałaty (10g)
    3 plasterki pomidora (21g)
    średni ogórek (100g)
    2 łyżki jogurtu naturalnego (30g)
    ząbek czosnku (7g)
    łyżeczka oleju słonecznikowego (5ml)
    pół łyżeczki masła (3g)
    2 łyżki mąki kukurydzianej (20g)
    1,5 łyżeczki mąki pszennej (10g)
    szczypta soli
    woda

Sposób przygotowania

Do wykonania przepisu potrzebne będą też przyprawy i zioła, np. papryka w proszku, bazylia, tymianek lub mieszanka przypraw do gyrosa.

Ciasto:
    Obie mąki przesiać przez sitko.Dodać masło i wymieszać. Powoli dodawać wodę w takiej ilości by ciasto nie było zbyt luźne. Sporządzone ciasto przykryć ściereczką i odstawić na kilka chwil. Następnie cisto rozwałkować formując okrągły placek. Placek przekładamy do cieniutko posmarowaną olejem blachę i wstawiamy do rozgrzanego do 200st. C piekarnika. Można też delikatnie posmarować go tłuszczem z wierzchu.

Mięso:
    Filety dokładnie umyć i osuszyć. Wykroić tłuste części. Pokroić w poprzek na paski. Pół łyżeczki oleju wymieszać z mieszanką ziół i przypraw. Przełożyć do niej mięso. Całość odstawić na kilka chwil aby mięso przeszło aromatem ziół. Rozgrzać patelnię i przerzycić na nią mięso. Nie dodawać już tłuszczu. Delikatnie obsmażyć kawałki mięsa po czy przykryć patelnię pokrywką i dusić mięso aż do uzyskania pożądanej miękkości.

Sos:
    2/3 ogórka zetrzeć na tarce i odsączyć z soku. Czosnek przecisnąć przez praskę. Ogórka i czosnek połączyć z jogurtem naturalnym.

Tortillę posmarować z jednej strony łyżką sosu czosnkowego. Po środku ułożyć porwany listek sałaty, na nim mięso, pomidora i ogórka. Całość polać resztą sosu. Placek zawinąć i smarując lekko brzegi wodą skleić.

5. Ma_Dunia

Ma_Dunia Moderator

Dla wszystkich, którzy lubią słodkości... :-D

Ciasteczka rodzynkowo-owsiane
    Składniki:
    4 miarki płatków owsianych
    1 i ¼ łyżki stołowej cynymonu
    ¾ miarki beztłuszczowego mleka w proszku
    ¾ miarki masła lub margaryny o pokojowej temperaturze
    1 jajko
    2 białka jaj
    1 miarka skoncentrowanego soku jabłkowego (gęsty syrop bez dodatku cukru)
    1 miarka posiakanych rodzynek
    ½ miarki całych rodzynek
    ½ miarki migdałów w płatkach
    Sposób przygotowania:
    W średniej wielkości misce wymieszaj suche składniki. W dużej misce ubij razem masło, całe jajko, same białka oraz skoncentrowany sok, po czym dodaj do niego suche składniki I rozprowadź je równomiernie. Wsyp rodzynki i migdały. Na nie posmarowaną blache do pieczenia ciastek nałóż masę pełnymi łyżeczkami i trzymaj w piekarniku (wcześniej rozgrzanym do temp. 160 st.C) około 10-2 minut. Następnie schładzaj przez chwilę na blasze a potem przenieś na metalową kratkę, aby całkowicie wystygły.

Przepis jest z książki “Dieta przyszłej matki“, a tam nie do końca jest wyjaśnione czy 1 miarka to amerykański pint czy cup. :wściekła/y: Ja przyjęłam że cup czyli po naszemu 1 szklanka (250ml). Przepis lekko zmodyfikowany przeze mnie, uwielbiam migdały więc je dodałam. :-)

6. Niktosiaaa

Niktosiaaa Gość

NALEŚNIKI ZE SZPINAKIEM

Nadzienie:
    - na patelni podsmażamy cebulkę pokrojoną w kostkę+ 3 ząbki czosnku
    - następnie wrzucamy odmrożony, odsączony szpinak ( ja kupuje Horteksu)
    - wciskamy sok z 1/ 2 cytryny
    - dodajemy ser Feta i mieszamy do uzyskania jednolitej masy.
    Przekładamy naleśniki i wcinamy. SMACZNEGO

7. alka303

alka303 Gość

Ten przepis znalazłam na forum babyboom własnie zrobiłam tą zupkę zamiast ogórkowej bo składniki wszystkie miałam- potwierdzam pyszne! kopiuje przepis:

Zupa meksykanska:

0.5 kg miesa mielonego
    puszka fasoli bialej
    puszka fasoli czerwonej
    2 sloiczki "sosu meksykanskiego" lowicz

Mieso przyprawic podobnie jak na kotelty mielone ( tylko ostrzej . mniej bulki wiecej jajka). Rozbic male (2cm) klopsiki i gotowac w rosole z kostek.
    Przelozyc do wiekszego garczka , dolac tego rosolu, fasolke i sosy

8. ~*SaaRaa*~

~*SaaRaa*~ Fanka BB :)

dziewczyny macie moze jakis dobry przepis na zupe warzywną ???
    Nie jadłam zup chyba z 4 lata i stwierdziłam,ze najwyzsza pora zaczac gotowac zupy :) Tym bardziej,ze warzywne sa zdrowe :)
    Jesli ktoras ma jakis smaczny, sprawdzony przepis, to bardzo prosze o niego :) Z góry dziekuje :D:D:D

9. ~*SaaRaa*~

~*SaaRaa*~ Fanka BB :)

dziewczyny macie moze jakis dobry przepis na zupe warzywną ???
    Nie jadłam zup chyba z 4 lata i stwierdziłam,ze najwyzsza pora zaczac gotowac zupy :) Tym bardziej,ze warzywne sa zdrowe :)
    Jesli ktoras ma jakis smaczny, sprawdzony przepis, to bardzo prosze o niego :) Z góry dziekuje :D:D:D

10. reklama
  11. Sofik

Sofik Wiara Czyni Cuda

Piersi w płatkach kukurydzianych

4 pojedyncze piersi
    curry
    przyprawa gyros
    platki kukurydziane nestle
    majonez winiary

pokroic piersi na kawalki ok. 2x2 cm
    obtoczyc w majonezie winiary (ok 5 lyzek)
    przyprawic mieso magi, pieprzem, przyprawa gyros
    i dodac cala przyprawe curry
    postawic na 2 h do lodowki
    nastepnie obtoczyc w platkach i polozyc na folii aluminiowej
    do rozgrzanego piekarnika 220C
    piec ok 10-15 min

sos do polania gotowych piersi
    3 lyzki majonezu winiary
    3 lyzki jogurtu balkanskiego
    3 lyzki sosu sojowego
    3 zabki czosnku
    szczypta papryki slodkiej i pieprzu

POLECAM

12. stysiapysia

stysiapysia Fanka BB :)

ja polecam ...makaron tagiatelle z serem topionym i brokułami

dwa ząbki czosnku na patelnię na oliwke z oliwek ( lub oleju)
    do tego brokuły wcześniej ugotowane
    poddusić
    zalać śmietanka 18 procentową ( najlepiej Łaciata do sosów i zup)
    do tego serek topiony ( nawet dwa)
    doprawic wegetą
    i na samym końcu wrzucić makaron tagiatelle lub pene

życzę smacznego , dla mnie pychotka :)

Poleć forum