reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy kulinarne kwietniówek

adusiu - mam ci małą podpowiedź: jak pieczesz ciasto (najczęściej biszkopt) w tortownicy, to nie smaruj boków, tylko dół (ja kładę na spód papier do pieczenia), wtedy będzie fany - równy.
Udanych wypieków!!!
oooooo! nie wiedziałam
szwedka mam pytanie - tylko błagam nie śmiej się;-) - jak tę masę serową ucierasz?? taką drewnianą kulką w misce???
bo baaaaaardzo chcę ten Twój sernik zrobić, zwłaszcza, że adusi wyszedł!
 
reklama
oooooo! nie wiedziałam
szwedka mam pytanie - tylko błagam nie śmiej się;-) - jak tę masę serową ucierasz?? taką drewnianą kulką w misce???
bo baaaaaardzo chcę ten Twój sernik zrobić, zwłaszcza, że adusi wyszedł!
Ja ten sernik robiłam już kiedyś...i zaginął mi w akcji przepis ale dla mnie fenomenalne jest połączenie czekoladowego,malo słodkiego ciasta z serem....tylko muszę wybadac piekarnik jak długo piec ciasto i w którm miejscu....bo mam gazowy i tak super dokładnie nie da się temperatury ustawić......
 
Ja ten sernik robiłam już kiedyś...i zaginął mi w akcji przepis ale dla mnie fenomenalne jest połączenie czekoladowego,malo słodkiego ciasta z serem...

Adusia jesli uwielbiasz takie połaczenie - to upiecz sernikobrownies. To nietypowe ciasto serowo-czekoladowo-malinowe. Boskie. Przepis na moim blogu : Chatka Patki Na zachętę wstawiam wam dziewczyny fotkę :-)

Koga sernik spokojnie mikserem traktuj. Makutra i drewniana pałka - pamiętam jak u mamy dawniej tak się właśnie ucierało sernik. A ja za Nigellą wszystko mikserkiem ;)
 

Załączniki

  • PICT0012.jpg
    PICT0012.jpg
    29,7 KB · Wyświetleń: 140
Ostatnia edycja:
pojadłąm pyszną pizzą i podaje przepis....naprawdę pyszna, prawie jak w piezzeri:-)

Składniki:
- 1,5 szkl mąki do pizzy Lubella- Perfecia się nazywa ale może być też pszenna pełnoziarnista,
- 3 dkg drożdży,
- 3 łyżeczki oleju,
- 0,5 szkl wody przegotowanej i lekko ciepłej,
- 0,5 łyżki soli,
- 0,5 łyżeczki cukru.


wszystkie skladniki do malaksera ( lub do miski i za malakser robi ręka:)) i mamy ciasto gotowe. uruchamiamy piekarnik-250 stopni, musi byc dobrze nagrzany. okolo 10 minutek ciasto niech posiedzi pod przykryciem. Wyjmujemy ciasto na blache-ja mam taka specjalna do pizzy z dziurami, podsypujemy mąką aby nie przywarło. Cisto smarujemy koncentratem pomidorowym, na to startą mozzarele(wazne zeby ser byl na samym dole pizzy), pieczarki, wedlinkę i co kto chce :))
pieczemy 15-20 minut. pizze posypujemy oregano.Mozemy zrobic do tego sos czosnkowy, lub sos z pomidorów z puszki plus oregano i czosnek. :cool::cool::cool:

załączam zdjątka:))

smacznego
p
 

Załączniki

  • P9243579.jpg
    P9243579.jpg
    46,2 KB · Wyświetleń: 155
  • P9243580.jpg
    P9243580.jpg
    47,7 KB · Wyświetleń: 149
  • P9243581.jpg
    P9243581.jpg
    46,9 KB · Wyświetleń: 144
Ostatnia edycja:
MURZYNEK


Do garnka na małym ogniu włożyć i rozpuścić 1 kostkę margaryny, 0,5 szklanki zimnej wody, 2 szklanki cukru, olejek i 2 łyżki kakao. Mieszać do rozpuszczenia. Odlać pół szklanki do polania kakaowca. Do garnka dodać 2 szklanki maki, proszek do pieczenia (dwie płaskie łyżeczki), 4 żółtka i pianę z 4 białek ubitą. Wymieszać i wlać do formy. Piec około 50 minut, w 160 – 180 stopni C. Po upieczeniu oblać czekoladą ze szklanki.



RAFAELLO

CIASTO:
4 JAJKA
¾ SZKLANKI MĄKI
¾ SZKLANKI CUKRU
ŁYŻECZKA PROSZKU DO PIECZENIA
WYKONANIE:
UBIĆ BIAŁKA, DODAĆ CUKIER I ŻÓŁTKA – UBIĆ POWTÓRNIE, DODAĆ MĄKĘ I PROSZEK DO PIECZENIA. UPIEC BISZKOPT
MASA:
2 SZKLANKI SOKU Z ANANASA ( 2 PUSZKI)
2 BUDYNIE ŚMIETANKOWE
½ SZKLANKI CUKRU
Z POWYŻSZEGO UGOTOWAĆ BYDYŃ, OSTUDZIĆ I UTRZEĆ Z ¾ KOSTKI MARGARYNY. MASĘ WYŁOŻYĆ NA BISZKOPT, DO MASY POWCISKAĆ POKROJONEGO ANANASA.
MASA KOKOSOWA:
½ PACZKI WIÓREK KOKOSOWYCH – USMAŻYĆ NA 2 ŁYŻKACH MASŁA Z ½ SZKLANKI CUKRU. OSTUDZIĆ I WYŁOŻYĆ NA MASĘ Z ANANASAMI.

BISZKOPT + MASA+ ANANASY + PRZYSMAŻONE WIÓRKI
 
Polecam, łatwy, szybki i pyszny, żeby był odpowiedniej wysokości to ja piekę w tortownicy średnicy 29 cm z "dnem z kominem". Wtedy wychodzi taki fajny "wianuszek". Co jak co ale Twojemu M. może się spodobać :-D
Bluebell a może chcesz przepis na cycki Murzynki??? takowym też dysponuję :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry