reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy kulinarne kwietniówek

reklama
PUSZUSTE CIASTO Z JABŁKAMI

Składniki:
-4 jajka
-1 szklanka cukru kryształ
-2 szklanki mąki tortowej
-3/4 szklanki oleju
-5 jabłek
-1 łyżeczka cynamonu
-1 łyżeczka sody
-1 łyżeczka proszku do pieczenia
- bakalie - opcjonalnie
- cukier puder do posypania

Jajka ubijamy z cukrem,do tego dodajemy olej,mąkę,proszek i sodę oraz cynamon.Mieszamy.
Jabłka obieramy i kroimy w kostkę, najlepiej sporą wtedy są smaczniejsze i sie rozpływają w ustach. Dodajemy je do ciasta i mieszamy delikatnie.Mozna tez dodać bakalie. Po upieczeniu posypujemy cukrem pudrem.
Pieczemy 45 minut,do godziny zależnie od piekarnika w 180 stopniach. Kiedy za szybko się rumieni przykryć folią aluminiową.
Ciasto musi miec kolor cynamonu pod koniec pieczenia.
Pycha...
 
Babeczki z Nutellą

Składniki:
280 gramów Nutelli
3 jajka
40 gramów mąki
Przygotowanie - tylko 10 minut i 3 godziny lodówce + pieczenie.

Przygotowanie; Wymieszać za pomocą trzepaczki Nutellę i jajka, dodać przesianą mąkę, tak aby nie było grudek.
Włożyć otrzymane ciasto do posmarowanych wcześniej masłem i posypanych mąką foremek.
Umieścić w lodówce na co najmniej 3 godziny.
Włożyć do pieca bezpośrednio po wyjęciu z lodówki o temperaturze 280 stopni na 7 do 9 minut. Uważać żeby nie przypalić.
 
frezja dzieki za recenzje:-) hi hi tez mnie bralo na zrobienie takich golabkow i teraz chyba wkoncu sie za nie wezme jak sa takie superasne:-) hi hi
 
Frezja az wstyd sie przyznac, ale jeszcze nie robilam.. na zamiarach sie skonczylo:zawstydzona/y: ale to przez te moje smaki.. teraz nie planuje dzien wczesniej co bede jutro gotowac na obiad, bo jak przychodzi co do czego to mi sie odmienia i gotuje co innego.. nio i wsumie zapomnialam o tych golabkach.. ale teraz mam mezusia na urlopie, wiec pewnie razem je zrobimy, jak dam mu przepis do przeczytania:-) moze nie dzisiaj, bo poki co uwidziala mi sie zupa koperkowa i nalesniki z serem(ktorych tak nawiasem mowiac przed ciaza nie lubilam.. zawsze jadlam tylko z dzemem, ale ostatnio jak takie zrobilam to mi nie smakowaly) ale do poludnia duzo czasu, moze zmienie zdanie;-)
 
He he, całkiem się nam poprzestawiało :-D Zupę koperkową uwielbiam, za naleśnikami nie przepadam. A ja dziś znów te gołębie będę robiła :tak:
 
reklama
Frezja wstaw znow foto, to moze wkoncu sie skusze na ich zrobienie:-) mialam dzis smazyc paczusie, ale okazalo sie, ze jedziemy do brata, bo mezus sie na meczyk umowil i chyba bede musiala to przelozyc na jutro:-) a z zupa koperkowa mi juz przeszlo;-) wiedzialam, ze tak to sie skonczy.. takie moje planowanie i tak nic nie daje, bo mi sie odmienia jak w kalejdoskopie z tymi smakami:-D hi hi
 
Do góry