reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy kulinarne kwietniówek

reklama
Podaje przepis na proste i pyszne ciasto

Składniki:
- litr mleka
-szklanka cukru
- kostka margaryny
-szklanka kaszy manny
- 2 łyzki kakao
- torebka cukru waniliowego
- 2 łyżki wiórków kokosowych
- 5 paczek herbatników
- gotowa polewa czekoladowa

Wykonanie:
Mleko, margarynę i cukier zagotowac. Po trochu wsypywac kaszę manne caly czas mieszając, by nie powstały grudki. Gdy zgęstnieje wsypać kakao. Blache wylozyc herbatnikami, wylać na nie gorąca masę. Na wierzchu ułożyć (lekko dociskając) herbatniki. polac polewą i posypac wiórkami. Ciasto najlepiec przygotowac dzień wcześniej, aby ciastka namiekły.

Ja troszkę udoskonaliłam te wersję. Dziele ugotowaną masę na dwie części i do jednej dodaje kakao, a druga pozostawiam białą tylko dorzucam do niej namoczone rodzynki. Wtedy ciasto faje wygląda - jest biało-brązowe:-)



Smacznego!
 
adusiu - specjalnie na Twoją prośbę :-)
Sernik dekoracyjny
DSC00301.jpg
Przepis:
Ciasto kruche:
1,5 szkl mąki, 2 łyżki kakao, 0,5 łyżeczki proszku do pieczenia, 5 łyżek mleka, 0,5 kostki margaryny, 0,5 szkl.cukru - wszystko ugnieść, podzielić na pół i włożyć na 2-3 h do zamrażalki
Ser:
1 kg sera białego, 1,5 szkl. cukru pudru, po łyżce mąki ziemniaczanej i budyniu waniliowego, cukier wanilinowy, pół kostki margaryny, 6-10 jaj = wszystko utrzeć na jednolitą masę.
W dużej blaszce do pieczenia na spód tarkujemy ( na grubych oczkach) jedną część ciasta ciemnego, na to ser i na ser pozostałe ciasto ciemne.
Pieczemy przez 1,5 h 180 stopni. Smacznego!
 
no super!

ale mam slinotok!

mam propozycje by dawac przepisy razem z zdjęciami wtedy wiadomo jak ma wyglądac i w ogóole kolorowo będzie:-)
 
Szwedka!!!!! Jesteś wielka!!!!!!!!!!!! DZIĘKI CI PANI!!!! Ten sernik jest przepyszny!!!! Więc z ciast robię...Ten torcik z wiśniami,cappucino i karpatkę-tego na pewno nie spieprzę a sernik z czystej samolubności zrobię PO chrzcinach!!!
 
reklama
adusiu - mam ci małą podpowiedź: jak pieczesz ciasto (najczęściej biszkopt) w tortownicy, to nie smaruj boków, tylko dół (ja kładę na spód papier do pieczenia), wtedy będzie fany - równy.
Udanych wypieków!!!
 
Do góry