reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy kulinarne kwietniówek

didi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Czerwiec 2005
Postów
5 938
Miasto
Bydgoszcz / Galway
Tak jak w tytule..tu zamieszczamy same przepisy bez zbednych komentarzy aby było łatwiej nam je zawsze odszukać ..możemy np. przy dodaniu przepisu na samym dole dodac..ze przepis tej i tej .mniaamm palce lizać:-D
 
reklama
Placki po cygańsku Placki ziemniaczane na ostro, z gęstnym sosem mięsno-paprykowym.





SKŁADNIKI

  • 5 dużych ziemniaków
  • 30 dag mięsa mielonego
  • 2 cebule
  • 1 czerwona papryka
  • 1 zielona papryka
  • 3 pomidory
  • 2 ząbki czosnku
  • koncentrat pomidorowy
  • 1 jajko
  • pół szklanki mąki
  • papryka ostra
  • sól, pieprz, oregano



SPOSÓB PRZYRZĄDZANIA
Ziemniaki zetrzeć, dodać jajko i mąkę, wymieszać całość. Na patelnię wrzucić mięso, smażyć, aż zbrązowieje, dodać poszatkowaną cebulę, popieprzyć, posolić, posypać papryką. Na patelnię nalać odrobinę wody i wrzucić pokrojoną paprykę czerwoną i zieloną. Kiedy zacznie mięknąć, dorzucić pokrojone w kostkę pomidory. Posypać bazylią, dosolić i dopieprzyć do smaku. Na usmażone placki nakładać gęsty sos z patelni. Danie super, naprawdę polecam :)
 
Tortilla z kurczakiem
5Skomentuj

Składniki

pół filetu z piersi kurczaka (60g)
liść sałaty (10g)
3 plasterki pomidora (21g)
średni ogórek (100g)
2 łyżki jogurtu naturalnego (30g)
ząbek czosnku (7g)
łyżeczka oleju słonecznikowego (5ml)
pół łyżeczki masła (3g)
2 łyżki mąki kukurydzianej (20g)
1,5 łyżeczki mąki pszennej (10g)
szczypta soli
woda



Sposób przygotowania

Do wykonania przepisu potrzebne będą też przyprawy i zioła, np. papryka w proszku, bazylia, tymianek lub mieszanka przypraw do gyrosa.

Ciasto:
Obie mąki przesiać przez sitko.Dodać masło i wymieszać. Powoli dodawać wodę w takiej ilości by ciasto nie było zbyt luźne. Sporządzone ciasto przykryć ściereczką i odstawić na kilka chwil. Następnie cisto rozwałkować formując okrągły placek. Placek przekładamy do cieniutko posmarowaną olejem blachę i wstawiamy do rozgrzanego do 200st. C piekarnika. Można też delikatnie posmarować go tłuszczem z wierzchu.

Mięso:
Filety dokładnie umyć i osuszyć. Wykroić tłuste części. Pokroić w poprzek na paski. Pół łyżeczki oleju wymieszać z mieszanką ziół i przypraw. Przełożyć do niej mięso. Całość odstawić na kilka chwil aby mięso przeszło aromatem ziół. Rozgrzać patelnię i przerzycić na nią mięso. Nie dodawać już tłuszczu. Delikatnie obsmażyć kawałki mięsa po czy przykryć patelnię pokrywką i dusić mięso aż do uzyskania pożądanej miękkości.

Sos:
2/3 ogórka zetrzeć na tarce i odsączyć z soku. Czosnek przecisnąć przez praskę. Ogórka i czosnek połączyć z jogurtem naturalnym.

Tortillę posmarować z jednej strony łyżką sosu czosnkowego. Po środku ułożyć porwany listek sałaty, na nim mięso, pomidora i ogórka. Całość polać resztą sosu. Placek zawinąć i smarując lekko brzegi wodą skleić.
 
Dla wszystkich, którzy lubią słodkości... :-D

Ciasteczka rodzynkowo-owsiane
Składniki:
4 miarki płatków owsianych
1 i ¼ łyżki stołowej cynymonu
¾ miarki beztłuszczowego mleka w proszku
¾ miarki masła lub margaryny o pokojowej temperaturze
1 jajko
2 białka jaj
1 miarka skoncentrowanego soku jabłkowego (gęsty syrop bez dodatku cukru)
1 miarka posiakanych rodzynek
½ miarki całych rodzynek
½ miarki migdałów w płatkach
Sposób przygotowania:
W średniej wielkości misce wymieszaj suche składniki. W dużej misce ubij razem masło, całe jajko, same białka oraz skoncentrowany sok, po czym dodaj do niego suche składniki I rozprowadź je równomiernie. Wsyp rodzynki i migdały. Na nie posmarowaną blache do pieczenia ciastek nałóż masę pełnymi łyżeczkami i trzymaj w piekarniku (wcześniej rozgrzanym do temp. 160 st.C) około 10-2 minut. Następnie schładzaj przez chwilę na blasze a potem przenieś na metalową kratkę, aby całkowicie wystygły.

Przepis jest z książki “Dieta przyszłej matki“, a tam nie do końca jest wyjaśnione czy 1 miarka to amerykański pint czy cup. :wściekła/y: Ja przyjęłam że cup czyli po naszemu 1 szklanka (250ml). Przepis lekko zmodyfikowany przeze mnie, uwielbiam migdały więc je dodałam. :-)
 
NALEŚNIKI ZE SZPINAKIEM


Nadzienie:
- na patelni podsmażamy cebulkę pokrojoną w kostkę+ 3 ząbki czosnku
- następnie wrzucamy odmrożony, odsączony szpinak ( ja kupuje Horteksu)
- wciskamy sok z 1/ 2 cytryny
- dodajemy ser Feta i mieszamy do uzyskania jednolitej masy.
Przekładamy naleśniki i wcinamy. SMACZNEGO
 
Ten przepis znalazłam na forum babyboom własnie zrobiłam tą zupkę zamiast ogórkowej bo składniki wszystkie miałam- potwierdzam pyszne! kopiuje przepis:

Zupa meksykanska:


0.5 kg miesa mielonego
puszka fasoli bialej
puszka fasoli czerwonej
2 sloiczki "sosu meksykanskiego" lowicz


Mieso przyprawic podobnie jak na kotelty mielone ( tylko ostrzej . mniej bulki wiecej jajka). Rozbic male (2cm) klopsiki i gotowac w rosole z kostek.
Przelozyc do wiekszego garczka , dolac tego rosolu, fasolke i sosy
 
dziewczyny macie moze jakis dobry przepis na zupe warzywną ???
Nie jadłam zup chyba z 4 lata i stwierdziłam,ze najwyzsza pora zaczac gotowac zupy :) Tym bardziej,ze warzywne sa zdrowe :)
Jesli ktoras ma jakis smaczny, sprawdzony przepis, to bardzo prosze o niego :) Z góry dziekuje :D:D:D
 
dziewczyny macie moze jakis dobry przepis na zupe warzywną ???
Nie jadłam zup chyba z 4 lata i stwierdziłam,ze najwyzsza pora zaczac gotowac zupy :) Tym bardziej,ze warzywne sa zdrowe :)
Jesli ktoras ma jakis smaczny, sprawdzony przepis, to bardzo prosze o niego :) Z góry dziekuje :D:D:D
 
Piersi w płatkach kukurydzianych

4 pojedyncze piersi
curry
przyprawa gyros
platki kukurydziane nestle
majonez winiary

pokroic piersi na kawalki ok. 2x2 cm
obtoczyc w majonezie winiary (ok 5 lyzek)
przyprawic mieso magi, pieprzem, przyprawa gyros
i dodac cala przyprawe curry
postawic na 2 h do lodowki
nastepnie obtoczyc w platkach i polozyc na folii aluminiowej
do rozgrzanego piekarnika 220C
piec ok 10-15 min

sos do polania gotowych piersi
3 lyzki majonezu winiary
3 lyzki jogurtu balkanskiego
3 lyzki sosu sojowego
3 zabki czosnku
szczypta papryki slodkiej i pieprzu

POLECAM
 
reklama
ja polecam ...makaron tagiatelle z serem topionym i brokułami

dwa ząbki czosnku na patelnię na oliwke z oliwek ( lub oleju)
do tego brokuły wcześniej ugotowane
poddusić
zalać śmietanka 18 procentową ( najlepiej Łaciata do sosów i zup)
do tego serek topiony ( nawet dwa)
doprawic wegetą
i na samym końcu wrzucić makaron tagiatelle lub pene


życzę smacznego , dla mnie pychotka :)
 
Do góry