reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy kulinarne kwietniówek

Zapomnałam dodać że w sumie ja je robiłam z trochę innego przepisu:

GOŁĄBKI PO MEKSYKAŃSKU

1/2 kapusty
1/2 kg mięsa
5 łyżek ryżu
sól, pieprz
bułka tarta

Kapustę poszatkować i wymieszać z pozostałymi składnikami, z masy formować owalne kotlety, obtaczać w bułce tartej i obsmażyć. Przełożyć do czystego naczynia, zalać zalewą i dusić około 45min.

Jak zrobię to postaram się wstawić fotkę, o ile wyjdą :eek:
 
reklama
Ja polecam przepis na biszkopt robilam go jako rolade z masą czekoladowa do tortu, i rowniez jako tort (przekladalam tez masa do tortów) biszkopt wychodzi pyszny

Składniki:
5 jajek
niepełna szklanka cukru
szklanka i dwie łyżki mąki
szczypta soli

Sposób przygotowania:
Oddzielamy żółtka od białek. Do białek dodajemy szczyptę soli i miksujemy na sztywną pianę. Gdy piana jest tak szczywna ,że nie spływa po odwróceniu miski do góry dnem, ciągle miksując dodajemy cukier. Miksujemy na najwyzszych obrotach kilka minut aż masa, znów będzie sztywne i dodajemy żółtka. Miksujemy przez kolejne kilka minut, do moment gdy powstała masa zacznie gęstnieć. Następnie wysypujemy powoli mąkę na ciasto lekko mieszają. Po dodaniu wszystkiej mąki, ciasto wylewamy do blachy z dnem wysmarowanym masłem lub margaryną.
Pieczemy około 40-45 minut w temperaturze 180 stopni.

naprawde polecam

mezus ozdabiał:):-D:-D
 
polecam rowniez przepis na pyszne ciasteczka ostatnio robiłam i na swieta tez bede robic(mam foremk swiateczne wiec trzeba ich uzywac:-D)

Składniki
- 450g mąki
- 300 g masła
- 1 jajko
- 150 g cukru
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia

1. Mąkę przesiać na stolnicę. Dodać jajko, cukier, proszek do pieczenia i masło. Masło przesiekać nożem.
2. Do ciasta dodać według upodobań: cynamon, kakao, zapach midałowy, rumowy, waniliowy lub skórkę otartą z cytryny.
3. Bardzo szybko zagnieść ciasto i włożyć do lodówki na 1 godzinę.
4. Ciasto rozwałkować na ok. 0,5 cm i wycinać ciasteczka. Układać je na natłuszczonej lub wyłożonej papierem blaszce. Można posmarować je rozkłuconym jajkiem i posypać cukrem.
5. Piec w 180 stopniach 10-12 min.

ja czesc ciasteczek lukrowałam i dodawalam czekoladowa posypke a czesc byla w polewie czekoladowej z kolorowa posypka wychodza pycha u mnie szybko znikneły.
a i polecam zrobic je dzien wczesniej jak poleza przez noc to sie robia jeszcze lepsze bardziej kruche, teraz na swieta bede robila jeszcze jeden rodzaj bede dodawała do ciasta przyprawy korzennej:-)
 
reklama
Do góry