reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy kulinarne Marcowych Mamusiek

reklama
Ja ciasto na pizze robię tak od lat. Jak dla mnie nie do pobicia:
3 szklanki mąki
szklanka wody
pół kostki świeżych drożdży lub opakowanie suszonych
2-3 łyżki oleju
szczypta soli
pół łyżeczki cukru

Piekę w 260 stopniach max 12 minut.
 
Korzenne polędwiczki z indyka w sosie z czerwonego wina z nutą pomarańczową

1. polędwiczki dokładnie umyć, pokroić w plastry ok. 1.5 cm grubości, lekko rozgnieść ręką i zamarynować na dobę w marynacie korzennej Kamis

2. nastepnie zrumienić z obu stron na patelni (używając marynaty), przełożyć do gęślarki lub innego garnka do duszenia

3. na patelnię z resztką marynaty wlać 1/2 butelki czerwonego wina (wytrawnego lub pół-wytrawnego), dodać starną skórkę i sok z połowy pomarańczy

4. po odparowaniu alkoholu zlać wino do naczynia z mięsem, dodać bulionu z kostki drobiowej, aby sos nie był za kwaśny i pokrył całe mięso i dusić ok. 40 minut na małym ogniu, doprawiając pieprzem, na koniec podprowadzić odrobiną mąki i śmietany wymieszanej z sosem (! pamiętać należy, że trzeba najpierw w osobnym kubeczku dodać łyżeczkę mąki, śmietany, rozmieszać i powoli dodawać do tego gorący sos mieszając aby się nie zważyło a dopiero na koniec powolutku wlać to do reszty sosu)

5. zrobić furrorę eleganckim daniem
p.gif
miesko wychodzi kruchutkie, ciemnobrązowe na zewnątrz a bielusieńkie w środku :-)
 
dziewczyny, aż się wstyd przyznać ale my w ogóle nie jemy ryb (mąż niestety źle reaguje na ryby stąd nie robie)...jednak ja z młodym powinniśmy je jeść:-) nigdy w życiu nie przyrządzałam żadnej ryby! proszę o jakieś fajne przepisy :-)
 
reklama
Ja rybę po prostu obtaczam w mące potem w jajku które mieszam z przyprawami potem w bułce tartej i to smażę. Może trochę nie zdrowo, ale w gruncie rzeczy my rzadko jemy smażone więc na rybkę możemy sobie pozwolić.


Jesteśmy łasuchami z Emkiem i Wiktorkiem, a do tego ja lubię przyrządzać desery. Mam pytanie macie może przepisy na jakieś dobre ciasta tylko łatwe i tanie. Bo przy Wiktorku nie mam dużo czasu na coś skomplikowanego
 
Do góry