reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy kulinarne Marcowych Mamusiek

reklama
Menu na roczek

Tort owocowy na bitej śmietanie -krztałt jedyneczka-własnej roboty;-)
zawijany bananowiec
babeczki serowe
schab z brzokwiniami
sałatka warstwowa z ryżem...
rożki francuskie z warzywami
kokosowe kule z indyka
koreczki ledziowe ze sliwką

to chyba na tyle
 
Ostatnia edycja:
Pinka na te pyszności to musiałabym chyba poświęcić cały tydzień żeby zdążyć przygotować te dania:-D. A jak robisz te kieszonki ? Z ciasta francuskiego ? W wolnej chwili podaj przepis na sałatkę ryżową i kieszonki. Plissss:-):-)
 
Miały byc rożki a nie kieszonki:-D:-D

A wiec Rozki francuskie z warzywami

-1 opakowanie ciasta francusiego
2 duze cebule
garsc suszonych grzybów
1 duza czerwona papryka
1/2 szklanki groszku konserwowego
1/2 szklanki kukurydzy konserwowej
0.5 selera
2-3 łyżki masła
szczypta soli piprez mielony 2 żóltka

ciasto rozmrazamy kroimy na 12 kwadratów cebulę posiekaj na drobno a grzyby zamocz na 5 min w wodzie nastepnie ugotuj 15 min,odsącz i potnij w paski serel pokrój w drobne kawałeczki papryke tak samo,na patelni rozgrzej masło i wrzuc grzyby z cebulą smaż 5 min stale mieszając,nastepnie dodaj eler i paprykę ,groszek i kukurydzę.Całość jeszcze krótko podsmaż by warzywa były lekko zarumienione nastepnie farsz dopraw sola i pieprzem delikatnie wymieszaj ostudzny farsz nakładaj na kwadraty( 1 łyzka farszu) i złóż formując rożek-trójkąt zółtka zobij trzepaczką i posmaruj nim gotowe rożki rozki pieczemy w nagrzanym piekarniki 20 min w 180 stopniach........


Sałatka-

1 puszka groszku
1 puszka kukurydzy
2 papryki czerwone
2 zielone
3 jajka 2 pilety z kurczaka
3 ogórki kiszone
2 torebki ryzu
ketchup majonez

wszystkie warzywa kroisz w kostke jajko gotujesz na twardo i kroisz w plastry ryz gotujesz(wiadomo) fileta tniemy na paseczki i smażymy
jesli masz juz wszystko pokrojone to w misce układasz wszystko warstwami
najpierw ryz ,papryka,kukurydza polewasz ketchupem całosc, jajko ,mięso ,groszek,ogórek kiszony ,polewasz ketchupem całosc i tak do wyczerpania produktów na górze smarujesz majonezem
 
ZUPA SZPINAKOWA

Gotujemy na 2 skrzydełkach (lub innym mięsku) 1-2 marchewki, pietruszkę i 1/2 selera. Jak mięso i warzywa trochę zmiękną dodajemy 1 opakowanie mrożonego szpinaku (405 g-ja dałam z Hortexu, rozdrobniony-nie w liściach) i pokrojone w kostkę 3 ziemniaki. Doprawiamy do smaku. Dodałam jeden zmiażdżony ząbek czosnku, trochę pieprzu i soli, a zupkę zabieliłam jogurtem naturalnym. SMACZNEGO !:-)
 
Kurczak w panierce KFC (bynajmniej tak ma smakować)
Składniki:

1 kg piersi z kurczaka
ok. pół litra oleju
przyprawa do kurczaka Kamisu (żadna inna!)
sól, pieprz, słodka papryka
150 g mąki
pół szklanki mleka
3 jajka
ok. 2 szklanek bułki tartej
ok. 2 szklanek rozgniecionych zwykłych płatków kukurydzianych

Sposób przygotowania:
Kurczaka kroimy w kawałki, nacieramy solą, pieprzem, przyprawą, papryką i wkładamy do lodówki na 24 godziny. Przygotowujemy ciasto naleśnikowe, powinno być gęste. Mąkę wsypujemy do miski, dolewamy stopniowo mleko, dorzucamy po jednym jajku, miksujemy, przyprawiamy tą samą mieszanką co kurczaka. Olej mocno rozgrzewamy na głębokiej patelni. Mąkę i pokruszone płatki dokładnie mieszamy, powinny być w proporcji 1:1. Najlepiej je pokruszyć w plastikowym woreczku. Kawałki kurczaka zanurzamy w cieście naleśnikowym, obtaczamy w panierce i smażymy z obu stron na złoty kolor.
 
o dzieki Ci madiu bo mi się właśnie rozmrażają piersi z kurczaka i się zastanawiałam co z nimi zrobić, żeby nodne nie było ;-)
 
reklama
Madiu - a przyprawa ktora Kamisu? Do kurczaka staropolska, pikantna, zwykla? 1 czy 2 (jedna do natarcia miesa i jedna do wsypania do panierki?) czy po 1/2 i tu i tu:eek:
 
Do góry