reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy kulinarne

wszystkie kruche ciasteczka są bardzo proste do zrobienia i dobre. za kazdym razem wpisuje w google "maslane kruche ciasteczka" i robie z pierwszego lepszego przepisu
 
reklama
świąteczne pierogi z grzybami i kapustą

ciasto:
1 kg mąki (wystarczy na ponad 100 pierogów)
2 jajka
szczypta soli
1,5 łyżki masła
ok 1,5 szklanki ciepłej wody
farsz:
0,5 kg kapusty kiszonej
5 dag grzybów suszonych (np prawdziwki)
kilka dużych pieczarek
sól, pieprz
2 duże cebule

ciasto: wymieszac wszystkie składniki i dobrze wyrobic żeby ciasto było elastyczne (dodawac wody tak żeby ciasto za bardzo się nie kleiło ale też żeby nie było za twarde)
farsz: grzyby zostawic na noc w wodzie, następnego dnia w tej samej wodzie ugotowac je aż zmiękną. Na patelni poddusic cebulkę z pieczarkami. Wszystko zmielic.
Poszatkowaną kapustę gotujemy aż zmięknie (ok 1 godz), podsmażamy na patelni i na koniec mieszamy z farszem grzybowym, doprawiamy do smaku solą, pieprzem.
 
Kruche ciasteczka:
kostka margaryny, 2 jajka, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, kg mąki i pół szkl mleka.
Wszystko mieszamy razem a mąkę dodajemy stopniowo. Wyrabiamy ciasto aż będzie z tego kula ale nie za sucha. Jeżeli kula ciasta jest za wilgotna to wyrabiamy ciasto na blacie posypanym mąką. Potem wałkujemy na grubość ok pół cm i wykrawamy różne wzorki ciastek. Wkładamy na blachę i wkładamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni i pieczemy około 10 min.W zależności od wypieczenia ciasteczek :)
Robiłam je wczoraj i są pycha. Z tego przepisu korzystam zawsze :)
 
Kruche ciasteczka:
kostka margaryny, 2 jajka, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, kg mąki i pół szkl mleka.
Wszystko mieszamy razem a mąkę dodajemy stopniowo. Wyrabiamy ciasto aż będzie z tego kula ale nie za sucha. Jeżeli kula ciasta jest za wilgotna to wyrabiamy ciasto na blacie posypanym mąką. Potem wałkujemy na grubość ok pół cm i wykrawamy różne wzorki ciastek. Wkładamy na blachę i wkładamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni i pieczemy około 10 min.W zależności od wypieczenia ciasteczek :)
Robiłam je wczoraj i są pycha. Z tego przepisu korzystam zawsze :)

Wszystko super,ciasteczka wyszły fajne kruche, ale Patrycjo czy w przepisie nie powinien być jeszcze cukier?? bo wyszły trochę mdłe :D co prawda poradziłam sobie polałam lukrem i czekoladą i smakują oki:)
 
Basiatoja zapodaj troszkę tych ciastek do mnie:-D Chętnie spróbuję, bo na razie bez piekarnika jestem więc nici z pieczenia. Zostają placki bez pieczenia i tak oto cały miesiąc się zbieram do zrobienia tiramisu...i dalej się będę zbierać;-)
 
A bardzo proszę :) Ja podejścia do ciast za bardzo nie mam, wolę zrobic coś słonego ogólnie;) ciastka sa proste,więc można zrobić,tylko najgorsze o ugniatanie... nadgarstki bolą.
 
Dziewczyny a takie ciasteczka swisteczne na ile dni przed swietami najlepiej zrobic zeby nie wyschly za szybko? Jak je przechowujecie? W metalowych puszkach?
 
Ja zrobiłam pierniki dosyć szybko bo kilka tygodni wcześniej,niby piernik im dłużej stoi tym jest lepszy, a te kruche zrobiłam tydzien przed :) Wszystko trzymam w puszkach :) jak chcesz by ciastka zmiękły bo np nie lubisz takich twardawych to włóż poł jabłka do puszki ale nie trzymaj za długo bo spleśnieje :) jabłko możesz posypać cynamonem :)
 
reklama
Faworki


Składniki
2 szklanki mąki
4 żółtka
3/4 szklanki śmietany (gęstej)
1 łyżeczka octu
sól do smaku
cukier puder do posypania
tłuszcz do smażenia

Do mąki dodać sól , żółtka , ocet , śmietanę i zagnieść ciasto . Ciasto zbijać wałkiem przez kilka minut ,następnie bardzo cienko rozwałkować . Powycinać ciasto ( prostokaty z dziurka w srodku, wywinac na druga strone) i zrobić faworki, następnie rozgrzać olej w garnku , smażyć na głębokim tłuszczu z obu stron . Przed podaniem posypać cukrem pudrem
 

Podobne tematy

Do góry