reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy lutóweczek

ajentka83

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Grudzień 2009
Postów
1 198
Miasto
Poznań
Tutaj możemy dodawać wszystkie nasze sprawdzone przepisy, tak żeby później można było bez problemu odnaleźć to co potrzebujemy.:tak:
 
reklama
Zupa z kalarepy

zupa z kalarepy - SKŁADNIKI:

  • kość ze schabu lub porcja rosołowa z kurczaka
  • 2 kalarepy z liśćmi
  • 1 marchewka
  • 1 pietruszka
  • 5 - 6 ziemniaków
  • 2 - 3 łyzki mąki pszennej lub śmietana do zup.
  • sól , pieprz , vegeta , magi



zupa z kalarepy - PRZYGOTOWANIE: Kość gotować około pół godziny (od zawrzenia) w około 2,5 l wody .W międzyczasie liście kalarepy (bez łodyżek) pogotować przez 20 minut w osobnym garnku w około 1/2 l wody . Kalarepę , marchew i pietruszkę pokroić w kostkę , dodać do wywaru . Po 15 minutach dodać pokrojone w kostkę ziemniaki oraz pokrojone liście kalarepy . Wywar z liści wlać do zupy , doprawić według smaku . Jak ziemniaki będą miękkie , zagęścić zupę mąką roztrzepaną w niewielkiej ilości wody . Z tą mąką tak jest podane w oryginalnym przepisie, ja osobiście zaciągam śmietaną do zup.

Smacznego! :tak:

 
pyszna sałatka , moja ulubiona :-p


wiec tak składnikow dajemy w zaleznosci od tego ile cchcemy sałatki :-p
ja zazwyczaj daje tak

6 jajek ugotowanych na twardo ( przecisnietych przez krateczke albo pokrojonych w kosteczke nie za drobna )
peczek umytej i startej rzodkiewki na grubych oczkach
połowka kostki sera zołtego startego na duzych oczkach
cebulke zielona pokrojona w sredniej wielkosci kawałeczki
sol pieprz i majonez Kielecki

wszystko razem mieszamy odkładamy na chwilke do schłodzenia i mamy przepyszna sałatke :-)
 
Dziewczyny, daje przepis na pyszne pesto (mój dzisiejszy obiad :)

Przepis na pyszne, zielone pesto. Idealne nie tylko do makaronu, ale również do pizzy, mięs, ryb, sera, czy chleba.



Składniki:

  • 1 krzaczek bazylii
  • pęczek pietruszki
  • 2- 3 ząbki czosnku (zależy jak kto lubi)
  • pół opakowania pistacji (oryginalnie powinny być orzeszki piniowe, ale ze trudno je dostać, zastąpiłam i jest pycha)
  • starty parmezan wedle uznania
  • opakowanie śmietany 18% (200ml)
  • sól do smaku
Wszystko razem zmiksowac.
Polecam podawać z makaronem wstążki (świezy pakowany w Lidlu, w lodówkach, szerokie wstążki)


Smacznego!
 
Ostatnia edycja:
Przepis na pyszne i szybkie babeczki marchewkowe (muffinki)




  • 4 srednie marchewki
  • 1 i 1/2 szk.maki
  • 3/4 szk.oleju
  • 3 duze jajka
  • 1 i 1/2 lyczeki sody
  • 1/2 szkl.cukru
  • 1 cukier waniliowy
  • 1/2 lyz.cynamonu
  • 1/2 lyz imbiru
  • 5 posiekanych orzechow włoskich
umyc, obrac i zetrzec na drobnej tarce marchew
make wsyp do miski, wymieszaj z soda i przyprawami
w drugiej misce wymieszaj olej, jajka, cukier, marchew oraz cukier waniliowy
polacz mase z maka i wymieszaj lyzka, dosyp posiekane orzechy wloskie, jeszcze raz wymieszaj
papierwoe foremki muffinek napelnij do 2/3

piec 25 min w 180 st



smacznego :)
 
Kurcze, takie przepisy a mi żaden nie przypadł, to przez wstręt do jedzenia . . . jak mi minie to na pewno coś upichcę :tak:
Ale podzielę się z wami moją sztandarową sałatką na imprezy, która schodzi w oka mgnieniu :-D

Sałatka z suszonymi pomidorami i rukolą

Makaron, najlepiej kokardki,
Rukola, często zastępuję mixem sałat
Ser feta
Czosnek
Suszone pomidory
Prażony słonecznik

Smacznego!!!
 
Ostatnia edycja:
to teraz ja dorzucę przepis na sałatkę , może Ci przypadnie do gustu Mama Stacha :)

bardzo smaczna, mozna samą lub do miesa, super smakuje z polędwiczkami ale tez dobrze z filetem z
kurczaka

Przepis na sos:

3-4 ząbki czosnku (przeciskam przez praske do czosnku)
dodaję 1 łyżeczkę musztardy sarepskiej
dodaję sok z połowy limonki
i łyżkę stołową miodu
kilka łyżek oliwy z oliwek
wymieszam i polewam tuż przed podaniem.

To jest proporcja na sałatkę z całej paczki rukoli,
2-3 gruszki w paski (raczej grubsze,ze skórką)
10 dkg słonecznika przesmażonego na patelni (bez niczego,na sucho)

Smacznego i pozdrawiam
 
same pysznosci a ja tez jakos ostatnio apetytu nie mam a jak mam to sama nie wiem co bym zjadła :-p napisze przepis na szybka i bardzo smaczna sałatke


puszka czerwonej fasoli
koperek swiezy
ogorek zielony
czosnek
sol
pieprz
smietana
majonez

a wiec fasole sparzamy goraca woda , odcedzamy czosnek ( w zaleznosci od tego kto ile go lubi , ja np daje 3 zabki ) przeciskamy i dodajemy do fasoli , ogorek zielony myjemy , obieramy i przekrajamy wzdłuz , wykrajamy srodek tak zeby nie zostało nic z gniazda i kroimy w prostokatne paseczki po czym prekrawamy je na połowki dodajemy do fasoli , siekamy koperek , dajemy sol, pieprz wedle własnego uznania oraz duza łyzke smietany i majonezu (najlepiej kieleckiego jest ostry ) wszystko razem mieszamy i mamy gotowa sałatke :-)

uwielbiam ja robic bo jest bardzo szybko i nawet jak mam niezapowiedzianych gosci robie ja w 5 minut ;-)
 
Dziewczyny za tydzień w piątek i sobote robie parapetówy :-D Zastanawiam sie tylko co ja tym ludziom dam do zjedzenia :D Licze na wasze dobre i w miare rozsądku tanie przepisy :-D Z góry dziękuje :-)
 
reklama
to troche imprez bedzie , moj sie uparl ze robimy urodziny w ta sobote a ja bylam przygotowana na nastepna i teraz na gwalt szukam produktow w pl sklepie bo obmyslilam sobie torta wlasnorecznnie robionego z masa ajerkoniakowa lub chociaz krowkowa ta w proszku co tylko meleka daje i okazuje sie ze nie moge kupic proszku do pieczenia :szok:, mam angielski ale boje sie zaryzytkowac sklad troszke inny
 
Do góry