reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na obiadki dla naszych Skarbów.

Czy któraś z Was dawała już słoiczki z jogurtem? Są np. z Gerbera i pisze na nich po 6 m-cu:confused2:
 
reklama
Ja dodałam dziś Kubusiowi do zupki szpinak i zjadł ze smakiem:tak: . Szpinaku ze słoiczków to nawet nie ruszy, a tu proszę! Niezła kucharka ze mnie:-D ;-) . Kabaczka jeszcze nie próbowaliśmy, ale generalnie wszystko, co ugotuję zjada, więc kabaczek pewnie też by smakował.
 
Czarownica gerberowy podawalas??No bo ja takowy mam no i niby po 6-mcu ale jakos jeszcze nie wprowadzilam go.Ale jak Twojej Zosience tak smakowal i wszystko ok to moze jutro sprobuje??A spagetti to gerbera od 9mca.
Vici kabaczek,rewelacja!!Chyba tez sie skusze:-)
Zuzia no,no pozazdroscic tylko talentu kulinarnego!!
 
tak to chyba z gerbera byl spoczek!!
a jak podajesz tego kabaczka??? z czym???
ja uwielbiam spegetti i juz sie nie moge doczekac az zosia posmakuje tej pysznosci
 
Vicino wlasnie jak tego kabaczka podajesz z czym laczsz?
CzarownicaNo ja tez kluskowa jestem bardzo;-) uwielbiam spaghetti no i fajnie bedzie takie dorosle dania serwowac :-)
 
z kabaczkiem daje ziemniaczki marchewke i jarzynki ktore juz je a tesciowa dodala w polsce troche kaszy mannej i tez smakowalo :-)
 
reklama
Poszperalam u lekarza w ulotkach i znalazlam ksiazeczke o zywieniu z nestle i jest pare przepisow moze ktoras skorzysta. Podam te najciekawsze jak dla mnie.

Od 8 m-ca
BUDYN BEZ MLEKA
butelka soczku owocowegodla niemowlat
1-2 lyzeczki maki ziemniaczanej
1-2 lyzki kleiku kukurydzianego nestle
1 lyzka wody
Soczek wlac do garnka i zagotowac. Dodac make ziemniaczana wymieszana z woda.Gotowaz az zgestnieje. Odstaw na 15 min. Wymieszaj dokladnie z kleikiem. Podawac na zimno.

Od 10 m-ca
PLACUSZKI RYZOWE
3 lyzki wody
1,5 lyzki maki ryzowej
2 plaskie lyzki nestle sinlac
0,5 lyzeczki cukru
olej do smazenia
Nestle sinlac polacz z pozostalymi skladnikami, dodaj wode i starannie wymieszaj. Na rozgrzana patelnie wlej olej. Odczekaj chwilke i lyzka nakladaj placuszki tak, zeby nie stykaly sie ze soba. Smaz po obu stronach na zloty kolor. Jak masz mozliwosc upiec na patelni specjalnej bez tluszczu placuszki przewracaj odrazu jak sie zetnie ciasto sa wtedy zdrowsze choc mniej chrupiace

KLUSECZKI BANANOWE
3 lyzeczki startego banana
5 lyzeczek wody
2 czubate lyzki nestle sinlac
2 lyzeczki maki ryzowej
2 lyzeczki maki ziemniaczanej
nestle sinlac wymieszja z woda dodaj pozostale skladniki i starannie wymieszaj. W malym garnuszku zagotuj wode osolona do smaku. Wlewaj kluski na wrzaca wode cienkim strumieniem, cojakis czas mieszajac . Gotuj 1-2 min. wylej na sitko.

ZAPIEKANKA
2 ugotowane ziemniaki
1 lyzka ugotowanego miesa zmielonego
1 mala ugotowana marchewka
1 lyzka ugotowanych brokolow
2 lyzeczki nestle sinlac
Utrzyj marchewe na tarce o bardzo malych otworach. Rozgniec zieminaki i brokuly. Kazda jarzyne wloz do osobnego naczynia. Do marchewki i brokolow dodaj po lyzeczce sinlacu.Wez mala miseczke do zapiekanek. Na dno poloz polowe ziemniakow, nastepnie warstwe marchewki, miesa a potem brokolow. Na koncu przykryj wszystko warstwa ziemniakow. Piec w narzanym piekarniku przez -6 min.
Na tej samej zasadzie mozna robic inne zapiekanki uzywaja innych warzyw tolerowanych prze dziecko. Zamiast ziemniakow mozna uzyc ryzu lub bezglutenowego makaronu.

KLUSECZKI ZIEMNIACZANE
1 sredni ziemniak ugotowany
2 lyzki wody
1 lyzeczka nestle sinlac
szczypta soli lyzka maki ryzowej do panierowania
Zieminaka rozgniesc starannie lub utzrec na tarce o0 malych otworach. Do malego kubka wlej wode, dodaj sinlac i starannie wymieszaj. Mase polacz z ziemniakiem i sola. Z gotowej masy zrob male kulki. Kulke obtocz w mace ryzowej. Smaz na goracym oleju na zloty kolor.

KLUSKI Z OWOCAMI
50 ml wody
1 plaska lyzka sinlac
1 plaska lyzka kleiku ryzowego
3 plaskie lyzki maki ryzowej
1ml oleju, sol
5 wisni bez pestek lub innych owocow
Wymieszaj sinlac z woda, dodaj pozostale skladniki i zagniec ciasto. Kawalki ciasta rozgniataj na placuszki, poloz na nie owoc i zrob kulki tak, aby owoc byl schowany jak knedle.

Jest w tej ksiazce pare przepisikow na jedzonko od 1 roku wiec nastepnym razem napisze jak juz bedziemy blizej tego roczka.

Mam nadzieje ze z tych ktos skorzysta ja mam ochote na kluski ziemniaczane
 
Do góry